İshakol Boya

İshakol Boya Bayilik Açıklaması

İshakol Boya Bayilik

İshakol Boya Bayilik Hakkında : 82 yılda insanlar doğdu, büyüdü, yaşlandı ve içinde yaşadıkları binalar eskiyip yerlerini gökdelenlere bıraktı. İnsaatçılığın ve mimarinin temel araç gereçlerinden biri olan boya, her dönemde binaların iç ve dış cephelerinde söz sahibi oldu. Modern teknik ve teknolojileri kullanarak kendini sürekli gelistiren boya, tarih boyunca duvar kagitlari, lambriler ve diger rakipleri karsisinda tartisilmaz bir üstünlük kurarak vazgeçilmezligini ilan etti. Türkiye'nin ilk boya üreticisi olan Ishakol Boya, yillardir Türk boya sektörüne öncülük ederek günümüzün cagdas standartlarina ulasmasina büyük katkilar saglamistir . Rize'nin Çayeli ilçesinden 1. Dünya Savaşı sıralarında genç bir atılımcı olarak İstanbul'a gelen Süleyman Sabit İshakoğlu, agabeyleri ile birlikte Karaköy - Fermeniciler'de boya imalatı ve ticareti ile uğraşmak üzere İshakzade Biraderler firmasını kurdu.

İshakol Boya Bayilik ve Bayilik Bilgileri 1923 -1944 yılları arasında çok zor bir mücadele dönemi yasayan firma, 1930'lu yıllarda ekonomik kriz nedeni ile ağabeylerinin firmadan ayrılması üzerine tamamen Süleyman Sabit İshakoğlu üzerine geçti. 1944 yılında Almanya'dan makineler getirilerek o zamanın şartlarına göre modern bir fabrika kuruldu. Bu fabrikada Avrupa kalitesini aratmayacak şekilde yağlı ve su bazlı boyalar üretilmeye başlandı. Devamlı gelişen genç Türkiye Cumhuriyeti'nin öncü sanayicilerinden biri olan Süleyman Sabit İshakoğlu tesislerini geliştirmek ve büyütmek amacı ile 1950'li yıllarda Halicioglu'nda yeni bir fabrika kurdu. 1960'li yıllarda yağ çıkarma, sentetik reçine ve alkit reçinelerinin de üretime geçirilmesi ile birlikte tam bir entegreye dönüşen fabrika, Türkiye'nin ihtiyacı olan her ceşit boyayı üretme kararı aldı. 1970'li yıllarda artan boya talepleri karşısında Istanbul -Kartal , E-5 karayolu uzerinde 18.000 metrekarelik ve 30.000 ton/yil üretim kapasiteli bugünkü Ishakol Boya Sanayi AS' nin üretim tesisleri kuruldu.

Turkiye Cumhuriyeti'nin ender yetistirdigi insanlardan biri olan sanayici ve hayirsever degerli kurucumuzu 1984 yilinda yitirdik. Ishakoglu ailesi ve calisanlari olarak bizler Türkiye'de boyanin öyküsünü baslatan kurucumuzun bize biraktigi bu firmayi ismine ve geçmisine layik bir biçimde gelecege tasimayi görev edindik. Ürün ve hizmet kalitesine herzaman büyük önem veren Ishakol Boya Sanayi AS, yeni bir yüzyila yeni bir tesiste girmenin yogun calismalarini sürdürmektedir. Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde satin alinan arsanin üzerinde 40.000 metre karelik ve -100.000 ton/yil kapasiteli yeni bir tesisi kisa bir zaman içerisinde faaliyete geçirmeyi planliyoruz. Yeni bir yüzyila girdigimiz su anda Cumhuriyetimize, Milletimize ve Firmamiza nice 82 yillar diliyoruz. 

İshakol Boya Bayilik başvurusu yapmak isteyen girişimciler aşağıda vermiş olduğum irtibat numaralarından İshakol Boya Bayilik, İshakol Boya Bayilik Şartları hakkında detaylı bilgi edinebilirler.

 

İshakol Boya Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR