Adidas

1924 Yılından Bu Yana Spor Eşyası Üretimi Gerçekleştiren Adidas, Dünyanın En Tanınmış Markalarından Biridir. Adolf Dassler Tarafından Kurulan Marka Kaliteli Ürünleri Ile Alman Disiplininin Bir..

Adidas Bayilik Maliyeti

100.000 - 250.000 *
* Adidas bayilik ücretleri mağazaların açılacağı lokasyona ve dükkanın özelliklerine göre değişmekle birlikte 80 bin TL ile 120 bin TL arasında sermaye gerektirdiği bilinmektedir.

Adidas Bayilik Destekleri 4/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Adidas Bayilik Şartları

Resmi Kanallardan Bayilik Başvurusu Yapmak, Gerekli Evrakları Toplamak Ve Başvuru Mülakatlarından Geçmek
Marka İle Görüşmeler Gerçekleştirip Açılacak Mağazanın özelliklerini öğrenmek Ve Bu Standartlara Sahip Bir Lokasyon Bulmak
Marka Değerlerini Yansıtan Hizmet Anlayışı Benimseyip Personel Seçimini Bu Doğrultuda Gerçekleştirmek
Mağaza Açılışı İçin Gerekli Sermayeye Sahip Olmak

Adidas Bayilik Açıklaması

Adidas Bayilik

 

Dünyanın en büyük spor eşyası üreticileri arasında yer alan Adidas, kaliteli ve yenilikçi tasarımlara sahip ürünleriyle dünya genelinde en güvenilir markalar arasında yer almaktadır. Adidas bayilik almak isteyen girişimcileri Alman kalitesi ve disiplini ile buluşturan marka, yüksek kar marjı bırakması ile bayilik veren firmalar arasında en çok talep görenlerden biri olma özelliği taşır. Birbirinden çeşitli ürünleri, satış öncesi ve sonrası müşteri memnuniyeti sağlama odaklı hizmet anlayışı, hedef kitlesinin beklentilerine yanıt veren çoklu çözümleri ve sunduğu prestij yatırımcıların bu markaya duyduğu güveni arttırmaktadır. 

Türkiye pazarında bayilik sayısını giderek arttıran Adidas bayilik vereceği girişimcileri titizlikle seçmektedir. Marka değerlerini benimsemeyen girişimcilerin sermayesi olsa dahi Adidas bayiliği verilmeyebilir. Tıpkı işe alım mülakatlarında olduğu gibi bayi seçim sürecini de dikkatle gerçekleştiren marka, yıllardır edindiği imajı zedelememek için gerekli tüm kontrol süreçlerini işletmektedir. 

Adidas bayilik aldıktan sonra imzalanan franchise sözleşmesinin bitimiyle birlikte sözleşmenin uzatılması yatırımcının satış ve hizmet hedeflerini tutturup tutturamamasına bağlıdır. Firma; bayilerine işletmenin açıldığı il ve ilçe özelinde hedef verir ve bayi performansı Adidas ile ilişkilerin devamlılığı için oldukça önemlidir. 

Adidas Bayilik Şartları

Dünyanın en çok tercih edilen spor ürünleri üreticilerinden Adidas markasının bayiliğini almak isteyen girişimcilerin sürece tam teşekküllü olarak hazırlanmaları gerekir. Bayilik başvurusu sırasında marka tarafından talep edilen belgelerin tamamlanması ve ön başvuru sonrasında Adidas mağazası açılacak lokasyon seçiminin yapılması gerekir. Bulunan satış mağazasının lokasyonu, konumu, bölgesi ve ili mağaza standartlarını değiştirebilir. Kimi zaman 100 metrekarelik bir dükkan gereksinimi öne sürülürken, mağazanın konumuna göre bu gereksinim yarıya düşebilir. 

Lokasyon seçiminin yanı sıra Adidas bayilik için yerine getirilmesi gereken diğer bir unsur da gerekli yatırım tutarının karşılanmasıdır. Yatırım tutarı da mağaza için seçilecek lokasyonun gereksinimleri gibi değişiklik gösterebilir. Adidas bayilik şartları ile ilgili en doğru ve en güncel bilgiler için yatırımcıların marka ile iletişim geçme sürecini beklemelerinde yarar vardır. Her ne kadar Adidas tüm operasyonel süreçleri oturtmuş, köklü bir marka olsa da dönemsel olarak yeni şartlar öne sürülebileceği ihtimali göz ardı edilmemelidir. 

Adidas Bayilik Ücreti

Adidas bayilik ücreti hakkında en net bilgi yine marka ile yapılan görüşmeler neticesinde öğrenilebilir. Adidas mağazası açılmak istenen lokasyon yatırım bütçesini değiştirebilir. Ancak bir genelleme yapılması gerekiyorsa; Adidas bayiliği almak isteyen girişimcilerin 80 bin TL ile 120 bin TL arasında bir sermaye birikimini tamamlamalarında fayda vardır. 

Adidas markası bayilerinin faaliyetlerini onayladıktan sonra onlara reklam ve eğitim desteği sunmaktadır. Dünya genelinde ulaştıkları her bir müşteriye aynı kalitede hizmeti vermek için eğitim desteği, Adidas’ın kurum kültürünün devamlılığı için önemli bir yere sahiptir. 

Adidas Bayilik Almanın Avantajı

Söz konusu Adidas gibi köklü bir marka olunca girişimcilerin en büyük avantajları şüphesiz yüksek kârlılık elde etmeleridir. Dünyanın her bir köşesinde tanınan bu marka kaliteli ve teknolojik spor ürünleri ile hayat kalitesini yükseltirken fiyat politikasını da bu doğrultuda şekillendirmektedir. 

Adidas’ın sunduğu diğer bir ayrıcalık da yüksek marka bilinirliğidir. Adidas logosu taşıyan ürünleri satmak ve mağazada bu logoyu görmek satın alma kararı vermek için yeterlidir. Dolayısıyla Adidas bayilik alanlar da bu prestiji birçok alanda hissetmenin ayrıcalığını yaşayabilirler. Tüm bunların yanı sıra Adidas kalitesi ve Adidas’ın geniş ürün yelpazesi de yatırımcıları haklı olarak cezbeder.  

 

Adidas Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR