1. Bayilik Veren Firmalar
  2. Hizmet Sektörü
  3. Vodafone

Vodafone

Dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Vodafone Türkiye genelinde büyük bir müşteri potansiyeline sahip olup bayilik vermeye devam etmektedir.

Hizmet Sektörü

Vodafone Bayilik

Vodafone telekomünikasyon sektörü denilince akla gelen ilk markalardan biri olup Türkiye genelinde büyük bir müşteri kitlesine hizmet vermektedir. İngiltere merkezli olan Vodafone bayilik veren firmalar arasında hem pazar payı hem de sektöre yaptığı yatırımlar nedeni ile yatırımcılar için karlı bir iş fırsatı olma özelliğini korumaktadır. 81 ilde ana bayilikleri bulunan marka ana bayiliğin altında alt bayilikler vermekte ve ülkenin her köşesinde kusursuz hizmet sağlamak adına yatırımlarına ve çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. 

Vodafone Bayilik Şartları

Vodafone ana bayilerinin genellikle 20 yıl ve üzeri gibi ciddi bir sektör deneyimine sahip olmasını beklemekte ve bu nedenle genellikle ana bayilik dağıtımlarını yapmamaktadır. Vodafone bayilik almak isteyen girişimcilerinden ana bayilere bağlı alt bayilik başvurularını kabul etmekte olup başka operatörlerde sektörel deneyime ve büyük bir sermaye miktarına sahip olmalarını istemektedir. Eğer Vodafone  bayilik başvurusunda bulunan girişimcinin herhangi bir sektörel tecrübesi bulunmuyor ise kendisi diğer koşulları yerine getirdiği durumda Silver bayi olarak başlatılmakta ve 6 aylık satış ve hizmet performansı değerlendirmeye tabi tutulmaktadır. 6 aylık performans ve işlem hacimlerine göre marka uygun gördüğü takdirde bir üst bayilik modeline geçiş için teklifte bulunabilecektir. Markanın bayilik için üç farklı alternatifi bulunmaktadır. Silver, Shop ve Store bayilikler veren Vodafone her bayilik konsepti için kendine özgü bazı şartları ön koşul olarak uygulamaktadır. Vodafone bayilerinde seçilen her bayilik türüne göre farklı konsept uygulanmaktadır. Silver bayilikler için daha küçük dükkanlar yeterli olabilirken, Shop bayilikler için daha geniş alana sahip dükkanlar tercih edilmektedir. Vodafone  bayilik alabilmek için gereken yatırım bedeli seçilen bayilik tipine ve konsepte göre değişiklik gösterdiğinden bu konu hakkındaki detaylı bilgileri yapılacak yatırımın türüne göre marka yetkililerinden almak gerekmektedir. Vodafone bayilik almak isteyen girişimcilerin başvurularını Bölge Müdürlükleri aracılığı ile kabul etmektedir.

Vodafone Bayilik Avantajları

Vodafone bayilik alan girişimciler yeni hat aboneliklerinde, TL yüklemelerinde ve satışı yapılan diğer hizmetlerde diğer operatörlere kıyasla hem verilen primler hem de karlılık oranları bakımından daha avantajlı bulunmaktadırlar. Bu nedenle Vodafone bayilik alan girişimciler sektördeki rakiplerine oranlar yaptıkları yatırımın karşılığını daha kısa sürede alabilmektedirler. Vodafone Türkiye’de en çok aboneye sahip operatörlerden biri olması sayesinde bayilik alan girişimcilerine çok büyük bir müşteri potansiyeline sahip olma imkanı sağlamaktadır. Markanın reklam kampanyaları ve sürekli geliştirilen projeleri bayilerin yeni müşteri kazanımlarını çok daha kolay bir hale getirmektedir. Ayrıca Vodafone cep merkezlerinin kalitesi ve ürün yelpazesinin genişliği de bayilerin yüksek cirolara ulaşmasını sağlayan etkenlerin başında gelmektedir. Ayrıca açılan Vodafone bayilerinin gelirleri seçilen lokasyona göre de farklılık gösterdiğinden yer seçimi konusunda titizlikle davranılması gerekmektedir.

Vodafone Bayilik Destekleri

Vodafone bayilik alan girişimcilere eğitimden reklam faaliyetlerine kadar pek çok alanda destek olunmaktadır. Tüm ana ve alt bayilerinde verilen hizmetin kalitesi konusunda standardizasyonun sağlanmasına özen gösteren Vodafone bayilerine hem işlem hacimlerini hem de müşteri memnuniyetlerini artırmaları konusunda destekleyici faaliyetlerde bulunmaktadır. Ayrıca markanın merkezi olarak yürüttüğü reklam çalışmalarından ve kampanyalardan tüm bayiler yararlanmakta olup, bu yolla bayilerin karlılığının artırılmasına büyük katkı sağlanmaktadır.

  1. İletişim Hizmetleri

Vodafone Bayilik Destekleri

Personel Desteği
Personel Desteği
Eğitim Desteği
Eğitim Desteği
Pazarlama Desteği
Pazarlama Desteği
Bölge Koruması
Bölge Koruması
Yer Seçimi
Yer Seçimi
Reklam Desteği
Reklam Desteği

Vodafone Şartlar & Koşullar

Hizmet Sektörü Sektöründeki Diğer Bayilikler

Öne Çıkan Gönderiler

Tümünü Gör