1. Bayilik Veren Firmalar
  2. Gıda
  3. Oyegg Organik Yumurta ve Organik Tavuk Eti

Oyegg Organik Yumurta ve Organik Tavuk Eti

Şirketimiz Organik olarak Yem Hammaddeleri-Yumurta-Tavuk Eti üretmektedir. Ürünlerimiz, Tarım ve Orman Bakanlığının yanısıra Yetkilendirilmiş Avrupa Birliği ve Türkiye Kontrol- Gözetim Firmaları tarafından denetlenmekte ve sertifikalandırılmaktadır.

Gıda

100000 ₺

YÜKSEK KAR MARJI ile ORGANİK YUMURTA ve ORGANİK TAVUK ETİ BAYİLİĞİ

OYEGG NEDİR?

Geliştirdiğimiz e-ticaret sitesi ile 40'dan fazla organik tavuk üreticisini bir araya topladık. Amacımız hem küçük ölçekli yumurta ve tavuk üreticilerine pazara açılma imkanı sağlamak, hem de tüketicileri istediği çiftliğin ürününe kolayca ulaştırmak.

Anlaşma sağlanan tüm üreticiler, Organik Yumurta Üretimi süreçlerine tabi (Bakanlığın zorunlu tuttuğu tüm gerekliliklere sahip), ülkenin çeşitli Coğrafi bölgelerinde faaliyet gösteren gerçek çiftlik sahibi şahıs ve kurumlardır.

 

AVANTAJLARI NELERDİR?

Tüketicilere ülkenin çeşitli Coğrafi bölgelerinden istediğini seçme, o bölgenin ikliminde yaşayan tavukların yumurtalarını tüketebilme özgürlüğü sunuyoruz

  • Profesyonel Hazırlanmış E-Ticaret sitesi ve Profesyonel hazırlanmış Entegre Muhasebe-Stok Takip Programı ile kullanılabilirlik
  • Hızlı Tedarik ve Nakliye Gücü
  • Yüksek Kar Marjı
  • Profesyonel Reklam ve Pazarlama Desteği
  • Bölgesel Koruma

 

BİZ KİMİZ?

1979 yılında, Ege Bölgesi 'nde başlayan ticaret serüvenimiz, 2015 yılına gelindiğinde EKOART A.Ş. olarak kurumsal bir yapıya bürünmüştür.

Şirketimizde; Organik Yem Hammaddeleri, Organik Yumurta, Organik Tavuk Eti ve çeşitli hububat, yağlı tohumlar, meyve ve sebzeler üretilmekte ve işlenmektedir.

Sahip olduğumuz Organik Yumurta Çiftliklerimiz ve Organik Etlik Tavuk Çiftliklerimizde ürettiğimiz ürünlerimiz, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın denetiminden geçmekle birlikte, Tarım ve Orman Bakanlığınca yetkilendirilmiş Avrupa Birliği ve Türkiye Kontrol - Gözetim Firmaları denetiminden de geçmekte, Avrupa Birliği ve Türkiye normlarına uygun tüm yasal prosedürleri yerine getirerek, sertifikalandırılmaktadır.

Küçük üreticilerin sahip oldukları az miktardaki üretimlerini, büyük pazarlara sunma imkânından yoksun olmaları ve aracılara muhtaç olmalarından kaynaklı yeterli kar marjı elde edememeleri, ayakta kalabilmeleri adına en büyük sorunlarıdır. Firma olarak temel hedefimiz ;  organik yumurta ve tavuk eti üretimi yapan bu küçük çaplı üreticileri de aracılar olmaksızın bizzat satış sürecinin içine dahil ederek, desteklemektir.

Bu çerçevede, organik üretim yapmak isteyen küçük üreticilere; organik civciv/yarka/tavuk desteği, organik yem desteği sağlanarak, çiftlik kurulumuna ve aracı olmaksızın ürünlerinin satışına imkân sağlamaktayız.

Ayrıca bu küçük üreticilere, organik şartlarda ürettikleri ürünlerinin; Tarım ve Orman Bakanlığınca yapılan yasal denetimlerde ve yetkilendirilmiş Avrupa Birliği ve Türkiye Kontrol-Gözetim Firmaları denetimlerinde, sonrasındaki Sertifikasyon süreçlerinde ücretsiz danışmanlık hizmetleri sağlanmaktadır.

Sonuç Olarak; Ülke ekonomisi için değer yaratmanın haklı gururunu yaşayan firmamız; sahip olduğumuz organik çiftliklerimizden elde edilen organik yumurta ve organik tavuk etleri ile desteklediğimiz küçük üreticilerin ürettiği organik yumurta ve organik tavuk etlerinin satış-ticaret faaliyetlerini ülkemizde bir ilk olarak projelendirdiğimiz sistem ile parekende satışına karar vermemizin ardından OYEGG markasıyla pazara girmeyi uygun bulduk.

Pandemi süreci sonrasında daha da önemli hale gelen ve yaşam döngümüzde ilk sırayı alan sağlıklı beslenme bilinci, tüm dünya insanlarını daha doğal ve organik ürünler tüketmeye yönlendirdi.

 Dünya üzerinde oluşan bu önlenemez yönelim, en ucuz protein kaynağı olarak bilinen yumurtada da kendini göstererek Organik Yumurtaya talep patlaması sonucunu oluşturdu.

Bu talep patlamasının nedenleri arasında, çocuklu ailelerin çocuklarını sağlıklı besleyerek hastalıklardan koruma güdüsü, kendileri için ise bağışıklık güçlerini arttırma amacı başı çekmektedir.

Sağlıklı yaşamak için sağlıklı beslenmenin organik ürünlerden geçtiği fikri ise bir başka önemli neden olarak kabul edilmektedir.

Genel düşünce böyle olmakla birlikte, Organik yumurta ve Organik tavuk etinin üreticilerden tüketicilere ulaşımındaki uzun döngüsel varlığın fiyatlara artış olarak yansıması, orta gelir düzeyi tüketicilerin dahi satın alma kabiliyetlerini olumsuz etkilemiştir. Organik yumurta ve et sektöründe oluşan bu yüksek fiyatlar; dolandırıcıların hileli satış fikrini tetikleyerek piyasaya milyonlarca organik olmayan ürünü pervasızca sunmalarına sebep olmuş, denetimlerin yetersiz kalması ise bu dolandırıcıları daha da cesaretlendirerek nerdeyse 10 organik yumurtadan 8 inin sahte olması sonucunu yaratmıştır.

İşte tam burada, Firma olarak bizler; Organik sürece tabi olan, 40 tan fazla küçük çaplı üretim yapan, kitlesel endüstriyel üretimden uzak, tavuk çiftliği ile anlaşarak; hem onların ürettiği organik yasal mevzuata uygun ve sertifikalandırılmış ürünlerini büyük aracı kurumlar olmaksızın tüketiciye ulaştırıyoruz. Hem de tüketicilere tüm organik süreçleri gösteren sertifika-denetim raporları-görseller-videolar sunarak içleri rahat bir şekilde, hangi yumurtanın hangi çiftlikten çıktığını da göstererek organik yumurta ve organik tavuk etine ulaşmalarını sağlıyoruz.

 

  1. Organik Ürünler
  2. Kargo

Oyegg Organik Yumurta ve Organik Tavuk Eti Bayilik Destekleri

Personel Desteği
Personel Desteği
Eğitim Desteği
Eğitim Desteği
Pazarlama Desteği
Pazarlama Desteği
Bölge Koruması
Bölge Koruması
Yer Seçimi
Yer Seçimi
Reklam Desteği
Reklam Desteği

Oyegg Organik Yumurta ve Organik Tavuk Eti Şartlar & Koşullar

Oyegg Organik Yumurta ve Organik Tavuk Eti Fotoğraflar

Gıda Sektöründeki Diğer Bayilikler

Öne Çıkan Gönderiler

Tümünü Gör