Meşhur Safranbolu Lokumcusu (Zafiran)

Meşhur Safranbolu Lokumcusu (Zafiran) Bayilik Açıklaması

Meşhur Safranbolu Lokumcusu (Zafiran) Bayilik

Firma Adı : Meşhur Safranbolu Lokumcusu (Zafiran) 

Ülke orijini : Türkiye 

Kuruluş yılı : 1996 

Faaliyet alanı : Lokum , Şekerleme, Cafe işletimi 

Meşhur Safranbolu Lokumcusu (Zafiran) Bayilik ve Başvurusu Başlangıç sabit yatırımı(Sermaye) : Metrakare başı yatırım maliyeti 100 metrakarelik bir dükkan için ortalama 1000-1200 dolardır. Kiosk tarzı şubelerde bu maliyet ortalama 20.000 dolardır.(Yurt dışında maliyetler bölgelere göre değişebilir) 

Sürekli franchise ödemesi : YOK Franchise giriş bedeli (İsim bedeli) : YOK 

Reklâm katkı payı (Firma tarafından alınan) : Ciro üzerinden aylık reklam bedeli alınmaz.Tüm reklam kampanyaları ilgili şubelerle görüşülerek belirlenir. Genellikle her şubenin kendi ihtiyacına uygun daha verimli olan bölgesel reklam kampanyaları tercih edilmekte ve bu bedel ilgili şubeden alınmaktadır. Ulusal reklam kampanyalarının bedeli şubelerin aylık cirosunun % 3 ünü aşamaz. Firmanın verdiği destekler : Eğitim, El kitabı, Yer seçimi, Bölge koruması, Proje, Finansman Desteği, Mal temini. 

Bayilik şartları : Yatırımcıdan finansal yatırım dışında en önemli beklentimiz işinin başında bizzat durmasıdır. 

Bayilik verilecek bölgeler :Öncelik İstanbul ,Bursa, İzmir ve Antalya gibi turistik illerde olacak. 

Zafiran Bayilik Hakkında Diğer Bilgiler : Lokasyon konusunda çok hassasız. Kiosk , 35-150 m2 arası satış mağazası ve lokum cafe konsepti şeklinde çeşitli mağaza tipleri sunabiliyoruz. Lokum, şekerleme, çikolata vb. ürünleri kapsayan çok geniş bir ürün yelpazemiz mevcuttur. Lokum cafe konseptimizde ürün satışı yanında oturma bölümünde cafe hizmetide verilebilmektedir.Ürünler merkezimizde üretilmekte ve firmamız tarafından lojistiği franchiseelere sağlanmaktadır. Satış mağazalarında franchiseelere ortalama % 40 kar marjı sağlanmaktadır. Lokum cafe konseptinde bu marj 15-20 puan artmaktadır.Yatırım geri dönüş süresi ortalama 18-24 aydır.

Yetkili kişi ve firma içindeki görevi : Erman Eren – Genel Müdür 

Meşhur Safranbolu Lokumcusu (Zafiran) Bayilik Hakkında : Lokum, 15. yüzyıldan beri Anadolu'da bilinmekle birlikte, özellikle 17. yüzyilda Osmanlı İmparatorluğu sınırları içinde yaygınlaşmıştır.. Osmanlıda rahat-ül hulkum (boğaz rahatlatan) adıyla anılan lokum Avrupa'da ise bir İngiliz gezgin aracılığıyla 'TurkishDelight' adıyla 19. yüzyılda tanınmaya başlanmıştır.. Daha önceleri bal ya da pekmez ve un bileşimi ile yapılan lokum, 19. yüzyilda 'Kelle şekeri' olarak bilinen rafine şeker ve özellikle nişastanın bulunup ülkeye getirilmesi sayesinde bugünkü tat ve lezzetine kavuşmuştur. 35 yıllık tecrübeye sahip "Meşhur Safranbolu Lokumcusu" lokumu safranbolu tarzı ile yapan butik bir firmadır. Tüm ürünleri doğal yemişlerle, meyvakuruları , ekstraktlarla , boya gerektiren ürünler ise organik gıda boyaları ile üretilmektedir. Ürünlerimizin içinde kimyasal yada sentetik olan , kıvam vericiler, koruyucular , lezzet verici aromalar, glikoz, mısır şurubu, suni tatlandırıcılar, gıda boyası, renklendiriciler vb. katkı maddeleri bulunmaz.

Örneğin güllü lokumu gül yaprakları ile lezzetlendirir, pancar ile renklendiririz. Yeşil tonları çimen den elde edilen organik gıda renklerinden, sarı tonlarını safrandan elde ederiz. Firmamız butik tarzını bozmadan kalitesini sürdürmek maksadıyla franchising verme kararı almış bu maksatla kiosk, satış mağazası ve lokum cafe olmak üzere üç ayrı franchising konsepti hazırlamıştır. Hedefimiz; daima arayış içinde ve yeniliklerle daha nice seneler heyecanla hizmet etmek ve dünya ya Türk lokumunu hak ettiği şekilde tanıtmaktır.

 

Meşhur Safranbolu Lokumcusu (Zafiran) Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR