Adrenalin

Adrenalin Bayilik Açıklaması

Adrenalin Bayilik

Adrenalin doğa ile iç içe olanlara ürün tedariği sağlamak adına bayilik fırsatı sunuyor. Adrenalin; tırmanış ekipmanları, kampçılık ekipmanları, su sporları için ekipmanlar, giyim ayakkabı ve diğerler ürünleriyle mağaza konsepti oluşturarak doğa sporlarına tutkun kişileri hedef almış. 1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nden üç dağcı arkadaş, doğada kullandıkları malzemeleri satın alabilecekleri bir mağaza hayal ettiler. İstedikleri ürünleri bulabilecekleri, yenilikçi, hırslı ama spor etiğinden de taviz vermeyen, çalışanları ürünlerle ilgili bilgili ve doğa sporlarına gönül vermiş kişilerden oluşan bir mağaza. Hatta mağazadan da öte doğa sporcuları için bir buluşma noktası hayal ettiler. Bu amaç ve istekler doğrultusunda, vücutlarında biriken fazla adrenalin ve mütevazı bir bütçeyle hayallerindeki mağaza için ilk adımı attılar.  

Adrenalin Bayilik Adrenalin, Beşiktaş çarşısındaki küçük mağaza ve sınırlı imkanlarıyla geniş bir kitleye ulaşırken belki de insanlar ilk defa malzeme satın aldıkları kişileri dağda yanı başlarında tırmanırken görüyorlardı. 1999 yılında daha fazla insanı doğa sporlarıyla tanıştırmak için Eğitim bölümünü açan Adrenalin halen bir çok üniversitenin dağcılık kulübünde ders kitabı olarak kullanılan "Yürüyüş ve Kampçılık Malzemeleri" kitabını da ücretsiz olarak dağıttı. 2000 yılında İstanbul Anadolu yakasında ikinci mağazası açıldı. 2000 yılı aynı zamanda www.adrenalin.com.tr internet sitesinin açılarak ürünler ve yeniliklerinden herkesi haberdar edebilir hale geldiği yıl oldu . Site, geniş içeriği ve yüksek ziyaretçi sayısıyla kısa bir süre içinde Türkiye'nin en büyük dağcılık, yürüyüş ve kampçılık sitesi haline geldi. 2004 yılına gelindiğinde web sitesi tamamen yenilenerek online satışa başladı.

Sektörde bir ilk olan 2007/2008 Kış Kataloğu diğer firmaların takip ettiği, internet sitelerinin kullandığı bir başvuru kaynağı oldu. Büyümeye hızla devam eden Adrenalin önce Kadıköy'de sonra da Adana'da mağaza açtı. Adana mağazası çevredeki yakın iller olan Mersin, Kayseri, Antakya ve Gaziantep gibi illerden de müşterileri ağırlamaya başladı. Seminer ve eğitim programları Adrenalin Outdoor Okulu çatısı altında toplayarak düzenli hale getirildi. 2008 bahar-yaz dönemi içinde yüzlerce kişi Adrenalin'le birlikte doğaya çıktı, kamp yaptı ve kaya tırmanışına başladı. Adrenalin; kurulduğu tarihten itibaren doğa sporcularıyla omuz omuza süren yolculuğunda bir çok sporcuya ve doğa sporlarıyla ilgili farklı projeler ve yarışmalara sponsor oldu.

Takvimler 2009'u gösterirken Adrenalin birikimini ve haklı ününü girişimcilerle paylaşmaya karar verdiğini duyurdu. Yöntem yine en çağdaş olandı : Franchising. Adrenalin'de 3 Farklı Konseptte Yatırım İmkanı Var Adrenalin ShopTüm Outdoor Sporların malzeme, ekipman, tekstil ve ayakkabılarından oluşan geniş bir yelpazede hizmet verir. Mağazalar 80 – 400 m2 arasında, ana arterlere yakındır. 60 binden fazla üründen bölgesel olarak en uygun stok seçilir, sürekli sevkiyatla stok maliyetlerinin yatırımcıyı zorlamasının önüne geçilir. Adrenalin Mall Alışveriş Merkezleri’nde hizmet veren, ürünlerin AVM’nin bulunduğu bölgeye göre belirlendiği mağazalardır. Farklı büyüklüklere göre ürün çeşitliliği arttırılır. 

Adrenalin ExpressÜrünlerin bölgenin özelliğine bağlı olarak daha spesifik yelpazede sunulduğu, 20 – 40 m2 arası mağazalardır. Yer seçiminde yaya trafiği gibi özellikler daha önemlidir. 3 konsept için ayrıntılı yatırım bilgileri, başvuru formunun değerlendirilmesinden sonra yapılacak görüşmede iletilecektir. Yatırımcıya fikir vermesi açısından Adrenalin franchise yatırımı ile ilgili aralık aşağıda verilmektedir. Verilen bedeller mağazanın büyüklüğüne ve bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Bedellere Franchise giriş ücreti ve işletme yatırımı dahildir. Ürün stok düzeyine göre belirlenecek tutarda ayrıca teminat alınacaktır. 

Adrenalin bayilik başvurusunda bulunmak isteyen girişimciler için Adrenalin Bayilik Başvuru Formu tıklayınız...Adrenalin Bayilik Şartları Ürün Hizmet Kapsamı : Doğa sporları, kayak, dağcılık

Bayilik Veren Firma : Adrenalin 

Firmanın Kuruluş Yılı : 1996 

Bayilik Vermeye Başladığı Yıl : 2010 

Bayilik Sayısı : 4 

Bayilik Giriş Bedeli : 20.000 EURO 

Gerekli Ortalama Sermaye : 70.000 TL ile 200.000 TL arası

Adrenalin Bayilik Şartları

Bayilik adaylarında aranan şartlar; İşinin başında olacak ve doğa sporlarına ilgisi olacak girişimciler. İşyerinde aranan şartlar; Merkeze yakın lokasyonlar.

Adrenalin Bayilik Destekleri

Eğitim, El Kitabı, Yer Seçimi, Bölge Koruması, Proje, Ortak Reklam, Mal Temini, Pazarlama, Personel Temini

Adrenalin Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR