1. Bayilik Veren Firmalar
  2. Hizmet Sektörü
  3. Turkcell

Turkcell

Turkcell bayiliği için aranan şartlar ve destekler ile birlikte, Turkcell bayilik başvurusu için iletişim bilgileri

Hizmet Sektörü

Türkiye’nin en büyük GSM operatörlerinden biri olan Turkcell, bir teknoloji şirketi olarak da kazançlarını ve prestijini her geçen gün arttırmaktadır. Yüksek çekim gücü, hızlı interneti ve yüksek müşteri memnuniyeti sağlamaya yönelik tasarlanan müşteri hizmetleri politikaları ile bu marka yıllardır en çok güvenilenler arasında yer almayı başarmıştır.

Kendi işini kurmak ve bu süreçte güçlü bir markanın adı altında faaliyet göstermek isteyen girişimciler, Turkcell bayilik sisteminde yer almak isterler. Ancak bu süreçte dikkatli adım atılması ve Turkcell bayilik ile ilgili tüm detayların bilinmesi gerekmektedir. Turkcell bayilik şartları, bayilik açıklaması, bayilik başvurusu için iletişim bilgileri ve Turkcell bayisi olabilmek için gereken minimum bütçe ile ilgili bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Turkcell Alt Bayilikleri İptal Etti

Turkcell bayilik sisteminde girişimcilere iki ayrı alternatif sunuluyordu. Bunlardan ilkinin “alt bayilik” diğerinin ise “ana bayilik” olduğu biliniyordu. Alt bayilik kapsamı daha dar olan bir iş modeli olduğu için alt bayilik olmak ana bayi olmaktan daha kolay olarak kabul ediliyordu. Ancak 2017 yılında alt bayiler kapatıldı ve Turkcell bayilik türlerini kısıtladı.

Ana bayilik almak isteyenlerin karşılaması gereken şartlar fazlalaşıyor, gereken maliyet çoğalıyor ancak bununla birlikte kar marjı da bir hayli yükseliyor. Turkcell, müşterilerine yüz yüze iletişimde birçok farklı içerikte hizmet sunan bir marka olduğu için ana bayilerinin de faaliyet alanları çeşitleniyor. Turkcell bayilik dağıtırken, öncelikle mevcutta iş birliği yaptığı bayilerine öncelik tanıyarak sürprizleri minimize etmeye çalışıyor. Türkiye’nin en büyük GSM operatörleri arasında yer alan bu marka ilk kez bayilik vereceği kişilerin karşılaması gereken kriterler konusunda da oldukça titiz davranıyor.

Turkcell Bayiliği Açmak İçin Gereken Minimum Bütçe

Turkcell bayilik başvurularını il bazlı değerlendiriyor. Diğer bir deyişle İstanbul’da açılması istenen bir bayiliğin gerektirdiği bütçe ile küçük illerde açılması düşünülen bayiliklerin bedelleri aynı olmuyor. Ancak bu konuda bir genelleme yapmamız gerekirse Turkcell bayiliği açmak isteyenlerin ortalama 300 bin ila 500 bin dolar arasında banka teminatı bulunması gerektiğini söyleyebiliriz.

Az önce de belirttiğimiz gibi; bayilik açmak isteyenlerin sektör deneyimi, teminat yeterliliği, hizmet anlayışı, lokasyon seçimi ve nitelikli personel çalıştırıp çalıştırmadığı gibi unsurlar da Turkcell’in onay mekanizmasını etkiliyor.

Turkcell bayilik başvurusu için takip edebileceğiniz diğer bir alternatif de bulunduğunuz şehirdeki ana bayilerle iletişime geçmenizdir. İzlemeniz gerek adımlarla ilgili hali hazırda Turkcell mağazası olan yetkililer size yol gösterecektir.

  1. İletişim Hizmetleri

Turkcell Bayilik Destekleri

Personel Desteği
Personel Desteği
Eğitim Desteği
Eğitim Desteği
Pazarlama Desteği
Pazarlama Desteği
Bölge Koruması
Bölge Koruması
Yer Seçimi
Yer Seçimi
Reklam Desteği
Reklam Desteği

Turkcell Şartlar & Koşullar

  • Gerekli yatırım bütçesine sahip olmak
  • Marka değerleri ve ilkeleri ile uyum sağlamak
  • Markanın istediği özelliklere sahip işletme mekanını bulabilmek
  • Bu işi ana işi olarak kabul edip, işinin başında durabilmek
  • Temiz bir ticari sicile sahip olmak

Hizmet Sektörü Sektöründeki Diğer Bayilikler

Öne Çıkan Gönderiler

Tümünü Gör