Kumaş Bayilikleri Alarak Kârlı Çıkabilir misiniz?

Son Güncellenme: Thu Apr 2024 04:34

Kumaş Bayilikleri Alarak Kârlı Çıkabilir misiniz?
Enes Öksüz admin

Mobilya üreticilerinin, perde üreticilerinin, dekorasyon firmalarının ve hatta son tüketicilerin hedef kitlesi olduğu bir iş fikri arıyorsanız kumaş bayilikleri ihtiyaçlarına yanıt verecektir. Birbirinden farklı özellikte, renkte ve dokuda kumaşların sunulduğu bir işletmenizin olması size hizmetlerinizde özelleşme imkanı sunmakla kalmaz, aynı zamanda her mevsim yüksek satış yapabilme fırsatını da beraberinde getirir. Bayilik veren firmalar arasından seçim yaparken şartlarını dikkatle incelediğiniz; sunulan imkanları değerlendirdiğiniz ve analizleriniz sonucunda olumlu neticeler aldığınız markalarla yola çıkarak; kumaş satışından yüksek gelir elde edebilirsiniz.

Döşemelik Kumaş Satışı Yaparak Satış Ağınızı Genişletin

Döşemelik kumaş bayiliği almayı düşünüyorsanız fakat kârlılıkla ilgili soru işaretleriniz varsa, bir an önce bu kuşkuları geride bırakmanızı öneriyoruz. İşletmenizin açıldığı yerden bağımsız olarak; doğru bir satış stratejisi belirlerseniz yüksek gelir elde etmemeniz için hiçbir gerekçe kalmayacağını hatırlatmak istiyoruz. Öncelikle mobilya üreticileriyle ortaklıklar kurabilirsiniz; yeterli ürün seçeneğiniz olur ve mobilya üreticilerinin koleksiyonlarına uyacak alternatifler sunabilirseniz uzun soluklu iş birlikleri yapabilirsiniz. Sadece mobilya üreticileri ile de sınırlı kalmamalısınız. Ürünlerinizi sattığınız lokasyonlar dahilinde mobilyalarının kumaşlarını yenilemek isteyen tüketicilere de hizmet verebilirsiniz.  Kumaş bayiliği aldığınız takdirde satış ağınızı ne kadar genişletirseniz kazançlarınız da doğru orantılı olarak artacaktır. Elbette bireysel tüketicilere hizmet vermek için, işletmenizin lokasyonunu özenle seçmeniz gerekecektir. Mobilyacıların yoğun olarak bulunduğu yerlerde potansiyel müşterilerinizle buluşma şansınız artacaktır; ama bu bölgelerde rekabet de fazla olacaktır. Doğru analizler yaptığınız ve işletmenizin konumunu doğru bir şekilde belirlediğiniz takdirde kısa zamanda yatırımlarınızı amorti etme şansına da kavuşursunuz.

Perdelik Kumaşlarla Ürünlerinizi Çeşitlendirebilirsiniz

Kumaş satan firmaları incelediğiniz zaman bu firmaların farklı kumaş seçeneklerini ürettiğini ve müşterilerine bol alternatif sunduğunu görürsünüz. Çok nadir olarak firmalar sadece perdelik ya da sadece döşemelik kumaş satarlar. Bu stratejinin temel nedeni müşterilere tüm ihtiyaçlarını tek bir adresten karşılama kolaylığını yaşatma isteğidir. Açıkçası biz de bu stratejinin çok doğru olduğunu düşünüyoruz. Eğer marka bilinirliğini maksimumdaysa ya da niş bir pazara hitap ediyorsanız tek bir ürün grubunu sunabilirsiniz; ancak henüz yeterince bilindik bir marka haline gelmediyseniz ne kadar farklı kumaş sunarsanız hedef kitlenizin beklentilerine o nedenli net çözümler üretmiş olursunuz. Döşemelik kumaş satışı yaparken aynı zamanda perdelik kumaş alternatiflerini de barındırırsanız; müşterilerinize çapraz satış yapma ihtimaliniz artar. Döşemelik kumaş almaya gelen bireysel tüketici, kumaşlarına uygun perde kumaşı ile de ilgilenebilir. Bir müşteri ilgilenmezse biri elbette perdelik kumaşlara da yönelecektir. İşletme sahibi olarak bunu öngörmeniz, ürünlerinizi pazarlarken ve satarken size büyük bir üstünlük sağlayacaktır.

Değişen Kumaş Trendlerini Takip Etmelisiniz

Bayilik veren firmalar arasından  seçim yaparken, kumaşların dekorasyon trendlerine uyumlu olup olmadıklarını araştırmalısınız. Eskiden döşemelik ya da perdelik kumaş temel ihtiyaç olarak görülürken; dekorasyona bakış açısının değişmesiyle birlikte bu ürünlere yüklenen anlam çoğalmıştır. Son trendlere göre tasarlanmış, leke tutmayan, silinebilen ya da yıkanabilen ve renk skalasında nadir rastlanan kumaş alternatifleri barındıran markalara yoğunlaşabilirsiniz. İşlerinizi arttırmak ve satışlarınızı çoğaltmak amacıyla benimseyeceğiniz her bir strateji işinizde başarı sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Kumaş bayilikleri, dekorasyon trendlerinin takip edilmeye başlanmasıyla yeniden popüler hale geliyor. Siz de geniş bir satış ağına ulaşma potansiyeline sahip bir iş fikri arıyorsanız kumaş bayiliği veren firmalar tarafından yayınlanan ilanları öncelikli olarak değerlendirebilirsiniz.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler