Neden Bayilik Yapmalı?

Son Güncellenme: Sun Jun 2024 07:06

Neden Bayilik Neden Bayilik Yapmalı? Konusu Hakkında : Franchising sisteminin dünya genelinde bu denli tutulmasının ve her geçen gün daha da popüler olmasının ö

Neden Bayilik Yapmalı?
İlyas Özkurt user

Neden Bayilik

Neden Bayilik Yapmalı? Konusu Hakkında : Franchising sisteminin dünya genelinde bu denli tutulmasının ve her geçen gün daha da popüler olmasının önemli nedenleri vardır. Neden bayilik yapmalı sorusunun cevapları olarak da sıralanabilecek bu nedenler, kişi ve kuruluşları franchising sistemine çekmektedir. Neden Bayilik Yapmalı?

Dilerseniz neden bayilik yapmalı sorusunun önemli cevaplarına bir göz atalım!

Öncelikle ekonomi dünyasının içerisine girmek, pek çok riski de barındıran bir durumdur. İlk etapta isminizi tanıtmak, ardından ürettiğiniz ürünü veya verdiğiniz hizmeti topluma kabul ettirebilmek, bu sırada da yeni kurduğunuz işin tutmasını sağlamak, son derece güç işlerdir. Tüm bunların karşınıza çıkmaması için franchising sistemi son derece etkili bir sistemdir. Neden Bayilik Yapmalı?

Neden Bayilik Yapmalı? Çünkü franchising sistemi, hazır bir markanın imtiyazlarının devralınmasıdır. Böylece yeni bir markayı halka tanıtmak gibi bir sorumluluğunuz olmaz. Bayilik sisteminde hâlihazırda halkça tanınan ve kabul gören bir markayı üretmeye ve pazarlamaya başlarsınız. Franchising sisteminde franchisingi veren alana sürekli olarak danışmanlık vb. konularda destek vermektedir. Bu sayede de herhangi bir konuda eksik kaldığınızı düşünmezsiniz. İşleriniz tıkır tıkır işlemeye devam eder. Bir nevi hazır düzene oturduğunuz franchising sisteminde enerjinizi markayı tanıtmak vb. işlemlere değil; doğrudan gelirlerinizin arttırılmasına harcayabilirsiniz. Sıfırdan bir marka oluşturmaya çalışan kişi ve kuruluşlar, ilk etapta markalarının tanıtımı için ter dökerler. Oysa franchising sisteminde her şeyiniz hazırdır. Tek yapmanız gereken hazır olan potansiyelin işlerliğini korumak ve arttırmaktır.

Bayilik veren kuruluşlar genellikle birden fazla kuruluşa franchising vermektedir. Örneğin dünyaca ünlü bir fast food firması, Türkiye’ye ayrı, Yunanistan’a ayrı franchising vermektedir. Bu durumda firmanın Türkiye ayağında yer alacak kuruluş Yunanistan’da veya başka ülkelerde yer alan kuruluşlarla bir nevi aynı çatının altında yer almaktadır. Bu nedenle de karşılık fikir alışverişleri mümkün hale gelmektedir. Elbette ki bu durum, firmaların avantajına olmaktadır. Ayrıca franchising veren kuruluş, alan kuruluşa verdiği yardımlar kapsamında tüm deneyimlerini aktarmaktadır. Bu da eğitim konusunda harcama yapmamanıza vesile olmaktadır. Görüldüğü üzere neden bayilik yapmalı sorusunun pek çok cevabı vardır. Cevapların tamamı da franchising sisteminin olumlu yönlerine temas etmekte ve girişimcileri motive etmektedir. Bayilik Sözleşmesi Örnekleri için Buradan Tıklayınız.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler