Akçat Su

Akçat Su Bayilik Açıklaması

Akçat Su Bayilik

 Akçat Su Bayilik ve Bayilik Başvurusu

 Akçat Su Bayilik Hakkında Açıklama : 19 LT DAMACANA 9,18 pH AKÇAT SU. Osmanlı dönemi tarihçilerinden Hoca Sadettin Efendi'nin (1536-1599) Tacul'u Tevarih (Tarihlerin Tacı) isimli eserindeki bilgilere göre rivayet olunur ki; Bizans İmparatoru Jalianus'us güzel kızı bir gün Cüzzam (Lepra) hastalığına tutulmuş. 

Akçat Su Bayilik ve Bayilik Başvurusu Günden güne bozularak yüzüne bakılmaz hale gelmiş. Bundan hem sıkılan hemde üzülen kız, babasından ıssız bir yerde kendisi için kalıcı bir yer yaptırmasını istemiş. İmparator kızının bu isteğini yerine getirmiş. Kızın kaldığı konağın bahçesinde bulunan suda hergün yıkandığı, bu sebeble gün geçtikçe iyileşmeye başladığı, 40 gün sonra d tamamen iyileştiği görülmüş. Daha sonra ihtiyacı olanlara yararlanması için İmparator Julianus buraya bir hamam kurdurmuş. Osmanlı Tarihçisinin hangi kaynaklardan yararlandığı belirtilmemektedir.

Zira bu olay tarihçinin yaşadığı dönemden çok önce gerçekleşmiştir. 1980 yılında bölgede yapılan hafriyat çalışmaları sırasında tesadüfen bulunan hamam kalıntıları, koruma altına alınmadığından zamanla kaymolmuştur. 

Akçat Şifa Suyu Samanlı Dağlarının zirvesinde doğal olarak su kaynağından elde edilen yüksek nitelikli doğal içme suyunu Sağlık Bakanlığı Yönetmeliğine uygun olarak sağlıklı, güvenli ve hijyenik şartlarda tam otomatik makinalarla el değmeden 19 LT polikarbon su üretimi ambalajlanarak sizlere ulaştırılıyor. 

Firma ismi: MFA GRUP ELEKTRİK İNŞAAT GIDA LTD. ŞTİ. 

Bayi - Franchise Şube Sayısı: 4 

Franchising / Bayilik Destekleri: Reklam, Bölge Koruması

Akçat Su Bayilik Şartları ve Başvurusu

Bayilik Şartları ve Yatırım Maliyetleri: ANKARA GENELİNDE BAYİLİKLER VERİLECEKTİR.

 

Akçat Su Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR