Özsüt Bayilik Şartları

ozsutÖzsüt Bayilik 1938 yılında İzmir'de Kemeraltı çarşısı içinde 16 m² küçük bir dükkanda başlayan tatlı serüvenimiz 74 yıl sonra bugün Türkiye'nin 38 ilinde, 160 mağaza ile devam etmektedir. Özsüt markasını yurt içi ve yurt dışında, kaliteli ürün ve hizmetin peşinde koşan müşterilerimize ulaştırabilmek için 1996 yılından itibaren Franchising sistemi ile büyümeye devam ediyoruz.Sürekli büyüyen ailemize katılmak için gereken şartlar ve başvuru süreci aşağıda değerlendirmenize sunulmaktadır.

Özsüt Bayilik BAŞVURU SÜRECİ

Yatırımcı adaylarımız, kişisel bilgileri ve yatırım istekleri ile ilgili bilgilerin bize ulaşması için öncelikle web sitemize üye olur ve sitemizde bulunan başvuru formunu doldurur.

Özsüt Bayilik GÖRÜŞME SÜRECİ

İlk başvuru aşamasında yatırımcı profilimize uygun olan ve hedeflediğimiz yatırım bölgelerinde yatırım yapmak isteyen yatırımcı adayları ile ilk görüşmeleri Bölge Satış Yönetmenleri gerçekleştirir. Ardında Satış Müdürü, Satış Direktörü ve son olarak da Genel Müdür ile görüşme aşamasına geçilir. Satış Direktörü görüşmesi aşamasında yatırımcı adayından yatırım yapacağı bölge hakkında ticari bilgilerin, franchisor olduğu takdirde gerçekleştirmeyi planladığı aktiviteler ile ilgili ve personel kadrosunun temel özellikleri ile ilgili bilgileri de beraberinde getirmesi istenir. Son görüşme Genel Müdür tarafından gerçekleştirilir. Olumlu geçen görüşmeler sonrası franchising sözleşmesi imzalama aşamasına gelinir. Franchising sözleşmeleri 10 yıllık yapılmakta olup isim hakkı bedeli 25.000 USD + KDV tahsil edilmektedir. Sözleşme gereği tutarı yatırım yapılacak bölgenin potansiyeline göre değişen fakat asgari 50.000 TL değerinde banka teminat mektubu alınmaktadır

FRANCHISING PROFİLİ VE YATIRIM MALİYETLERİ Özsüt, yatırımcısının, zamanının büyük bir bölümünü bu işe ayırmasını, işi büyütecek stratejileri tasarlamasını ve Özsüt merkezin işletme kurallarına uymasını mutlak suretle bekler. Ayrıca ortalama 250.000$ seviyelerinde olabilecek başlangıç yatırımını karşılayabilecek seviyede finansal güce sahip olmasını beklenmektedir.

MAĞAZANIN YERİ Mağazanın yeri bayilik talebinde bulunan yatırımcı adayları tarafından belirlenerek Özsüt'e önerilebildiği gibi, Özsüt Bölge Satış Yönetmeni tarafından da yatırımcı adaylarına önerilebilmektedir. Mağazaların gerek cadde üzeri, gerekse alışveriş merkezleri içinde mutlaka açık alana sahip olması, kapalı alanlarının asgari 100 m², açık alanlarının ise asgari 40 m² olması gerekmektedir.

MAĞAZA DEKORASYONU Tüm Özsüt mağazalarının dekoru Özsüt'ün mimari konseptine uygun olarak yapılmaktadır. Mimari proje, franchising sözleşmesi imzalandıktan sonra hazırlanır. Hazırlanan projenin uygulanma maliyetleri franchise'ye aittir. Dekorasyon maliyetleri dükkan metrekaresine göre değişiklik göstermektedir. Ortalama m² maliyeti 1.250 USD'dir.

PERSONEL EĞİTİMİ Personel eğitimleri teorik ve iş başı eğitimleri olmak üzere iki aşamada verilmektedir. Eğitimlerin programı, yeni mağazalarımızın açılışından en az 15 gün önce yapılmaktadır.

KÂR MARJLARI Kâr marjlarının tatmin edici seviyelerde olmasını teminen yeni ürün çalışmaları ve araştırmaları sürekli olarak yapılmaktadır.

REKLAM VE PAZARLAMA DESTEĞİ Özsüt'ün planladığı ve hayata geçirdiği pazarlama aktiviteleri yerel ve ulusal çalışmaları kapsamaktadır. Her mağaza kendi bölgesi, ili veya ilçesi içinde yeni müşteriler kazanmak, mevcut ve yeni potansiyel müşterilerine Özsüt ürünlerini tanıtmak amacı ile belirli aktivitelerde bulunur. Yerel pazarlama çalışmaları kapsamına giren bu yöntemde broşür dağıtımı, yerel dış alanlarda reklam çalışmaları ve yüz yüze sıcak pazarlama gibi pazarlama yöntemleri kullanılır. Ulusal pazarlamada ise; franchisee reklam katkı payı ve Özsüt'ün ulusal pazarlama bütçesi ile oluşan ulusal reklam ve tanıtım bütçesinden ses getiren ve büyük çaplı TV, radyo, televizyon, billboard, gazeteler, internet kampanyaları hayata geçirilir.

İlgili firmanın BayilikListesinde bir ilanı bulunmamaktadır. Bu sektörde bayilik veren firmalar için tıklayın.