Twitter Üzerinden Rakiplerinizin Müşterilerini İşletmenize Çekin

Son Güncellenme: Sat Mar 2024 04:50

Twitter Üzerinden Rakiplerinizin Müşterilerini İşletmenize Çekin
Enes Öksüz admin

Twitter günümüzde oldukça güçlü bir iletişim aracı haline geldi. Bu sosyal medya sitesinin gücünü kullanarak sizde işletmenizi avantajlı hale getirebilirsiniz. Problem ise birçok girişimci Twitter’ı nasıl efektif şekilde kullanabileceklerini bilmiyor. İşletmeciler genel olarak bir hesap açıyor, birkaç tane tweet atıyor, sonrada binlerce insan neden bu hesabı takip etmiyor ya da tweetler ile etkileşime geçmiyor diye düşünüyor. Asıl yapılması gereken ise bu aracı müşterilere yönelik nasıl kullanılacağını öğrenmek. Hesabın kullanıcılar tarafından takip edilmesini sağlamak zaman alan birşey. Bu takipçileri müşteriye çevirmek ise daha çok zaman alan bir iş. Ancak takip edeceğiniz bazı adımlar ile işletmeniz için sosyal medyanın gücünü kullanabilirsiniz.

Rakiplerin Müşterilerini Belirlemek

Twitter’da tek önemli olan şey takipçi kazanmak değildir. Takipçileri satışa çevirmek için işletmenizin sunduğu hizmetlerden hangilerinin takipçilerin ilgisini çekeceğini bulmaktır. Müşterileriniz ile direkt olarak etkileşime geçmek için Twitter oldukça etkili bir yoldur. Rakiplerinizin Twitter hesabına girerek kimlerin takip ettiğini görüntüleyebilirsiniz. Buradan müşterilerinizi takip eden herkesi görebilirsiniz. Rakiplerinizi takip eden herkes sizin müşteriniz değildir. Ancak büyük bir çoğunluğu sizin işinize yarayacaktır.

Rakiplerinizin Müşterilerini Takibe Alın

Rakiplerinizin hesaplarını takip eden kullanıcılardan işletmenize ve sunduklarına ilgi duyabilecek olan hesapları takip etmeye başlayın. Özellikle rakiplerinizin attığı tweetleri beğenenler ya da onları retweetleyenler sizin için en önemli kişilerdir. Bu hesaplar aynı zamanda genel olarak Twitter’ı aktif olarak kullanan kişilerdir. Twitter üzerinden birisini takip ettiğinizde takip ettiğiniz kişiye bir bildirim gitmektedir. Birçok insan bu bildirimin geldiği hesabı açarak takip ilgilerini çekecek birşey olup olmadığını kontrol eder. Bu sayede rakiplerinizin müşterilerinin sizin işletmeniz hakkında bir fikir oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Profilinizi Doğru Ayarlayın

Takipçilerin işletmeniz ve Twitter profiliniz hakkında edinecekleri ilk izlenim son derece önemlidir. Bu yüzden işletmenizin Twitter profilinin iyi göründüğüne ve etkileyici olduğuna emin olun. En iyi teklifinizi hesabınızın üzerine sabitleyerek profil sayfanıza giren kişilerin direkt olarak bununla karşılaşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca sabitlenmiş olan tweete işletmenizin internet adresini koyarak potansiyel müşterilerinizin aynı zamanda internet sayfanızı ziyaret etmesini sağlayabiliriniz.   Sizin takip etmiş olduğunuz kişiler sizi takip etmeye başlamamışsa ya aktif olarak kullanmıyorlardır ya da işletmeniz ile ilgilenmiyorlardır. Sizi takip etmeyen kullanıcıları takipten çıkarabilirsiniz. Bu sayede ağınızı temizleyerek potansiyel müşterilerinizi aramaya devam edebilirsiniz. Bu sistemi sürekli olarak yaparak insanların ve daha önemlisi en yakın rakiplerinizin müşterilerini işletmenize çekebilirsiniz. İlk başlarda bu işin yeterince hızlı olmadığını düşünerek vazgeçmek yerine kararlı bir şekilde Twitter stratejinizi sürdürmek size her zaman pozitif olarak geri dönecektir. Twitter’ı müşteri çekmek için kullandığınız gibi takipçileriniz tarafından gelen soruları da daha hızlı bir şekilde cevaplayarak onların size her zaman ulaşabileceklerini gösterebilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler