Popüler Lezzet Waffle

Son Güncellenme: Tue Apr 2024 05:28

Hem pratik, hem çeşitli üstelik dayanılmaz derecede lezzetli. İş dünyasına tatlı bir başlangıç yapmak isteyenlerin aklında bulundurması gereken bir alternatif; Waffle!

Popüler Lezzet Waffle
Enes Öksüz admin

Tarihi 13. yüzyıla kadar dayansa da ülkemizde göreceli olarak yeni bir tat olan Waffle, cezbedici kokusu ve muhteşem tadıyla özellikle gençler arasında hızla popülerliğini arttırmayı başarmıştır. 

Bayilik veren firmalar incelendiğinde her geçen gün artan Waffle bayilikleri, çeşitli alternatiflerin sunulduğu konseptlere sahip olması nedeniyle girişimcilerin de gönlünü fethetmeye başlamıştır. 

Karşı konulmaz bir lezzet, düşük maliyetli bayilikler ve hedef kitlenin genişliği ile yaz sezonuna hızla yaklaştığımız bu dönemde girişimcilerin ilgi odağı haline gelen Waffle bayilikleri ile ilgili bu yazımızda, soru işaretlerinizi azaltmaya çalışacağız. 

Lezzeti Çeşitlilikte Gizli

Aslına bakarsanız, Waffle geleneksel damak tadımıza çok da uygun değil. Şerbeti yok, yapımı çok fazla çetrefilli değil, tarihi bir anlamı da bulunmuyor. İlk bakışta krepe benzer bir hamurun içine çikolata sürülüyor, meyveler ekleniyor.  

Fakat bu lezzet dünya çapında yediden yetmişe herkesin gönlünü fethetmeyi başarıyor; Çünkü Waffle; basit bir hamur tatlısından çok daha fazlası.

İçerisine farklı tatlar eklenebiliyor, üstelik bu tatlar onlarca çeşidi bulabiliyor. Çikolatanın içine meyve eklenerek klasik tatları sunup Türkiye pazarına giren Waffle markaları, zaman içinde tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için sundukları ürün alternatiflerini bir hayli çoğalttılar. 

İlk olarak waffle için olmazsa olmaz çikolata çeşitlerini arttırdılar. İsteyen waffle için bitter çikolata, isteyen beyaz çikolata, isteyen sütlü çikolata sürdürebiliyor. Alternatif tatlar arayan kişiler için çikolata tercihleri de çoğaltılabiliyor. 

Eskiden waffle ile birlikte kivi, muz, çilek meyveleri sunulurken; şimdilerde ananas, dondurma, Antep fıstıklı çikolata, kakaolu fındık kreması, rulo kat, bal, arı sütü, krokan, ceviz, bonibon, jelibon, kestane şekeri gibi çeşitler sunulmaya başlandı. Daha çok, daha renkli alternatifler devreye girince; insanların ilgisi de bir hayli fazlalaştı.

Amaç; daha çok kişiye hitap etmek ve daha çok tüketiciyi Waffle sever haline getirmekti.

Kesinlikle başarılı bir strateji olduğunu söyleyebiliriz. 

Sadece tadı ile de değil, görselliği ile de Waffle her mevsim herkes tarafından en çok tercih edilen tatlılar arasına girmeyi başardı. 

Waffle Bayilikleri Farklı Konseptlerde Alınabiliyor

Girişimcileri waffle bayilikleri ile ilgili cezbeden bir çok unsur var. 
Bunların başında da waffle bayiliği alabilmek için illa ki büyük bir işletme açılmasına gerek olmaması geliyor. 

Waffle bayiliği veren firmanın şartlarına göre, bu işletmeler oldukça küçük olabilir. Dışarıdan ufacık bir dükkan olan waffle işletmeleri, orantısız kazançlarıyla girişimcilerin yüzünü güldürebilir. 

Waffle bayiliğini stant olarak almak da mümkün! Kalabalık ve genç nüfusun yoğun olduğu yerlerde; mesela işlek bir AVM’de bu fikir sizi düşünemeyeceğiniz kadar kârlı çıkarabilir. 

Waffle stantları küçük ya da büyük olarak alınabilir ve eğer oturma imkanı varsa müşterilere waffle yanında sıcak ya da soğuk içecekler de ikram edilebilir. 

Görüldüğü gibi, girişimcilerin bütçesine ve tercihlerine göre waffle bayiliği veren firmalarla görüşülüp en uygun modelde iş ortaklığı kurulabilir. 

Böylece hem bayilik verenler kazançlarını maksimize edebilir, hem de bayilik alanların düzenli ve yüksek bir geliri olabilir. 

Waffle Bayilikleri Nerelere Açılabilir?

Az önce de bahsettiğimiz gibi, waffle bayilik konseptleri değişkenlik gösterebiliyor. Bunun sonucunda da waffle bayiliklerinin açılacağı mekanlar da doğal olarak farklılaşıyor. 

Mesela stant şeklinde bir waffle bayiliği alınacaksa; AVM’ler oldukça uygun seçenekler olarak ön plana çıkıyor. Her daim kalabalık, yeni tatları denemeye açık müşteri potansiyeli ile AVM’ler waffle bayiliği alan girişimciler için oldukça değerli lokasyonlar arasında yer alıyor. 

Diğer bir alternatif de elbette insan trafiğinin yoğun olduğu yerler. Kalabalık yerlerde ister stant konseptinde isterseniz de dükkan olarak waffle bayilikleri açabilirsiniz

Hedef kitlenizin büyük çoğunluğunun gençler olduğunu da hesaba katarak; eğitim kurumlarına yakın yerlerde ya da gençlerin uğrak mekanlarının yakınında açacağınız waffle bayilikleri ile onlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Kaliteli hizmet, cezbedici malzemeler ve bayilik alınan markanın gücü ile genç yaşlı herkese tatlı bir şölen sunabilirsiniz. 

Bir önceki Farklılık Yaratan Konseptler: Çay Evleri başlıklı makalemizde, yeni gelişmekte olan çay evi konsepti konusunda bayilik fikirlerini inceleyebilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler