Kadoil

Kadoil Bayilik Açıklaması

Kadoil Bayilik

Kadoil, Kadooğlu Petrolcülük AŞ ismi ile Kadooğlu Grubu’na bağlı bir akaryakıt dağıtım şirketi olarak 2000 yılında kuruldu. 1977 yılından beri ticaret hayatının içersinde yer alan Kadooğlu Grubu; gıda, gayrimenkul, iç-dış ticaret, enerji alanlarında faaliyet gösteren, Türkiye’nin önde gelen gruplarından biridir. Merkezi İstanbul’da olan Kadoil’in ise petrol ürünleri satış, ithalat ve ihracatının yanısıra depolama hizmetleri de bulunmaktadır. Şirket 2006 yılında Kadoil markası ile petrol ürünleri dağıtımı pazarlama, ithalat-ihracatın yanısıra ülke genelinde bayilik ağı ve depoloma tesisleri yatırımlarına başladı.

Oluşturduğu on adet bölge müdürlüğü ile hızlı ve seçici bayi yatırımları yapan Kadoil bugün 300’e yakın bayi sayısı ile tüm Türkiye’de faaliyetlerini sürdürüyor. Yurt dışına açılma hedefinin ilk aşaması olarak da yurt dışı yatırımını Irak’ta gerçekleştirdi ve istasyon ağını faaliyete soktu. Kadoil Sektördeki hızlı değişimleri öngörüp gerekli yol haritalarını belirleyen Kadoil, bireysel müşterilerinin yanısıra şirket ve kuruluşların da akaryakıt ihtiyaçlarını temin etmektedir. Kadoil’in endüstriyel müşterileri arasında ticari taşıma filoları, inşaat ve madencilik firmaları, zirai kuruluşlar, enerji sektöründe oto-prodüktör/kojenarasyon şirketleri yer almaktadır.

Kadoil ticari ve endüstriyel yakıtlar ile müşterilerine servis hizmetlerinin yanısıra lojistik destek, teknik işbirliği ve mühendislik hizmetleri desteği de sunmaktadır. Başarının yolunun hedef odaklı stratejiler doğrultusunda kurulan güçlü ortaklıklardan geçtiğine inanan Kadoil, 2011 yılında ülkenin en köklü LPG firmalarından Mogaz ile münhasırlık anlaşması imzalayarak, Kadoil istasyonlarında Mogaz Maxi LPG satışı konusunda mutabakat sağlamıştır. Bu iki gücün biraraya gelişi hem ekonomik hem de çevresel faydalar sağlamış, Kadoil ile çalışma fırsatı bulmak LPG kullanıcılarını da oldukça memnun etmiştir.

Hızlı ve sürekli gelişim için yatırıma önem veren Kadoil ; petrol ürünlerinin uluslararası ticaret ve ülke içinde dağıtımı amacıyla depolanması ve daha kaliteli bir hizmet vermek anlayışı doğrultusunda 2008 yılında 70.000 m2 alan üzerinde 141.000 m3 petrol ürününü depolama kapasiteli Akdeniz Dolum Tesislerini faaliyete geçirdi. Tesis için yapmış olduğu önemli yatırımlarla uluslararası standartlara uygun ürün kalitesi ve fiyat bileşeni ile hizmet veren Kadoil bu tesisler ile aynı zamanda uluslararası petrol ticaretine, yakıt ikmallerine, bölgenin ihtiyaçları ile birlikte diğer iş alanlarına cevap verebilecek hizmetleri de sunmaktadır.

Tesis kapasitesininin 30.000 m3’ünü bölgesel ve yurtiçi taleplerin karşılanması için 111.000m3’ünü de uluslararası petrol pazarına açılmak ve yabancı petrol firmalarına Türkiye’de yeni iş imkânları yaratmak amacı ile A tipi antrepo olarak kullanmaktadır. Sahilden 5 km uzaklıkta, Türkiye ‘nin ve Mersin bölgesinin, en büyük ve en modern, 14 metre draftta, 65.000 DWT kapasite, aynı anda 2 geminin yanaşabileceği deniz platformuna sahip tek tesis olan Kadoil Akdeniz Dolum Tesisleri, hem yerel hem de uluslararası petrol ticareti yapan şirketlerin tesisin stratejik imkânlarından faydalanmasını sağlamaktadır.

 

Kadoil Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR