Sky Group Companies

Sky Group Companies Yapı Dekorasyon / İç Mimari Alanlarında Tavan, Duvar, Zemin Uygulamaları Için Teknoloji, Dekorasyon Ve Aydınlatma Ürünleri Üretmektedir.

Sky Group Companies Bayilik Maliyeti

50.000 - 100.000 *
* Bayilik tipine göre değişkenlik gösterir.

Sky Group Companies Bayilik Destekleri 5/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Sky Group Companies Bayilik Şartları

Özel şartlar Telefonla Bildirilecektir.

Sky Group Companies Bayilik Açıklaması

Sky Partner / Gökyüzü İş Ortaklığı Programı

 

Şirketimiz; Yapı Dekorasyon / İç Mimarlık alanlarında tavan, duvar, zemin uygulamaları için teknoloji, dekorasyon ve aydınlatma ürünleri üretmektedir. Bünyesinde 4 Firma 100 ü aşkın Markasıyla yenilikçi ürün ve teknolojiler ile alanında lider olarak sektöre yön vermeye devam etmektedir. Pazar payının %48 ni Yurtdışı (Avrupa) oluştururken %52 sini Ülkemiz (Türkiye) oluşturmaktadır. Yurt içi / Yurt dışı Franchising bayilik modelleriyle zincir ağı her geçen gün büyümekte olan şirketimiz yeni bayilikler vererek kazandırmaya devam etmektedir.

Bayii; Şirket bünyesinde mevcut olan ( GerPEN - LedDeled - Gökyüzü Panel - Yapay Pencere - Dekoküp - Mutfak Tezgah Arası Cam - Gergi Avize - Gökyüzü Avize ve benzeri ) tüm marka ve ürünlerin satışını yapabilecek ayrıca mağaza/showroom da tüm marka ve ürünleri kullanabilecektir.


 

TARAFLAR


MADDE-1

 

Bir tarafta Hüdavendigar Mah. Mutlu Sok. No: 31/A Osmangazi - BURSA - TÜRKİYE SkyGroupCompanies (Kısaca FRANCHISE VEREN olarak anılacaktır) ile diğer tarafta.................................................................................................................................adresinde bulunan........................................................................ (kısaca FRANCHISEE olarak anılacaktır).
Aralarında aşağıdaki şartlarla anlaşmışlardır.

TANIMLAR


MADDE-2

 

Franchising :

 

Bir mal ve/veya hizmet ve/veya teknoloji pazarlama yöntemidir.Yasal ve finansal açıdan ayrı ve bağımsız kuruluşlar olan Franchise veren ve Franchisee’nin aralarında kurdukları yakın ve sürekli iş birliğine dayanır.Bu ilişkide Franchise veren ,Franchisee’lerine bireysel olarak işlerini kendi sistemine uygun olarak yürütme hak ve yükümlülüğünü verir. Franchisee mali bir bedel karşılığında Franchise veren’in ticari adını veya markasını ,Know-how’ını, ( Tanımı Bir işletmenin, üretim yöntemleri ya da teknolojisinin, aynı dalda çalışan veya aynı işi yapmaya hazırlanan bir başka firmaya satılması veya kiralanmasıdır. Kısaca, bir üründen ya da yöntemden en verimli ve kolay biçimde yararlanabilmek için o konudaki bilgi ya da başka bir ifadeyle ticari sırların tümüdür. ) iş görme ve teknik yöntemlerini, iş görme sistemini ve diğer sınai ve fikri mülkiyet haklarını kullanma hak ve zorunluluğunu, taraflar arasında bu amaçla yapılan yazılı bir franchising sözleşmesinin süresi ve kapsamı içinde alacağı teknik destek ile üstlenir.


Franchise Veren :

 

Bir franchising anlaşması çerçevesinde iş sistemini, ticari ismini ve markasını kullandıran ana firma olup kendisi ve bireysel franchisee’ lerinden oluşan franchise sisteminin kurucusu ve uzun vadeli koruyucusudur.


Franchisee :

 

Bir mali bedel karşılığında,franchise veren’ in markasını ve iş görme ve teknik yöntemlerini iş bu anlaşma şart süre ve kapsamı içinde satın alan gerçek veya tüzel kişidir. İş bu anlaşma kapsamında franchisee münhasıran coğrafi olarak hak ve yetkiye sahip olacaktır.  


 

Franchising Bedeli

TÜRKİYE

BÖLGE BAYİİ : 250.000 TL + KDV ( İki Yüz Elli Bin TL )


Bölge Bayii Ülkemizin 7 bölgesine 7 adet verilen Bölge Müdürlüğü sistemidir. Bölge bayiliği verilecek olan il bilgileri hakkımız saklıdır. Ortalama 100 m2 ve üzeri alanda faaliyet gösterecek olan bölge bayii bölgeye ait tüm illere ürün ve hizmet verebilecektir. Verilen ürün ve hizmetin yanı sıra bölgeye ait diğer illere il bayilik kategorileri altında olan platinum-gold-silver-kendi iline ait ilçe-al sat bayilik modellerini de verebilecektir. Bölge bayii nin il bazında olan bayilik modellerini bölge illerine verirken Franchise firmanın aşağıda belirtlilen il bayilik şartları le verecektir. Bölge bayii bölgesindeki tüm illere hizmet ve ürün satışını kendisi yapacak, bölgedeki mevcut iller tüm ürün ve hizmetleri bölge bayii den temin edecektir. Bölge Bayii kendi ilindeki tüm ilçelere ürün/hizmet satışı yapabilecek, kendi ili haricindeki bölgedeli diğer illerin ilçelerine bayilik veremeyecektir. Kendi ili dışındaki bölge illerinin ilçelerine İl Platinum bayileri bir alt kategorideki ilçe bayiliklerini verebilecektir. Bölgede herhangi bir Bölge bayii yokken verilen İl bayilikleri, sonradan Bölge Bayii açılması durumunda Bölge Bayii ye bağlı çalışacaklardır.

Bölge bayii taleplerinde mevcut bölgede herhangi bir il bayii liği varsa İl bayiiliğine Bölge Bayiiliğine terfi edip edilmeyeceği sorulacaktır. İl bayii teklifi kabul ederse diğer talep reddedilecek, kabul etmesse talep kabul edilecektir ve il bayii yeni bölge bayii ye bağlı olarak ürün/hizmet alımında fiyat sorunu yaşamadan çalışmaya devam edecektir. Bölge Bayii açılışında daha önceden o bölgedeki il veya illerden herhangi bir il bayilikleri alınmışsa Bölge bayii lik fiyatından yüzde % hesaplanıp düşülecektir. Örneğin Doğu Anadolu bölgesinde Bölge bayii yokken Erzincan iline verilmiş olan bir platinum il  bayiliği olduğunda, Bölgede toplamda 14 il olduğundan Erzincan ili Bölge Bayii fiyatından çıkarılacaktır. Bölge bayii fiyatı olan 250.000 TL ile 14 sayısı bölünecek Kalan rakam 17.857 olacaktır. Bu durumda Doğu Anadolu Bölge Bayii olan firma 232.143 TL ödemek durumunda olacaktır.

Bölge bayii ürün/hizmet alımını Franchise firmadan %25 indirimle alabilecektir. Örnek : 60x60-gokyuzu-panel-siva-alti-54w-ultra-slim-1x1 ürünün liste fiyatı 134.00 TL dir. %25 İskontolu fiyatı 100.50 TL dir. Ürün/hizmet satışında Franchise firma ülke geneli son kullanıcı perakende satış fiyatını www.skycompaniesgroup.com ve bu ana sisteme bağlı Franchise firmanın tüm web sitelerinde yayınlayacaktır. Bölge bayii ye kendi ilinde ürün ve hizmetleri son kullanıcıya Franchise firmanın belirlediği son kullanıcı perakende satış fiyatları üstünde de (makul ölçülerde) satış yapabileceği serbestliği verilmiştir. Bölgesindeki diğer illere bayilik vermiş ise bayilerine yine Franchise firmanın aşağıda belirtmiş olduğu il bayilik modellerindeki yüzdelik indirim oranından ürün/hizmet temini sağlayacaktır. Bölge Bayii ürün/hizmet alımını Franchise firmadan ilk bir( 1 )yıl peşin/Havale/Eft/Kredi Kartı ödeme yöntemleriyle alabilecektir.Bir (1) yıl sonunda ürün/hizmet alımlarında banka teminat mektubu vererek vadeli alım yapabilecektir.

Bölge Bayii Mağazası / Showroom  kurulumu ve dekorasyonu Franchise firma tarafından Franchise firmanın konsepti doğrultusunda yapılacaktır. Mağazanın kurulumu ve dekoresi Franchise firmanın uygun gördüğü ürün ve hizmetlerden oluşacaktır. Sözleşmenin karşılıklı imzalanması ile birlikte Franchise firmanın mevcut banka hesabına ödeme yapılmasını takiben mağaza kurulum çalışmaları başlayacaktır. Mağaza kurulumu nun tamamlanması ortalama 30 iş günüdür. Elde olmayan mucbir sebepler ( Yangın, sel, afet, savaş, kaza, vb ) halinde süreç uzayabilir. Mucbir sebeplerden dolayı süreç uzaması halinde Franchisee Bölge bayi tarafından herhangi bir hak/iddia/fesh talep edilemeyecektir.
İL PLATİNUM BAYİİ : 90.000 TL + KDV ( Doksan Bin TL )

İl bazındaki Platinum bayilerimiz ilimizin tüm ilçeleri dahil olmak üzere tüm il sınırlarına ürün/hizmet satışı yapabilecektir. İl Platinum bayiler kendi illerindeki ilçelere alt kategorilerdeki bayilik modellerini Franchise ana firmanın aşağıda belirtmiş olduğu şekil ve şartlarda verebilecektir. Bayilik verilmeyecek iller bilgisi hakkımız saklıdır. Ortalama 75-100 m2 alanda faaliyet gösterecek bayimiz ürünleri Bölge Bayii mevcut ise Bölge Bayii den değilse Franchise ana firmadan alacaktır. İl bayiliği devam ederken Franchise firma ya Bölge Bayii liği teklifleri gelir ise bu teklif İl bayii ye sorulacaktır. ( İlin Bölge müdürlüğü potansiyeli var ise ) Kabul etmesi halinde diğer teklif reddedilecek, kabul etmez ise Bölge bayii liği diğer firmaya verilecektir. Bu durumda ürün/hizmet alımını fiyat sorunu yaşamaksızın Bölge Bayiden alacaktır.  İl Platinum bayii ürün/hizmet alımını Bölge Bayi mevcut ise %20 indirimli Bölge Bayii den, değilse Franchise firmadan %20 indirimle alabilecektir. Örnek : 60x60-gokyuzu-panel-siva-alti-54w-ultra-slim-1x1 ürünün liste fiyatı 134.00 TL dir. %20 İskontolu fiyatı 107.20 TL dir.

İl Bayii Platinum paketinde mevcut ilimize başka herhangi bir bayilik verilmeyecektir. Ürün/hizmet satışında Franchise firma ülke geneli son kullanıcı perakende satış fiyatını www.skycompaniesgroup.com ve bu ana sisteme bağlı Franchise firmanın tüm web sitelerinde yayınlayacaktır. İl Platinum bayii ye kendi ilinde ürün ve hizmetleri son kullanıcıya Franchise firmanın belirlediği son kullanıcı perakende satış fiyatlarının üstünde de satış yapabileceği serbestliği verilmiştir. İl Platinum Bayii ürün/hizmet alımını Franchise firmadan veya mevcut ise Bölge Bayii den ilk iki ( 2 ) yıl peşin/Havale/Eft/Kredi Kartı ödeme yöntemleriyle alabilecektir. İki (2) yıl sonunda ürün/hizmet alımlarında banka teminat mektubu vererek vadeli alım yapabilecektir.

İl Platinum Bayii Mağazası / Showroom  kurulumu ve dekorasyonu Franchise firma tarafından Franchise firmanın konsepti doğrultusunda veya mevcut ise Bölge Bayii tarafından Franchise firmanın konsepti doğrultusunda  yapılacaktır. Mağazanın kurulumu ve dekoresi Franchise firmanın uygun gördüğü ürün ve hizmetlerden oluşacaktır. Sözleşmenin karşılıklı imzalanması ile birlikte Franchise firmanın veya mevcut ise Bölge Bayii nin mevcut banka hesabına ödeme yapılmasını takiben mağaza kurulum çalışmaları başlayacaktır. Mağaza kurulumunun tamamlanması ortalama 30 iş günüdür. Elde olmayan mucbir sebepler ( Yangın, sel, afet, savaş, kaza, vb ) halinde süreç uzayabilir. Mucbir sebeplerden dolayı süreç uzaması halinde Franchisee İl Platinum bayi tarafından herhangi bir hak/iddia/fesh talep edilemeyecektir.

İL GOLD BAYİİ : 60.000 TL + KDV ( Altmış Bin TL )

İl bazındaki Gold bayilerimiz mevcut ilde Platinum Bayii yok ise verilecektir. İlimizin tüm ilçeleri dahil olmak üzere tüm il sınırlarına ürün/hizmet satışı yapabilecektir. Yalnız ilçelere bayilik veremeyecektir. Bayilik verilmeyecek iller bilgisi hakkımız saklıdır. İl Gold Bayilik Modelinde mevcut İlimizin büyüklük ve şartlarına göre en fazla 3 adete kadar Gold Bayilik verilebilecektir. En az 50 m2 alanda faaliyet gösterecek bayimiz ürünleri Bölge Bayii mevcut ise Bölge Bayii den değilse Franchise ana firmadan temin edecektir. İl  Gold bayiliği devam ederken Franchise firma ya Bölge Bayii liği teklifleri gelir ise bu teklif (İlin Bölge Müdürlüğü Potansiyeli var ise) İl Gold bayii/bayilere ye sorulacaktır. Kabul etmesi halinde diğer teklif reddedilecek, kabul etmez ise Bölge bayii liği diğer firmaya verilecektir.

İl Gold bayii ürün/hizmet alımını Franchise firmadan %20 indirimle alabilecektir. Örnek : 60x60-gokyuzu-panel-siva-alti-54w-ultra-slim-1x1 ürünün liste fiyatı 134.00 TL dir. %20 İskontolu fiyatı 107.20 TL dir.  Mevcut Gold bayii fiyat sorunu yaşamadan Bölge Bayii ile çalışmaya devam edebilecektir. İl Gold bayiliği/bayilikleri devam ederken Franchise firma ya İl Platinum teklifleri gelirse bu teklifler reddedilecektir. Ürün/hizmet satışında Franchise firma  ülke geneli son kullanıcı perakende satış fiyatını www.skycompaniesgroup.com ve bu ana sisteme bağlı Franchise firmanın tüm web sitelerinde yayınlayacaktır. İl Gold bayii ye kendi ilinde ürün ve hizmetleri son kullanıcıya Franchise firmanın belirlediği son kullanıcı perakende satış fiyatlarının üstünde de satış yapabileceği serbestliği verilmiştir.

İl Gold Bayii ürün/hizmet alımını Franchise firmadan veya mevcut ise Bölge Bayii den ilk üç( 3 )yıl peşin/Havale/Eft/Kredi Kartı ödeme yöntemleriyle alabilecektir.Üç (3) yıl sonunda ürün/hizmet alımlarında banka teminat mektubu vererek vadeli alım yapabilecektir.

İl Gold Bayii Mağazası / Showroom  kurulumu ve dekorasyonu/montajı Gold Bayii tarafından Franchise firmanın konsepti doğrultusunda yapılacaktır. Ürünler Franchise firma veya mevcutsa Bölge bayii tarafından %20 indirimli gönderilecektir. Mağazanın kurulumu ve dekoresi Franchise firmanın uygun gördüğü ürün ve hizmetlerden oluşacaktır. Sözleşmenin karşılıklı imzalanması ile birlikte Franchise firmanın veya mevcut ise Bölge Bayii nin mevcut banka hesabına ödeme yapılmasını takiben mağaza kurulum çalışmaları için ürün gönderimi başlayacaktır. Mağaza kurulumu için ürün imalat/temin/gönderim süresi 30 iş günüdür. Elde olmayan mucbir sebepler ( Yangın, sel, afet, savaş, kaza, vb ) halinde süreç uzayabilir. Mucbir sebeplerden dolayı süreç uzaması halinde Franchisee İl Gold bayi tarafından herhangi bir hak/iddia/fesh talep edilemeyecektir.

İL SİLVER BAYİİ : 30.000 TL + KDV ( Otuz Bin TL )

İl bazındaki Silver bayilerimiz mevcut ilde Platinum Bayii yok ise verilecektir. ilimizin tüm ilçeleri dahil olmak üzere tüm il sınırlarına ürün/hizmet satışı yapabilecektir. Yalnız ilçelere bayilik veremeyecektir. Bayilik verilmeyecek iller bilgisi hakkımız saklıdır. İl Silver Bayilik Modelinde mevcut İlimizin büyüklük ve şartlarına göre en fazla 5 adete kadar Silver Bayilik verilebilecektir. En az 50 m2 alanda faaliyet gösterecek bayimiz ürünleri Bölge Bayii mevcut ise Bölge Bayii den değilse Franchise ana firmadan temin edecektir. İl Silver bayiliği devam ederken Franchise firma ya Bölge Bayii liği teklifleri gelir ise bu teklif (İlin Bölge Müdürlüğü Potansiyeli var ise) İl Silver bayii/bayilere ye sorulacaktır. Kabul etmesi halinde diğer teklif reddedilecek, kabul etmez ise Bölge bayii liği diğer firmaya verilecektir. İl Silver bayii ürün/hizmet alımını Bölge Bayi mevcut ise %20 indirimli Bölge Bayii den mevcut değilse Franchise firmadan %20 indirimle alabilecektir. Örnek : 60x60-gokyuzu-panel-siva-alti-54w-ultra-slim-1x1 ürünün liste fiyatı 134.00 TL dir. %20 İskontolu fiyatı 107.20 TL dir. Mevcut Silver bayii fiyat sorunu yaşamadan Bölge Bayii ile çalışmaya devam edebilecektir.

İl Silver bayiliği/bayilikleri devam ederken Franchise firma ya İl Platinum teklifleri gelirse bu teklifler reddedilecektir. Ürün/hizmet satışında Franchise firma ülke geneli son kullanıcı perakende satış fiyatını www.skycompaniesgroup.com ve bu ana sisteme bağlı Franchise firmanın tüm web sitelerinde yayınlayacaktır. İl Silver bayii ye kendi ilinde ürün ve hizmetleri son kullanıcıya Franchise firmanın belirlediği son kullanıcı perakende satış fiyatlarının üstünde de satış yapabileceği serbestliği verilmiştir. İl Silver Bayii ürün/hizmet alımını Franchise firmadan veya mevcut ise Bölge Bayii den ilk beş( 5 )yıl peşin/Havale/Eft/Kredi Kartı ödeme yöntemleriyle alabilecektir.Beş (5) yıl sonunda ürün/hizmet alımlarında banka teminat mektubu vererek vadeli alım yapabilecektir.

İl Silver Bayii Mağazası / Showroom  kurulumu ve dekorasyonu/montajı Silver Bayii tarafından Franchise firmanın konsepti doğrultusunda yapılacaktır. Ürünler Franchise firma tarafından veya mevcut ise Bölge Bayii tarafından %20 indirimli olarak gönderilecektir. Mağazanın kurulumu ve dekoresi Franchise firmanın uygun gördüğü ürün ve hizmetlerden oluşacaktır. Sözleşmenin karşılıklı imzalanması ile birlikte Franchise firmanın veya mevcut ise Bölge Bayii nin mevcut banka hesabına ödeme yapılmasını takiben mağaza kurulum çalışmaları için ürün gönderimi başlayacaktır. Mağaza kurulumu için ürün imalat/temin/gönderim süresi 30 iş günüdür. Elde olmayan mucbir sebepler ( Yangın, sel, afet, savaş, kaza, vb ) halinde süreç uzayabilir. Mucbir sebeplerden dolayı süreç uzaması halinde Franchisee İl Silver bayi tarafından herhangi bir hak/iddia/fesh talep edilemeyecektir.

İLÇE BAYİİ : 15.000 TL + KDV ( On Beş Bin TL )

İlçe bazındaki bayilerimiz mevcut ilde varsa Platinum Bayiler tarafından, yoksa Franchise firma tarafından verilecektir. Tüm ilçe sınırlarına sınırsız ürün/hizmet satışı yapabilecektir. Bayilik verilmeyecek ilçeler bilgisi hakkımız saklıdır. En az 50 m2 alanda faaliyet gösterecek bayimiz ürünleri İl Platinum  Bayii mevcut ise Platinum bayii den değilse Franchise ana firmadan temin edecektir.

İlçe  bayiliği devam ederken Franchise firma ya veya İl Platinum bayiye yeni bir ilçe bayiliği teklifi gelirse kabul edilmeyecektir. İlçe bayiliği devam ederken ve mevcut ilde il Platinum bayiliği yok iken Franchise firma ya İl Platinum bayiliği teklifi gelirse (İlçenin İl Platinum bayilik Potansiyeli var ise ) İlçe bayii ye teklif sorulacaktır. Kabul etmesi halinde diğer teklif reddedilecek +85.000 TL + KDV ile İl Platinum pakete geçecektir, kabul etmez ise İl Platinum bayii liği diğer firmaya verilecektir. Mevcut ilçenin potansiyeline göre eğer ilde Platinum bayilik yok ise gelen tekliflere göre Gold ve Silver Bayilikler İlçe bayiliği ile değerlendirilecektir.

İlçe bayii ürün/hizmet alımını İl Platinum Bayi mevcut ise %15 indirimli, Bayii mevcut değilse Franchise firmadan %15 indirimle alabilecektir. Örnek : 60x60-gokyuzu-panel-siva-alti-54w-ultra-slim-1x1 ürünün liste fiyatı 134.00 TL dir. %15 İskontolu fiyatı 113.90 TL dir. Mevcut ilçe bayii fiyat sorunu yaşamadan İl Platinum Bayii ile çalışmaya devam edebilecektir. Ürün/hizmet satışında Franchise firma ülke geneli son kullanıcı perakende satış fiyatını www.skycompaniesgroup.com ve bu ana sisteme bağlı Franchise firmanın tüm web sitelerinde yayınlayacaktır. İlçe bayii ye kendi ilçesinde ürün ve hizmetleri son kullanıcıya Franchise firmanın belirlediği son kullanıcı perakende satış fiyatlarının üstünde de satış yapabileceği serbestliği verilmiştir. İlçe Bayii ürün/hizmet alımını Franchise firmadan veya mevcut ise İl Platinum Bayii den ilk beş( 5 )yıl peşin/Havale/Eft/Kredi Kartı ödeme yöntemleriyle alabilecektir.Beş (5) yıl sonunda ürün/hizmet alımlarında banka teminat mektubu vererek vadeli alım yapabilecektir.

İlçe Bayii Mağazası / Showroom  kurulumu ve dekorasyonu/montajı İlçe Bayii tarafından Franchise firmanın konsepti doğrultusunda yapılacaktır.Ürünler Franchise firma tarafından veya mevcut ise İl Platinum Bayii tarafından %15 indirimli olarak gönderilecektir. Mağazanın kurulumu ve dekoresi Franchise firmanın uygun gördüğü ürün ve hizmetlerden oluşacaktır. Sözleşmenin karşılıklı imzalanması ile birlikte Franchise firmanın veya mevcut ise İl Platinum Bayii nin mevcut banka hesabına ödeme yapılmasını takiben mağaza kurulum çalışmaları için ürün gönderimi başlayacaktır. Mağaza kurulumu için ürün imalat/temin/gönderim süresi 30 iş günüdür. Elde olmayan mucbir sebepler ( Yangın, sel, afet, savaş, kaza, vb ) halinde süreç uzayabilir. Mucbir sebeplerden dolayı süreç uzaması halinde Franchisee İlçe bayi tarafından herhangi bir hak/iddia/fesh talep edilemeyecektir.

ALSAT BAYİİ : Ücretsiz

Al Sat bayilerimiz mevcut ilde veya ilçede varsa Platinum Bayiler tarafından, yoksa Franchise firma tarafından verilecektir. Tüm İl ilçe sınırlarına sınırsız ürün/hizmet satışı yapabilecektir. Bayilik verilmeyecek alsat tip  bilgisi hakkımız saklıdır. Sektörümüzle alakalı alanda faaliyet gösterecek bayimiz ürünleri İl Platinum Bayii mevcut ise Platinum bayii den değilse Franchise ana firmadan temin edecektir...AlSat bayii ürün/hizmet alımını İl Platinum Bayi mevcut ise %5 indirimli, Bayii mevcut değilse Franchise firmadan %5 indirimle alabilecektir. Örnek : 60x60-gokyuzu-panel-siva-alti-54w-ultra-slim-1x1 ürünün liste fiyatı 134.00 TL dir. %5 İskontolu fiyatı 127.30 TL dir. Mevcut bayii fiyat sorunu yaşamadan İl Platinum Bayii ile çalışmaya devam edebilecektir. Ürün/hizmet satışında Franchise firma ülke geneli son kullanıcı perakende satış fiyatını www.skycompaniesgroup.com ve bu ana sisteme bağlı Franchise firmanın tüm web sitelerinde yayınlayacaktır. Alsat bayii ye kendi il ve ilçesinde ürün ve hizmetleri son kullanıcıya Franchise firmanın belirlediği son kullanıcı perakende satış fiyatlarının üstünde de satış yapabileceği serbestliği verilmiştir.

AlSat Bayii ürün/hizmet alımını Franchise firmadan veya mevcut ise İl Platinum Bayii den peşin/Havale/Eft/Kredi Kartı ödeme yöntemleriyle alabilecektir. Sözleşmenin karşılıklı imzalanmasını takiben çalışma başlayacaktır. Mevcut bayi sisteminde tabela, konsept ve benzeri dekorasyon sistemi olmayacaktır. FRANCHISE markanın ürün/hizmetini sattığına dair bir bilgilendirme olmayacaktır.

YURTDIŞI

 

EUROPEAN DEALER : 85.000 EUR ( Seksen Beş Bin Euro )

 

EUROPEAN DEALER Bayi Sistemi Yurt dışında her bir ülkeye 1 (bir) adet verilen bayilik sistemidir. EUROPEAN DEALER bayiliği verilecek olan ülke bilgileri hakkımız saklıdır. Ortalama 100-150 m2 ve üzeri alanda faaliyet gösterecek olan EUROPEAN DEALER bayii bulunduğu ülkeye ait tüm bölgelere ürün ve hizmet verebilecektir. Her ülke için 1(bir) adet EUROPEAN DEALER bayii atanacaktır. EUROPEAN DEALER bayii tüm ülke ve bölgelerinden sorumlu olacaktır. Verilen ürün ve hizmetin yanı sıra ülkeye ait diğer bölgelere alt bayilik verebilecektir. EUROPEAN DEALER bayii nin alt bayilik modelini bölgelere verirken Franchise firmanın genel bayilik şartları ile verecektir. EUROPEAN DEALER bayii Ülkesindeli tüm bölgelere hizmet ve ürün satışını kendisi yapacak, bölgelerdeki mevcut alt bayiler tüm ürün ve hizmetleri EUROPEAN DEALER bayii den temin edecektir.

 

EUROPEAN DEALER  bayii ürün/hizmet alımını Franchise firmadan %25 indirimle alabilecektir. Örnek : 60x60-gokyuzu-panel-siva-alti-54w-ultra-slim-1x1 ürünün liste fiyatı 134.00 TL dir. %25 İskontolu fiyatı 100.50 TL dir.  Ürün/hizmet satışında Franchise firma ülke geneli son kullanıcı perakende satış fiyatını www.skycompaniesgroup.com ve bu ana sisteme bağlı Franchise firmanın tüm web sitelerinde yayınlayacaktır. EUROPEAN DEALER bayii ye kendi ülkesinde ürün ve hizmetleri son kullanıcıya Franchise firmanın belirlediği son kullanıcı perakende satış fiyatları üstünde de (makul ölçülerde) satış yapabileceği serbestliği verilmiştir. EUROPEAN DEALER Bayii ürün/hizmet alımını Franchise firmadan ilk bir( 1 )yıl Swift / Kredi Kartı ödeme yöntemleriyle alabilecektir. Bir (1) yıl sonunda ürün/hizmet alımlarında ödeme performansı değerlendirilerek esnek ödeme koşulları belirlenecektir.

EUROPEAN DEALER  Bayii Mağazası / Showroom  kurulumu ve dekorasyonu Franchise firma tarafından Franchise firmanın konsepti doğrultusunda yapılacaktır. Mağazanın kurulumu ve dekoresi Franchise firmanın uygun gördüğü ürün ve hizmetlerden oluşacaktır. Sözleşmenin karşılıklı imzalanması ile birlikte Franchise firmanın mevcut banka hesabına ödeme yapılmasını takiben mağaza kurulum çalışmaları başlayacaktır. Mağaza kurulumu nun tamamlanması ortalama 60 iş günüdür. Elde olmayan mucbir sebepler ( Yangın, sel, afet, savaş, kaza, vb ) halinde süreç uzayabilir. Mucbir sebeplerden dolayı süreç uzaması halinde Franchisee EUROPEAN DEALER bayi tarafından herhangi bir hak/iddia/fesh talep edilemeyecektir.


MADDE-3


Sözleşmelerin Süresi: 2 yıldır. Süre bitiminde taraflar yeniden sözleşme imzalayıp çalışma sistemine aynı şartlarla devam edeceklerdir. Yenilenen sözleşmelerde Bayi kanallarından herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

KONU

 

MADDE-4

 

FRANCHISE VEREN uygulamada kullanım iznini vermesi ve buna bağlı taraflar arasındaki iletişim,iş akışı ve ticari faaliyetlerinin düzenlenmesi konusunda taraflar, aşağıdaki şartlarda tam bir mutabakata varmışlardır.


KAPSAM


MADDE-5

 

İş bu sözleşme ile FRANCHISEE'e, emtia ve hizmet ticaretindeki "YETKİLİ SATICILIK" sözleşmesi anlamında FRANCHİSE VEREN'in hizmet standartlarını ve iş usullerini uygulama yetkisi tanınarak FRANCHISEE'nin kendi bağımsız ticari faaliyetlerini sürdürmesi ön görülmektedir. TC Vergi Mükellefi olarak da kendileri sorumludurlar. Taraflar birbirlerinden bağımsız birimler olup, gerek bu anlaşma, gerekse bu anlaşma ile tanınan yetki ve sorumluluk, taraflar arasında hukuki anlamda ortaklık, acentelik, mümessillik ve benzeri anlamlarda bir temsilcilik tesis etmeyecektir. FRANCHISEE hizmet ve faaliyetlerinde FRANCHİSE VEREN'in hizmet ve faaliyet prensiplerini uygulayacak.

Ancak tüm faaliyetlerinde hukuki, ticari ve mali yönden tümü ile kendi adına sorumlu olarak çalışacaktır. Taraflar, tüm hukuki, mali ve ticari yönlerden tamamen müstakil olarak ve kendi nam ve hesaplarına çalışacaklar, üçüncü şahıslarla akdedecekleri bilcümle sözleşmeleri bizzat kendi adlarına tanzim ve imza edeceklerdir. Tarafların birbirlerini temsilen, üçüncü şahıslarla aktetme veya sair herhangi bir iltizamı muameleye yetkileri kesinlikle mevcut olmayıp, üçüncü şahıslarla her türlü işlemler sadece kendilerini bağlayacaktır.

GENEL ŞARTLAR


MADDE-6

 

a) FRANCHİSEE iş bu sözleşmede belirtilen ve FRANCHISE VEREN'in kurduğu sistem ile bağlantılı hizmet faaliyetleri dışında gerek kendi nam ve hesabına, gerekse başkaları ile ortaklık, vesair şekilde iş birliği yapmak sureti ile bu sisteme bağlantılı olmayan bir işle iştigal edemez.


b) FRANCHİSEE FRANCHISE VEREN 'in yazılı izni olmadıkça işyeri ve adres değişikliği yapamaz. Şube, irtibat bürosu, v.s isimler altında bürolar açamaz. Üçüncü şahıslarla ortaklıklar merkeze bilgi verilmeden kurulamaz. FRANCHISE VEREN 'in yazılı izni olmaksızın FRANCHİSEE tarafından her şart ve durumda yapılacak işyeri ve adres değişikliğinde FRANCHISE VEREN sözleşmeyi tek taraflı olarak feshe yetkilidir.


c) FRANCHİSEE, FRANCHISE VEREN tarafından kendisine verilen belgeleri ve zaman içinde düzenlenebilecek diğer belgeleri bulundurmak ve bu belgelerle ilgili kurallara uymak zorundadır.

YÜKÜMLÜLÜKLER


MADDE-7

 

A-FRANCHİSE VEREN’İN YÜKÜMLÜLÜKLERİ


a. Bu sözleşmenin konusu olan ve franchisee tarafından kendi münhasır idari il sınırları içinde işletilecek olan bu sistemin usul ve prensiplerini öğretmek ve sistemin bu prensipler dahilinde işletilmesini denetlemek.
b. Faaliyet konusu olan işin farklı bir kurumsal kimlik ile temsil ve yürütme yetkisini franchisee’ye sözleşme kapsamındaki hükümlerle sınırlı bir şekilde yetki verir. Bu yetki coğrafi anlamda idari il sınırları içerisinde geçerlidir.
c. Franchisee’nin bölgesel sınırlı temsilci olduğunu kurumsal kimliğinde beyan eder.
d. Franchisee’nin yazılım alt yapısı franchise veren tarafından sağlanacaktır. Bu bağlamda franchise veren bilgi işlem hizmetleri ve paylaşılacak bilgi prensipleri ve detayları konusunda Franchisee’nin projelerine uç verme ve belirlenecek olan standart kriterler ile bilgi paylaşmak taahhüdünü verir.
e. Franchise veren nezdinde oluşacak portföyü franchisee ortak kullanabilecektir.
f. Franchisee’nin ürün/hizmet taleplerinde Franchise marka keyfi gecikme yapamaz. Ürün/hizmet stok durumu, özel üretim ürünleri olduğundan dolayı (imalat/üretim ve benzeri süreçler) ürün/hizmetin normal zamanında ulaştırılmasını kabul/beyan/taahhüt eder. Ürün/Hizmet ulaştırılması süresi normal şartlarda 10-15 gün sürebilmektedir. Belirtilen süreyi aşması durumunda Franchisee bayiye gecikme nedeni ve yaşanan sorunları bildirecektir. Keyfi vb gecikme / erteleme yapılması durumunda itibar kaybı / prestij zedelenmesi gibi faktörler nedeniyle Franchisee alan sözleşmeyi fesih etme / tazminat alma hakkı doğar.

g. Ürün / Hizmet Franchisee alan bayiye eksiksiz çalışır vaziyette gönderilecektir.


B-FRANCHİSEE’NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ


a. 3.şahıslar ve şirketlerle ilişkilerini Franchise kurumsal kimliği içerisindeki yazılım ve kurumsal gereçleri kullanarak düzenler. Kurumsal temsilde Franchise verene karşı sorumludur.
b. Faaliyet gösterdiği adreste Franchise tabelası ile temsil edilir. Kendi ünvanını ikinci planda kullanabilir.
c. 3.şahıslar ve şirketlerle akit imzalarken “( SkyGroupCompanies )” kullanılacaktır. İşbu sözleşme matbu olarak baskılı şekilde kendisine franchise veren  tarafından teslim edilmiştir.
d. Franchise veren’in tespit ettiği ve bu sözleşmede yazılı coğrafi anlamda idari il sınırları içinde bu sözleşmedeki hak ve yetkileri kullanacağını beyan kabul ve taahhüt eder.
e. Franchise veren’in iş akışını ,marka değerini ve güvenilirliğini etkileyecek faaliyet ve projeleri yapmamayı kabul ve taahhüt eder. Böyle bir faaliyet söz konusu olursa Franchise veren adına 3.şahıslar ve kurumlara karşı Franchise firmanın bir sorumluluğu olmadığını bildirir.
f. 3.şahıs ve kurumlarla yapılacak her türlü sözleşme ,protokol sonucunda doğacak her türlü yükümlülükten kendisinin sorumlu olduğunu beyan,kabul ve taahhüt eder.
g. Franchise veren’in  marka ve portföy paylaşımı haricinde mali hususlarda belirtilen detaylar hariç franchisee’nin yapacağı sözleşmelerden doğacak hiçbir sonuçla ilgisi yoktur.
h. Franchisee Franchise müşterilerine kendisi provizyon veremez. Provizyon merkezi Fanchise veren’dir.
ı. Üretilen provizyon bilgisine ulaşım ve detaylar konusunda franchise veren’in online bilgilendirileceği bir sistem tesis edecektir.
i. Franchisee’nin yapmış olduğu ürün/hizmet montajlarında üründen kaynaklanmayan montaj hataları gibi eksik/yanlış/hata olursa ve bu eksik/yanlış/hatalar dan meydana gelen hasar/ziyan/zarar  durumlarında Franchise marka sorumlu değildir. Ayrıca bu zarar/ziyan lardan doğacak yargısal durumlardan Franchise marka sorumlu olmayacaktır.
j. Franchise markanın ürün/hizmetlerinin tüm Franchisee bayiler tarafından kopyalanması/üretim oluşturması /üçüncü şahıs veya şirketlere ticari sırların açıklanması gibi ve benzeri durumlarda Franchisee’nin Franchise markaya 700.000 TL ( Yedi Yüz Bin TL ) tazminat ödeyeceğini kabul/beyan/taahhüt eder.
k. Franchise veren tarafından kendisine sunulan ve paylaşılan hiçbir bilgiyi 3.şahıs ve kurumlar ile paylaşmamayı kabul taahhüt ve beyan eder.
l. Franchisee münhasır olarak kendisine tanınan coğrafi il sınırları içinde işlem yapabilir.
m. Franchise 3 ayda bir kapsam denetimi için dönemsel mali bilançosunu Franchise veren’e ibrazla yükümlü olduğunu kabul ve taahhüt eder.  
n. Franchise sözleşme süresi içinde işbu akdin feshine neden olacak eylem ve işlemlerde bulunursa o ana kadar yaptığı risk cirosunun %5 kadar cezai şart ödemeyi beyan kabul ve taahhüt eder.
o. Franchise, üye yaptığı firmaların mallarını hiçbir şekilde depolayamaz.

ö. Franchise alan bayii yaptığı tüm işlerde montaj/uygulama işlemlerini eksiksiz doğru bir şekilde uygulamalıdır. Yanlış hatalı işlemler / bağlantılar / montajlar dan kaynaklanan yangın / patlama vb durumlardan ve bu durumlardan oluşacak olan zarar/ziyan ve benzerlerinden kendisi sorumludur.


HAKLAR


MADDE-8


A-Franchisee’ye Tanınan Haklar


a. Franchisee’nin ürün/hizmet taleplerinde Franchise marka keyfi gecikme yapamaz. Ürün/hizmet stok durumu, özel üretim ürünleri olduğundan dolayı (imalat/üretim ve benzeri süreçler) ürün/hizmetin normal zamanında ulaştırılmasını kabul/beyan/taahhüt eder. Ürün/Hizmet ulaştırılması süresi normal şartlarda 10-15 gün sürebilmektedir. Belirtilen süreyi aşması durumunda Franchisee bayiye gecikme nedeni ve yaşanan sorunları bildirecektir. Sorunun neden/tipine göre ürün/hizmet in yeni tedarik süresi ayrıca Franchisee bildirilecektir. Yeni tedarik süresi 30 günü aşmacak şekilde olacaktır. Eğer 30 gün içinde yaşanan sorun giderilemiyorsa ürün/hizmet iptali ve para iadesi aynı 30 gün içinde Franchisee yapılacaktır.  
b. Herhangi bir sorun yokken veya sorun bildirmeden  ürün/hizmet belirtilen zaman dilimlerinde gönderilmediği takdirde Franchisee sözleşmeyi tek başına fesih edebilir, ödediği Franchisee Bayilik modeli ücretini geri talep edebilir. Yaşadığı olumsuzluk ve itibar kaybına istinaden tazminat alabilir.
c. Franchisee’nin yazılım alt yapısı franchise veren tarafından verilecektir. Bu bağlamda franchise veren bilgi işlem hizmetleri ve paylaşılacak bilgi prensipleri ve detayları konusunda Franchisee’nin yazılım projelerine uç verme ve belirlenecek olan standart kriterler ile bilgi paylaşmak taahhüdünü verir.
d. Franchise veren nezdinde oluşacak portföyü ortak kullanacaktır. Portföyün detay bilgileri franchisee’ye açıldığı gibi sonuçlandırılacak olan ticari faaliyetler ile ilgili kazançlar mali hususlar ekindeki gibi paylaşılacaktır.

e. Franchisee alan firma işinin gelişimi ve ticaretinin devamlılığı için Franchise veren firmanın çeşitli aralıklarla düzenleyeceği seminer/kurs/toplantı programlarına katılabilir. Franchise veren firmadan ticari sır ve strateji  isteyebilir.

f. Franchise veren firma çeşitli aralıklar ve dönemlerde yurt içi ve yurt dışında Ülke çapında çeşitli reklam kampanyaları (radyo, tv, gazete, dergi, internet ) düzenleyecektir. Ülke çapında düzenlenen genel reklam kampanyaları için Franchisee alan firmadan herhangi bir ücret ( reklam katkı payı ) alınmayacaktır. Bölgesel veya yerel reklam çalışmalarında Franchise alan ve veren firmalar toplantı yaparak makul oranlarda reklam ücretlerini paylaşabilirler.
 

MADDE-9


B-Franchise Veren’e Tanınan Haklar

 

a. Franchisee aldığı işi sözleşme ve anlaşmada belirtilen süre ve şartlarda yerine getirmek zorundadır. Keyfi vb gecikme yaparak Franchise Veren firma nın marka adını ve prestijini zedeleyecek hareketlerde bulunmayacaktır.

b.Ürün teslimatı yapıldığı halde montaj veya hizmetlerde herhangi bir sebep olmaksızın bekleme/gecikme yapamaz. Mucbir sebepler yaşandığında Franchise veren firmaya durum bildirebilir. Mucbir sebepler haricinde yaşanan keyfi gecikmeler birkaç istisna haricinde çoğalmaya devam ederse Franchise veren firma sözleşmeyi Fesih edebilir.

c. Yukarıdaki b şıkkında belirtilen durumlarda Franchise firmanın tazminat hakkı saklıdır.

d. Franchisee alan firma kendi işinin daimi ve ticareti ayrıca Franchise veren firmanın marka adını kullandığı için

iş takibi/disiplini konusunda azami gayretli olacaktır.

e. Franchisee alan firma ticaretinin gelişimi için mağaza içi ve dışında gerekli ticari çalışmaları yapacaktır. Bunun için azami gayret gösterecektir.


MÜŞTERİ BİLGİSİ VE ELEKTRONİK POSTA


MADDE-10

 

Taraflar, görev ve sorumluluklarını azami ihtimam ile yerine getirmeyi ve birbirlerine gönderecekleri müşterilere, gerekli hizmetin en iyisini sunmayı taahhüt ederler. Ayrıca taraflar müşterilere ait bilgileri anında bilgisayarlarına yükleyip, merkezi sisteme girmekle yükümlüdür. Sisteme girilmeyen müşteri bilgilerinin beheri için, ilk tespitte FRANCHISE VEREN sözleşmeyi tek taraflı feshedebilir.
FRANCHİSEE, her gün bilgisayarlarını kullanmak, elektronik posta mesajlarını takip etmek ve cevaplamak zorundadır.

 

DENETLEME


MADDE-11

 

FRANCHISEE'nin iş bu sözleşme ve talimat şartlarına uyup uymadığı hakkında FRANCHISE VEREN'in FRANCHISEE nezdinde yapacağı bilgi girişleri, tabela, afiş, basılı evrak, logo, kartvizit, çalışma saatleri, müşterilere verilecek hizmetler v.s konulardaki denetlemelere FRANCHISEE her zaman müsaade edecek, gerekli görülen bilgi ve belgeleri denetçilere ibraz ve tevdi edeceklerdir.


ÖZEL KOŞULLAR


MADDE-12

 

FRANCHISE VEREN, FRANCHISEE'nin adresini, telefonlarını, ofisini, kendi ve personeli hakkındaki bilgileri, rehberlerinde, listelerinde, internette hizmetlerin pazarlanmasına ilişkin reklam, ilan ve benzeri tüm yayınlarında yayınlama hakkına sahiptir.


EĞİTİM


MADDE-13

 

FRANCHISEE'nin sahibi ve/veya sorumlu müdürü FRANCHISE VEREN'in kursunu, müracaatlarını müteakip eğitim seminerine katılarak başarı ile bitirmek zorundadırlar. FRANCHISEE, bünyesinde meydana gelebilecek personel ve/veya ortak değişikliğini FRANCHISE VEREN'e yazılı olarak bildirmek zorundadır.


OFİS VE DONANIM


MADDE-14

 

FRANCHISEE'nin işyeri (ofisi) asgari iki ayrı oda wc ve mutfaktan ibaret olacak işyerinde kendisine ait telefon, FRANCHISE VEREN'in merkezi bilgisayar internet sayfasına bağlanacak nitelikte bir bilgisayar terminali ..................işlemci, .................. mhz, .................. Rem, ..................Hard Disk............xDVD-ROM.............inç renkli monitör, fax modem ve bir faks bulundurulacak ve bunlarda meydana gelecek herhangi bir değişikliği derhal FRANCHISE VEREN'E bildirecek. En az bir adet pazarlama hizmetlerinde kullanılmak üzere binek otomobile sahip olacaktır.

TABELA


MADDE-15

 

FRANCHISEE, ofisinin işyeri dekorasyonu, tabela sistemi FRANCHISE firma tarafından belirlenen konsepte göre dizayn edilecektir.

İLAN


MADDE-16

 

FRANCHISEE, kendi için yapacağı her türlü reklamlardan, standardı, tipi ve içeriği FRANCHISE VEREN tarafından belirlenen logoyu aynen ve mutlaka kullanacaktır. Basın reklamlarında asgari ................ Punto olacaktır. FRANCHISE VEREN'in vereceği toplu ilanlara katılmak zorunluluğundadır.

HİZMET BÖLGESİ


MADDE-17

 

FRANCHISEE'nin hizmet bölgesi aşağıda tanımlanmıştır.
............................olarak tanımlanması ve sınırlandırılması iş bu anlaşma devam ettiği sürece tarafların karşılıklı ve yazılı mutabakatları bulunmadıkça bu bölgede iş bu sözleşme anlamında başka FRANCHISEE ihdas edilmeyeceği anlamını taşımaktadır. Hizmet bölgesinin sınırlandırılmış olması FRANCHISEE lehine bu bölgeye münhasır hak ve yetki tanındığı ve FRANCHISEE'nin bu bölge dışında faaliyet gösteremeyeceği anlamına gelmektedir.


MADDE-18

 

FRANCHISEE, FRANCHISE VEREN'in iştigal konusu ile ilgili aynı konuda başka kuruluş ve/veya kişilerle her ne nam altında olursa olsun ACENTELİK, MÜMESSİLLİK, DİSTRİBÜTÖRLÜK, ORTAKLIK v.b gibi ticari faaliyetlerde bulunamaz.

UYGULAMA ŞARTLARI


MADDE-19

FRANCHISEE her müşteri ile yazılı sözleşme yapmak mecburiyetindedir. Gerek FRANCHISE VEREN gerekse FRANCHISEE yazılı sözleşme imzalamaktan kaçınan müşterilerle kesinlikle çalışmayacaklardır. FRANCHISEE'nin müşterileri ile akdedecekleri tek tip sözleşmeler FRANCHISE VEREN tarafından tayin ve tespit edecektir. FRANCHISEE, FRANCHISE VEREN tarafından belirlenen örnek sözleşmenin dışında başka tip bir sözleşme kullanmayacaktır. İş bu sözleşme tarihinde FRANCHISE VEREN tarafından kullanılması ön görülen sözleşme örneği ise bu sözleşmeye eklenmiştir. FRANCHISE VEREN'in zaman içinde bu örnek sözleşmede değişiklik yapma hakkı saklıdır.


MADDE-20

 

FRANCHISEE müşteri ile akdettiği sözleşmelerin kopyasını kaşeli ve imzalı olarak....48....saat içinde FRANCHISE VEREN merkezine en hızlı şekilde ulaştırmakla mükelleftir.


MADDE-21

 

FRANCHISEE, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılan faaliyetlere ilişkin günü gününe kusursuz şekilde kayıtlar tutacaktır. Bu tür hesap defteri ve kayıtlar her zaman için FRANCHISE VEREN'in denetimine hazır ve açık bulundurulacaktır.

 

MADDE-22

 

FRANCHİSE VEREN indirim/iskonto  paylarını tek taraflı olarak piyasa koşulları,dolar kuru ve benzeri durumlara göre zaman zaman değiştirme imkanına sahiptir. Bu konuda yayınlayacağı tamimlere tam olarak riayet etmeyi FRANCHISEE kabul eder.

AKDÎN FESHÎ VE SONUCU


MADDE-23


FRANCHISEE'nin hissedar yapısının ve/veya yöneticilerinin değişmesi veya aleyhlerinde kamu davası açılması veya mücbir sebep hallerinde, FRANCHİSE VEREN akdi her zaman ve ihbarsız ve tazminat ödemeksizin feshedebilir.
FRANCHISEE'nin sözleşmeye aykırı herhangi bir davranışından dolayı FRANCHİSE VEREN akdi hiçbir ihtara gerek kalmaksızın ve akdin sonunu beklemeksizin her zaman tek taraflı olarak tazminatsız olarak feshedebilir. Fesih sebebi üzerinden uzun süre geçmiş olması akdin feshini haksız hale getirmez.
Franchisee’nin ,franchise veren’in ticari itibarını ve müşteri ilişkilerini zedeleyecek ,basiretli tüccar anlayışına ters düşecek eylem ve işlemlerde bulunması halinde franchise veren sözleşmeyi tek taraflı feshetme hakkına sahiptir. Sözleşmenin feshi halinde Franchisee’nin sistem üzerindeki kullanım hakkı sona erer.
FRANCHİSE VEREN'in haklı veya FRANCHISEE'nin haksız olarak akdi feshetmesi halinde; FRANCHİSE VEREN'in zararını talep hakkı ile bu sözleşmenin değişik maddelerinde yazılı cezai şartları ve tekemmül etmiş diğer tüm alacakları  talep hakkı saklıdır.


MADDE-24

 

İş bu sözleşmenin her ne sebeple olursa olsun sona ermesi tarihinde FRANCHISEE  FRANCHISE VEREN'e ait bütün belge, tabela, logo, yazı, bilgi v.b'lerini FRANCHISE VEREN'e iade edecektir.

 


GİZLİLİK


MADDE-25

 

Bu anlaşma taraflar arasında geçerli olduğu sürece FRANCHISEE gerek FRANCHISE VEREN'le gerekse diğer FRANCHISEE'ler ile direkt olarak veya onların sağladığı imkanlarla temin ettiği her türlü, sistem ve veriler, FRANCHISE VEREN'le ilgili her türlü belge, isim, bu isimleri çağrıştıracak benzer isim logo ayrıca müşteri ilişkilerine ait her türlü bilgileri gizli tutmayı işin gerektirdiği ölçü ve şekillerin dışında bunları hiçbir şekilde üçüncü şahıslara ifşa etmemeyi keza bunları bu sözleşmenin ne sebeple olursa olsun sona ermesinden sonra da gizli tutmayı ve gerek şahsen ve gerekse üçüncü şahıslara intikal ettirmek suretiyle bunları asla kullanmamayı ve kullandırmamayı kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davaranışının tespiti halinde FRANCHİSE VEREN'in zararını talep hakkı ile bu sözleşmenin değişik maddelerinde yazılı cezai şartları ve tekemmül etmiş diğer tüm alacakları  talep hakkı saklıdır.


DEVREDİLEMEZLİK

 

MADDE-26

 

İş bu sözleşme FRANCHISEE tarafından hiçbir şekilde başkalarına devir edilemeyeceği gibi FRANCHISEE bu sözleşme ile yüklendiği hizmet faaliyet ve sorumluluklarını başka bir şahıs ve kuruluşlara yükleyemez, bu sözleşmede belirtilen her hangi bir yetki hak ve çıkarları başkalarına transfer edemez.temlik edemez, "isim hakkı hariç devrettim" şeklinde devir yapamaz. FRANCHISEE bir hükmi şahıs ile şirket pay ve paydaşlarında meydana gelebilecek herhangi bir değişikliği derhal FRANCHISE VEREN'e bildirmekle ve onayını almakla yükümlüdür. FRANCHISE VEREN'in şirket pay ve paydaşlarında meydana gelebilecek değişikliği onaylamaması halinde sözleşme feshedilir. Ancak ölüm halinde FRANCHISEE hakkı miras olarak hak sahiplerine devir edilebilir, FRANCHISE VEREN varis veya kalan hissedarları onaylamaz ise sözleşme tek taraflı olarak fesh edilebilir, taraflar peşinen bu durumu kabul etmişlerdir.


TAZMİNAT VE CEZAİ ŞARTLAR

 

MADDE-27

 

FRANCHISEE'nin bir işlem veya eylem sonucu veya bu gibi herhangi bir nedenle FRANCHISE VEREN üçüncü şahıslara karşı herhangi bir sorumluluk altına girerse FRANCHISEE bu nedenle FRANCHISE VEREN'in uğrayacağı her türlü zararı (masraflar, faizler, avukatlık ve mahkeme ücretleri vs. dahil olmak üzere) FRANCHISE VEREN'in ilk talebinde nakden ve defaten ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Aksine davranışının tespiti halinde FRANCHİSE VEREN'in zararını talep hakkı ile bu sözleşmenin değişik maddelerinde yazılı cezai şartları ve tekemmül etmiş diğer tüm alacakları  talep hakkı saklıdır.


MADDE-28

 

FRANCHISEE, iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesini ihlal etmesi nedeniyle FRANCHİSE VEREN'nin uğrayacağı bilcümle zararları FRANCHİSE VEREN'in ilk talebinde ödeyeceğini taahhüt eder. Aksine davranışının tespiti halinde FRANCHİSE VEREN'in zararını talep hakkı ile bu sözleşmenin değişik maddelerinde yazılı cezai şartları ve tekemmül etmiş diğer tüm alacakları  talep hakkı saklıdır.


UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ


MADDE-29


a. İşbu sözleşmeden kaynaklanan her türlü ihtilaf T.C. Kanunları dairesinde çözülecektir. İşbu sözleşmeden kaynaklanan uyuşmazlıklarda Franchise Veren tarafından tutulan ticari defterler, bilumum evrak ve kayıtlar ,bilgisayar kayıtları ve elektronik postalar da dahil olmak üzere kesin delil teşkil edecektir.
b. İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek tüm uyuşmazlıklarda Bursa İcra Müdürlükleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

DİĞER HÜKÜMLER


MADDE-30

 

İşbu franchising sözleşmesi ile Franchise veren “(SkyGroupCompanies ).”nin  bayilik sözleşmesi bir bütün halinde hüküm taşır. İşbu franchise sözleşmesinde yazılı olmayan hususlarda bayilik /  franchising sözleşmesi hükümleri uygulanır.


MADDE-31

 

Yukarıda yazılı adresler tarafların tebligat adresleri olup bu adreslere yapılacak tebligatlar bizzat karşı tarafa yapılmış sayılır. Adres değişiklikleri yazılı olarak karşı tarafa bildirilmediği müddetçe hüküm ifade etmez.


MADDE-32

 

Franchise Veren işbu sözleşmenin hükümlerini Franchisee’ye makul bir süre öncesinden yazılı olarak bildirmek koşuluyla her zaman tek taraflı olarak değiştirme hakkına sahiptir.


MADDE-33

&

Sky Group Companies Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR