Volvo

Volvo Bayilik Açıklaması

Volvo Bayilik

Volvo Bayilik Hakkında : İlk seri üretim Volvo otomobili 1927'de Göteborg'daki üretim hattından çıktı. O zamandan beri düzenli olarak, dünyada lider yeniliklere sahip otomobiller sunduk. Bugün yaklaşık 100 ülkede satılan, dünyanın en çok tanınan ve saygı duyulan otomobil markalarından biriyiz. Volvo Car Group (Volvo Cars), Çinli Zhejiang Geely Holding'e (Geely Holding) ait. Volvo Cars 1999'a kadar İsveçli Volvo Group'un bir parçasıydı ve bu tarihte Ford Motor Company tarafından satın alındı. 2010'da ise Volvo Cars'ın yönetimi Geely Holding'e geçti. 

 Volvo Bayilik ve Volvo Bayilik Alma Şu gövde tiplerinde lüks otomobiller üretiyoruz: Sedan, Station/Sportswagon, Cross Country, SUV ve Cabriolet. Otomobillerimiz sezgisel olarak anlaşılan, insan odaklı, fonksiyonel İskandinav tasarımı ve iyi işçilik kalitesiyle öne çıkıyor. Marka gücümüze kıyasla, Volvo Cars olarak 2012 yılında 421,951 adet global satışa ulaşan küçük bir üreticiyiz. En büyük pazarlarımız ABD, İsveç, Çin, Almanya ve İngiltere. "Sizden İlham Alınarak Tasarlandı."

cümlesi ile ifade ettiğimiz marka stratejimiz doğrultusunda, yaptığımız her şeyin merkezine insanı yerleştiriyoruz. Sorumlu bir şirket olarak daha sürdürülebilir bir topluma katkıda bulunmak istiyoruz. Müşterilerimize ve topluma uyum sağlamak için, sürdürülebilir yolculuk kavramının geliştirilmesine öncülük ederek üzerimize düşeni yapıyoruz. Prize takılan hibrid araçlardan bütünüyle elektrikli araçlara ve yol trenleri ortaklık projesine aktif bir şekilde katılıyoruz. 0Sürekli olarak dünyada ilk kez geliştirilen çözümleri sunmaktan gurur duyuyoruz. Yeniliklerimiz, insanların hayatını kurtararak ve kolaylaştırarak onlara öncelik veriyor. 

Volvo nerede faaliyet gösteriyor?

 Merkez ofisimiz, ürün geliştirme, pazarlama ve yönetim fonksiyonları genel olarak İsveç, Göteborg'da hizmet veriyor. 2011'den beri Çin'de Şangay ve Chengdu'da Volvo Cars ofisleri bulunuyor. Şangay'daki yeni yönetim merkezi; bir Teknoloji Merkezi, satış ve pazarlama, üretim, satın alma ve ürün geliştirme gibi fonksiyonları içeriyor. Göteborg (İsveç) ve Ghent'teki (Belçika) ana otomobil üretim fabrikalarına ek olarak, Volvo Cars, Skövde'de (İsveç) motor ve Floby'de (İsveç) araç parçaları üretiyor. Gövde parçalarının üretimi Olofström'de (İsveç) yapılıyor. Ayrıca, Kuala Lumpur'da (Malezya) bir montaj fabrikası var. Volvo otomobiller ayrıca Changan Ford Automobile Co. Ltd. tarafından işletilen Chongqing'deki (Çin) bir fabrikada da üretiliyor.

Volvo Bayilik Hakkında Yazı

Volvo'yu alan Geely için bayilik teklifi yağıyor. Anadolu Holding Otomotiv Grubu Başkanı Kamil Eser, distribütörü oldukları Çinli Geely'nin Volvo'yu satın almasını değerlendirdi. Bu satın alma sonrasında Türkiye'de Geely bayiliği talebinde önemli bir artış olduğunu söyleyen Eser, "Geely markası tabi ki bu satın almayla itibar kazandı. Mevcut 26 bayimiz var, şimdi yeni yeni talepler geliyor. Hatta Geely bayileri gazetelerdeki Volvo satın alma haberlerinin küpürlerini duvara asmışlar" dedi. Eser, otomotiv grubunun cirosunun 2009'da 800 milyon TL olduğunu belirterek, bu yıl yüzde 25 büyüme ile 1 milyar TL olmasını hedeflediklerini söyledi.

 

Volvo Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR