Müşterilerinize Uygun Satış Ortaklıkları Kurun

Son Güncellenme: Mon Mar 2024 08:43

Hedef kitlenizi tanıyın, ihtiyaçlarını belirleyin ve onlara en uygun markalarla satış ortaklığı kurun! Hem bayilik ücreti ödemeyin hem de kazancınızı arttırın. İmkansız olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün…

 Müşterilerinize Uygun Satış Ortaklıkları Kurun
Enes Öksüz admin

Firmalar ne ister? Satış ağlarını genişletmek, daha çok kişiye ulaşmak ve elbette bu yayılmanın sonucunda da daha çok para kazanmak.  Satış ortaklığı iş modelinde hem agresif büyüme hedefleri olan markalar hem de iş hayatına yeni atılan girişimciler ya da halihazırda işletme sahibi olanlar para kazanabilir. 

Bayilik almadan, sadece bir markanın ürünü satarak para kazanmak istemez misiniz? Ya da bayilik hakkı vermeden ürünlerinizin bir çok yerde satılmasını ve kâr marjınızı arttırmayı?  

Bu sorulara olumsuz yanıt veren bir işletme olduğunu hesaba dahi katmıyoruz. Temel amaç para kazanmaksa, ürünleriniz ne kadar yaygınlaşırsa bu size o kadar avantaj sağlayacaktır. 

Her sektör için satış ortaklığı kurma imkanı vardır. Bu ortaklıklarla ürün satışı yapılan marka, satış ortaklığı kurduğu işletmeye özel iskonto uygular böylece her iki taraf da bu ortaklıktan kazanç sağlar. 

Satış ortaklıklarından yeterince kazanç sağlamak istiyorsanız, müşteri kitlenizin ihtiyaçlarını doğru tespit etmeyi unutmamalısınız. Müşterileriniz işletmenize geldiği zaman ya da sizinle iletişime geçtiğinde ihtiyaçları olabilecek ürün ya da hizmetleri doğru belirlerseniz, kısa zamanda hızlı bir şekilde kazanç sağlayabilirsiniz. 

Bu yazımızda yapılabilecek birkaç satış ortaklığı ile ilgili örnekleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Güzellik Salonları ve Saç Bakım Ürünleri 

Bir kadın kuaföre gitmeye karar verdiyse ve o kapıdan içeri girmişse bilin ki para harcayacaktır. Saçlarını kestirir, boyatır ve yeni tarzını daim kılabilmek için saç bakım ürünleri satın alır. Eğer güzellik salonlarında verdiğiniz tek hizmet saçları kesip rengini değiştirmekse, yanlış yaptığınız bir şeyler var demektir. 

Kadınların ilgisini çekebilecek saç bakım ürünleri satarak kârlılığınızı arttırabilirsiniz. Hem saç bakım ürünleri üreten markalar ürünlerini satabilecekleri geniş bir kitleye ulaşma fırsatı yakalar hem de bu ürünleri satarak hizmet veren işletmeler kâr marjlarını arttırabilirler. Satış ortaklığı “kazan-kazan” politikasıyla misyonunu başarılı bir şekilde tamamlar. 

Restoranlar ve İçecek Markaları

Gıda sektörüne adım attınız ve kârlılığınızı arttırmak istiyorsunuz. Sunduğunuz ürünün yanında en iyi ne gider? Ne tür bir içecek müşterilerinizi cezbeder? Sizden iyi bu analizi kim yapabilir?

Hem içecek üreten markalar hem de sizin işletmeniz bu iş ortaklığından kâr sağlayacaktır. Müşterilerinize sunduğunuz alternatifleri çoğaltarak onlara daha çok ürün satabilir ve her aradıklarını işletmenizde bulma imkanı sağlayabilirsiniz. İçecek üreten markalar da daha çok ürün sattıkları için bu alışverişten mutlu olacaklardır. 

Petshoplar ve Pet Ürünleri Üreten Markaların Satış Ortaklığı

Hayvan sahiplerinin psikolojisini sadece hayvan sahipleri anlar. Onlar artık hem en yakın arkadaş, hem en sıkı dost hem de çocukları olmuştur. Petshopa gidip sadece mama ihtiyaçlarını karşılayanların oranı düşündüğünüzden çok daha azdır. 

Sevimli dostlarına mama almak için petshoplara giden bir kişi, eli kolu dolu çıkar o dükkandan. Renkli oyuncaklar, desenli tasmalar, isim yazılı kolyeler, kemirilecek ve diş temizleyen yan ürünler ve hatta kedi-köpek kıyafetleri derken bir bakmışsınız akıllarında olmayan bir sürü ürünle dükkandan ayrılmışlar. 

Bu fırsatı siz neden kaçırasınız? Petshopunuzu cezbedici ürünlerle doldurmak ve bu ürünlerden para kazanmayı istemez misiniz? Eğer endişeleriniz varsa ki satış ortaklığının size bir maliyeti de olmayabilir, kısa zamanda bu endişelerinizden kurtulmanız işten bile değildir. 

Spor Salonları ve Supplement Markalarının Satış Ortaklığı

Daha ince bir beden, daha kaslı kollar daha baklavalı bir karın hayaliyle spor salonlarını dolduranları düşünün. 

Diyet yapanları, protein ağırlıklı gıdaları araştıran ve vaktinin çoğunu spor yapmaya adamış kişileri…

Spor salonlarında müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak, kâr marjını arttırmak için seçilebilecek en mantıklı ürünler takviyelerdir.

Kas onarımını hızlandıran, kas kaybını önleyen, antrenmanlar sırasında ihtiyaç duyulan enerjiyi veren ve kas oluşumunu hızlandıran bu ürünlerle işletmenizin kârlılığını arttırabilirsiniz.

Sonuç olarak; satış ortaklığı iş modelini yaratıcılığınızla birleştirip müşterilerinizin ihtiyaçlarını doğru belirlediğinizde kazançlı çıkan taraf olabilir, sürdürülebilir bir büyüme yakalayabilirsiniz. 

Bir önceki yazımızda bayilik alırken satın aldığınız şey nedir? sorusuna cevap aradık. O konuya da göz atmanızı tavsiye ederiz.
 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler