Mini

Mini Bayilik Açıklaması

Mini Bayilik Alma

Mini Bayilik almak için Borusan Otomotiv’e başvurmanız gerekmektedir. Bayilikler Şehirlerin nüfusuna ve gelir durumlarına göre veriliyor. Büyük şehirlerde Mini bayiliği almak zorken büyümekte olan illerde bayilik almak daha kolaydır. Yüksek bir yatırım isteyen Mini Bayilik bedelleri hakkında firmadan bilgi almanız gerekmektedir.

Mini Bayilik Küçük otomobil segmentini yaratan ve sınıf ayrımını yok eden MINI, 1999 yılından beri Borusan Otomotiv’in sunduğu marka yelpazesinde yer alıyor. İzmir doğumlu Sir Alec Issigonis, 1959 yılında küçük ve pratik bir otomobil yarattığında, hiç kuşkusuz bu otomobilin 50 yıl boyunca insanların hayatlarının bir parçası olacağını, hatta yaşam stillerini belirleyen nadir bir tasarım objesine dönüşeceğini düşünmemişti... Mini, günlük otomobilden aksesuara, ardından da rallilerin değişmez katılımcısına dönüştü.

Prenses Margaret'in kocası Lord Snowdon, Margaret'in kız kardeşi, Kraliçe'nin bizzat kendisi, The Beatles grubunun üyeleri, Peter Sellers, Graham Hill ve Enzo Ferrari Mini fan'ları arasındaki yerlerini aldılar... Mini Cooper bu ünlü sahiplerine ulaşırken, günümüze kadar sürecek olan yeni bir trend de başlamış oldu. Mini, 2000 yılına kadar tüm dünyada 5.3 milyon adet üretildi, 130 gazeteci tarafından "Avrupa'da Yüzyılın Otomobili" seçildi. 

Mini'nin yeniden doğuşu 2001 yılında Mini Group bünyesinde üretilen MINI ile gerçekleşti. Yeni MINI okyanusları geçti ve orijinalinden daha fazla dalga çıkardı. Eşsiz yol tutuşu, sürüş keyfi ve muhteşem tasarımı ile gönüllerde taht kuran MINI, küçük otomobil segmentine "premium" kavramını kazandırdı. MINI; Hatch, Clubman ve Cabrio gövde tiplerinde modellerini beğeniye sunarken sürüş keyfinde ve kişiselleştirmede olduğu kadar sıra dışı verimlilik ve üstün kalite açısından da yeni standartları belirledi.

Mini otomobil hakkında bilgi

Mini, 1959'da üretilmeye başlanan, 1960'ların sembolü olarak görülen kült bir otomobil markasıdır. 1950'li yıllardan 1999 yılına kadar yaklaşık 40 yıl ufak tefek değişikliklerle aynı model olarak üretimde kalmıştır. Geniş çaplı bir ankete göre Ford Model-T'den sonra en etkileyici otomobil modelidir. Ayrica pickup, arazi aracı ve kombi wagoner olarak da üretilen modelleri bulunmaktadir. Fabrika İngiltere'nin Oxford şehrindedir.

Tasarımı Alec Issigonis tarafından yapılmıştır. Mini markası, Mini grubuna ait bir markadır. 2001 yılında, Mini bünyesinde geliştirilmiş tamamen yeni 2. jenerasyonu piyasaya sunulmuştur ve bu model, retro tasarımı alanında günümüzdeki en başarılı uygulamalardan biri olmuştur. Markanın en yeni 3. jenerasyon modelleri ise 2006 yılının sonlarında dünya basınına tanıtılmıştır.

 

Mini Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR