Ücretsiz Bayilik Alıp Kendi İşinizin Patronu Olabilirsiniz

Son Güncellenme: Sat Jun 2024 09:58

“Sermayem yok o yüzden hayalimdeki bayilik fikrini yerine getiremiyorum” diyenlerdenseniz bu yazımız tam size göre!

Ücretsiz Bayilik Alıp Kendi İşinizin Patronu Olabilirsiniz
Enes Öksüz admin

“Kendi işini kurmak isteyen girişimciler için olmazsa olmaz şart nedir?” diye sorsak muhtemelen hep bir ağızdan “sermaye” yanıtını alırız.

Sadece sermayesi olmadığı için ticarete atılamayan binlerce kişinin varlığını da göz önüne alırsak; söylemlerimizin doğru olduğu konusunda sizlerle uzlaşabiliriz.

“Sermayem yok ama ben bu işi yaparım” deyip de hala iş hayatına atılamayan kişilerin en büyük problemi kararlılık noktasında yaşadıkları sıkıntılardır. 

Ancak bu yazımızı kararsız girişimcilere değil, ne istediğini bilen, çevresine güvenen, doğru lokasyonda havayı doğru koklayabilenlere ithaf ediyoruz.

Sebebini de şöyle açıklıyoruz;

Daha önceki yazılarımızda sizin de bildiğiniz üzere bayilik almanın avantajları, marka bilinirliğinin ve oturmuş, işleyen bir iş modelinin girişimcilere olan faydaları konusunda detaylı bilgiler verdik. 

Ancak; bayilik almanın bir yatırım olduğunu ve sermayeyi doğru değerlendirmek gerektiği noktasında söylemlerimizi şekillendirdik.

Şimdi ise;

Alternatif bir bayilik modeli ile karşınızdayız.

Normal şartlarda bayilik veren firmalar hem ürünlerinin, hem hizmetlerinin hem isim haklarının kullanımı için bayilik girişinde belli bir ücret alırlar.

Bayilik başlangıcında talep edilen ücrete ek olarak belirli dönemlerde aidatlar toplanır ve cirodan pay alınır. 

Tüm bu ücretler bayilik iş modelinde oldukça yaygındır ve genellikle çok büyük markalar bu şekilde bayiliklerini dağıtırlar. Elbette bu işleyiş modeli de kabul görmekte ve girişimcilerin yüzünü güldürmektedir. 

Ancak tek yol bu mudur?

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar Artıyor

Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

Bayilik katılım payı alan firmaların yanı sıra son dönemde ücretsiz bayilik veren firmaların sayısında da ciddi bir artış yaşanıyor. 

Bunun en büyük sebebi, firmaların agresif büyüme istekleri olarak görülebilir.

Daha çok bayilik açarak, marka bilinirliğini arttırıp hedef kitlesini genişletmek ve sonunda da kâr marjlarını arttırmak isteyen firmalar, bayileri olmak isteyen girişimcilerden işe başlangıç aşamasında ekstra ücret talep etmiyor.

“Ücretsiz bayilik almak istiyorum” talepleri arttıkça ve markalar bu iş modelinin faydasını gördükçe; hem girişimcilerin yüzünü güldürüyor hem de kendi satışlarını maksimum seviyeye çıkarıyor. 

Bu noktada bir uyarı yapmak istiyoruz;

Daha önce de belirttiğimiz gibi bayilik sözleşmesi yapılırken girişimcilerin o masaya doğru sorularla oturması gerekiyor. 

Bazı firmalar ücretsiz bayilik verdiklerini söyleseler de sözleşme şartları detaylı incelendiğinde işe başlarken gizli masraflar çıkabiliyor. 

Bu masrafların olması da normaldir; olmamalı ya da asla olamaz demiyoruz.

Ancak bayilik alarak iş hayatına başlayacak kişilerin, özellikle ücretsiz bayilik almak gibi bir zorunlulukları var ise, bu aşamada dikkatli olmaları gerektiğinin altını çizmek istiyoruz. 

Ücretsiz bayilikte bayilik ile ilgili ücretler alınır; bunu unutmayın. Sadece başlangıç için ve işe başlamak için gereken bayilik giriş ücreti alınmaz. 

Dedikten sonra, işte sermayesiz bayilik fikirlerinden birkaçı…

Ücretsiz Bayilik Fikirleri

Ücretsiz Bayilik veren sektörler

Çiğköfte Bayilikleri 

ücretsiz çiğköfte bayilikleri

Ölmeyen sektörlerden birinde gıda sektöründe girişimcilikte bulunmak istiyorsanız, ücretsiz çiğköfte bayilikleri kazanç kapılarını sizler için aralayabilir. 

Daha önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi, hem yüksek kârlılık sunar hem de zahmetsizdir.

Doğru kurgulanmış, iyi hizmet veren ve ürün çeşitliliğinin de sunulabildiği çiğköfte bayilikleri açarak hedef kitlenize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Doğru lokasyon, doğru hedef kitle eşleşmesinin girişiminizin geleceği için çok ama çok önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın!

Temizlik Malzemeleri Bayilikleri

ücretsiz temizlik malzemesi bayilikleri

Bazı firmalar temizlik malzemeleri üretir bazıları ise temizlik esnasında gereken malzemeleri.

Sektörde böyle bir açık var malum ve ürün çeşitliliğini arttırmak isteyen tüketiciler bu markalara erişim konusunda sıkıntı yaşayabiliyorlar. 

Siz de ücretsiz temizlik malzemeleri bayiliği veren firmalarla anlaşma yapabilir, hem küçük yerlerde hem de büyük şehirlerde kazanç sağlayabilirsiniz.

Bardakta Mısır Firmaları

Ücretsiz bardakta mısır bayilikleri

Doğru lokasyonda bu iş fikrini hayata geçirenler şimdiden oldukça yüksek kârlar elde ettiler.

Siz neden kazananlar tarafında yer almayasınız?

Bardakta mısır satarak, farklı lezzetleri pratik bir şekilde tüketicilerle buluşturarak hem sürümden kazanabilir hem de sermayesiz bayilik alarak kısa zamanda düzenli gelir elde edebilirsiniz.

Eğitim kurumlarına yakın yerlerde ya da turist çeken sahil kasabalarında bu bayilik sizin için çok avantajlı olabilir. 

Emlak Bayilikleri

Ücretsiz emlak bayilikleri

Emlak sektöründe bayilik almak için illa ki yüksek katılım payları ödemenize gerek yok.

Emlak bayiliğini sermayesiz veren firmaları bulmanız ise imkansız değil.

Satış ağını geliştirmek isteyen emlak firmalarıyla anlaşarak, ücretsiz bayilik almadan tek yapmanız gerek ise bayilik şartlarını detaylı bir şekilde incelemek ve çevrenize güvenmek. 

Çocuk ve bebeklere yönelik iş fikirleri ilginizi çekiyorsa, "Çocuklara ve Bebeklere Yönelen Girişimciler Kazanıyor" başlıklı bir önceki yazımızda bu konu hakkında yeni fikirler edinebilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler