Şirketler Neden Bayilik Verir?

Son Güncellenme: Thu Jul 2024 07:05

Şirketler Bayilik Verir? Peki Niçin? Şirketler Neden Bayilik Verir? Konusu Hakkında : Franchising sistemi günümüzde tüm dünyada uygulanan bir yöntem olma özelli

Şirketler Neden Bayilik Verir?
İlyas Özkurt user

Şirketler Bayilik Verir? Peki Niçin?

Şirketler Neden Bayilik Verir? Konusu Hakkında : Franchising sistemi günümüzde tüm dünyada uygulanan bir yöntem olma özelliğine sahiptir. Özellikle de büyük ve adını tüm dünyaya duyurmuş şirketler için büyümek ve kar artırımı oldukça önemli bir konu olduğundan franchising sistemine önem vermekte ve uygulanmasına özen göstermektedirler. Şirketler Neden Bayilik Verir?

Peki, şirketler neden bayilik verir ve şirketler için bayilik ne kadar önemlidir?

Bir iş kolunun ya da firmanın başarı sağlamasının en önemli etkenlerinden biri de o iş alanının yaygınlaşması ve tanınmasıdır. Günümüzde reklam yapmanın ve tanınmanın en kolay ve etkili yolu ise franchising sistemidir. Yaygınlık sayesinde daha çok kişiye ulaşabilmek ve daha çok etki yaratmak mümkündür. Dünya piyasalarındaki yoğun rekabet göz önüne alındığında aslında şirketler neden franchising verir sorusuna yanıt aramaya gerek yoktur. Özellikle de franchising veren şirketlerin aldıkları giriş ödentisi ve anlaşmaya uygun şekilde düzenlenen ve her ay alınan ödentiler şirketlerin yeni yatırım yapmadan kazanmalarını sağlamanın kolay bir yoludur. Şirketler Neden Bayilik Verir?

Şirketler Neden Bayilik Verir? Bir şirketin hiç para harcamadan hatta bir de üstüne para kazanarak yeni bir işe imza atmasının en kolay yolu olan bayilik sistemi günümüzde hızla gelişen ve ilerleyen bir sektör olma durumundadır. İşte tüm bu durumlar da şirketler neden franchising verir sorusunun en güzel cevabı niteliğindedir. Franchising sistemi hem franchisee için hem de franchiser için oldukça karlı ve avantajlı bir sistemdir. Zira franchising sayesinde küçük girişimciler büyük bir firma gibi davranabilecek, büyük bir firma ise daha kolay bir kazanç elde edecektir. Ancak firmaların franchise verebilmesi için ortada başarılı bir işletme, denenmiş bir sistem ve tanınmış bir marka olmak zorundadır. Katı disiplin kurallarının geçerli olduğu franchise sisteminde para kazanmak ve markayı paylaşmak esasına dayanmaktadır.

Şirketlerin bayilik vermesi sayesinde başka işletmeler de para kazanabilmektedir. Ayrıca marka sayesinde yaratılan katma değer de dengeli bir şekilde paylaşılmaktadır. Franchising sistemi sayesinde şirketler ayrıca işletme süresince sistemi ve markayı kullanan firma tarafından gerektiği şekilde kazanç sağlamaktadır. Bu da başlangıç yani yeni giriş ücreti ile birlikte iyi kazanç getirmektedir.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler