Erkek Aksesuarlarıyla Piyasaya Hızlı Bir Giriş Yapın

Son Güncellenme: Sat Apr 2024 12:31

Erkek aksesuarlarına yatırım yapmak hiçbir dönemde bu kadar kârlı olmamıştı.

Erkek Aksesuarlarıyla Piyasaya Hızlı Bir Giriş Yapın
Enes Öksüz admin

Sadece kadınların giyimine özen gösterdiği, takılarıyla tarzlarını yansıttığı dönemler çok eskilerde kaldı. Günümüzde erkekler de kadınlar gibi tarzlarına önem veriyor ve kendilerine özel üretilen aksesuarlar kullanarak ortamlara damga vuruyorlar.

Erkek aksesuarları için bayilik veren firmalar; hedef kitlesinin erkekler olmasını isteyen girişimcilerin yüzünü güldürmeye şimdiden başladı! Çeşitli ürünler, farklı tarzdaki takılarla erkeklerin ilgisi bu işletmeler üzerinde odaklandı. 

Modanın her geçen gün hayatımızı daha fazla etkiler hale gelmesi, erkeklerin aksesuar kullanımına bakış açısını değiştirmeye başladı. Eskiden sadece saat, kemer ve kol düğmeleriyle sınırlı olan aksesuar algıları, yerini yenilikçi tercihlere bıraktı. 

Erkekler giyimlerine daha çok özenir oldu, kıyafetlerinin renk uyumlarını daha çok önemsemeye başladı ve şıklıklarını zarif aksesuarlarla tamamlama fikrini giderek daha fazla benimser hale geldiler. 

Ne değişti? Bu değişimin altında yatan birçok neden sayılabilse de bizim için en güçlü etken, sosyal medyanın yaygınlaşmasıdır. İdol olarak görülen ünlü simaların taktıkları saatler, bileklikler, yüzükler, çantalar erkekleri cezbetmeye başladı. 

“Onlar takıyorsa ben neden takmayayım, aslında bu tişörtle bu bileklik tarzıma tarz katıyor.” Diye düşünenlerin sayısı arttıkça, sunulan ürünler de talebi karşılamak üzere çeşitlendirildi. Sosyal medyada yeni ürün reklamları hatta satışların da bu platformlardan yapılması, bu ürünleri daha kolay ulaşılabilir hale geldi. Kadın aksesuar mağazalarının içinde küçük bir bölümde bulunan erkek aksesuarlarının satışı için yeni mağazalar açılmaya başlandı. 

Erkek Aksesuarlarında Kârlı Olabilecek Ürün Bayilikleri

Takı çeşitleri 

Erkekler son dönemde takılara daha çok ilgi duyar ve kıyafet bütünlüğünü takılarla sağlamaya başlar oldular. Bileklikler, kolyeler, hatta küpe ve piercing çeşitleri daha çok talep görür oldu. Hal böyle olunca, erkek aksesuarları satan firmalar da kârlarını maksimize etme yolunda hızla ilerleme yoluna girdiler. 

Cüzdan

Erkekler için en önemli aksesuarlar arasında yer alan cüzdanlar, artık statü göstergelerinden biri hale geldi. Deri, suni deri, renkli ya da sade modeller her zevke hitap edecek şekilde üretilmeye başlandı. Cüzdan üretimi ya da satışı yapan firmaların bayiliklerini alarak bu aksesuarın getirisine ortaklık edebilirsiniz. 

Çanta

Çanta denince akla ilk kadınlar gelir; öncelikle bu çok doğru bir tespittir. Ancak yavaş yavaş erkeklerin de çantalara duydukları ilgi ve gereksinim artmaya başladı. Eskiden çanta takan erkekler garipsenirken, artık “havalı” olarak kabul ediliyorlar. 

Saat

Elbette erkek aksesuarları arasında hem en çok tercih edilen hem de kârlılığı yüksek olan bu aksesuarı atlayacak değiliz. Saat bir erkeğin en dikkat çeken aksesuarlarından biridir. Günlük hayatta ayrı, iş yerinde ayrı hatta hafta sonları bile ayrı saat takan erkekler için bu aksesuarlar kesinlikle vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Saat çeşitliliğinin fazla olması, üstelik bu ürünlerin kârlılığı da göz önüne alındığında, girişimciler için fırsat barındırdığı reddedilemez gerçekler arasında yer alıyor. 

Tespih

Özellikle sosyal medyanın etkisiyle; geleneksel aksesuarların başında yer alan tespihler, son dönemde yeniden trend  haline geldi. Farklı renklerde, farklı özelliklerdeki taşlardan yapılan şık ve gösterişli tespihlere talebin artması, girişimcilerin de bu furyadan yararlanmasını mümkün kıldı. 

Bir önceki haberimizde; son zamanlarda ülkemizde gelişen bir sektör olan sigortacılığa Hizmet Sektöründe Yaygınlaşan Bir Alan: Sigortacılık başlığı ile bir göz attık.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler