Dünyanın En Garip Bayilikleri 

Son Güncellenme: Sun May 2024 02:36

Birbirinden ilginç bayilik fikirlerini Amerika’dan devşirdik ve ihtiyaçlara yanıt bulmanın farklı yollarını sizin için bir araya getirdik. İşte detaylar…

Dünyanın En Garip Bayilikleri 
Enes Öksüz admin

Gün geçmiyor ki yeni bir bayilik fikri girişimcileri etkisi altına alıp onları düşündürmesin. Genellikle Türkiye’deki bayilik veren firmalar üzerinde yoğunlaşsak da bu sefer gözümüzü biraz uzaklara çevireceğiz ve dünya genelindeki “bize göre” en garip bayilik fikirlerini sizlerle paylaşacağız. Bu bayilik fikirlerinin ülkemizin toplumsal yapısına ya da sektörel normlarına uygun olduğunu elbette iddia etmiyoruz ancak vurgulamaya çalıştığımız temel konu iş fikirlerindeki özgünlüklerin girişimcilere birçok fırsat tanıyabileceği olacak. Bu yazımızda öfke odalarından, atık toplama şirketlerine; timsah çeşnisi satan firmalardan suç mahallerini temizleyen şirketlere kadar aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Bayilik almayı düşünüyorsanız siz de yaratıcılığınızı kullanarak kendi fikirlerinizden yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. 

Öfke Odaları - Bu Odalarda Her Şeyi Kırmak Serbest!

En Garip Bayilikler - Öfke Odaları Bayilikleri

Anger Room adını daha önce duymamış olabilirsiniz ancak Amerika’da bayilik veren firmalar üzerinde bir araştırma yaptıysanız bu isme aşina olma olasılığınız fazla olacaktır. Anger Room bayiliği veren firmanın temel amacı hedef kitlesinin fazla öfkesini almak ve onlara stres atabilecekleri bir oda oluşturmaktır. Öyle bir oda düşünün ki içerisinde mobilyalar, elektronik eşyalar ve kırılabilecek onlarca çeşit ürün olsun. Öfkeli müşteriler, saldırganlıklarını kontrol edebilmek adına içerisinde kırılacak eşyalar bulunan bu odaya giriyor; koruyucu elbiselerini giydikten ve bu eşyaları kırmalarını sağlayacak aleti seçtikten sonra 5-25 dakika arasında tüm öfkelerini atıyor. Oldukça rahatlatıcı bir eylem olarak düşünülen Anger Room macerasını yaşamak isteyenlerin sayısı da giderek artıyor. İş yoğunluğu, aşırı stres, öfke kontrolünün zorlaşması ve saldırganlıklarının bastırılması için Amerikalılar bu iş fikrine oldukça sıcak bakıyor. 

Bio-One - Olay Yerleri Hiç Bu Kadar Temiz Olmamıştı

En garip bayilikler - Olay yeri temizleme

Suç mahallerinin nasıl temizlendiğini hiç düşündünüz mü? Belki de hiç aklınıza gelmemiştir; ancak Amerikalı bir girişimci belli ki bu sorunu düşünmüş ve sektörde bir ihtiyacı tespit ederek çözüm üretmiş. Yetkili merciler çalışmalarını tamamlayıp adli tıp raporlarını hazırladıktan sonra gittiklerinde yerlerini Bio-One çalışanları alıyor. Amerika’nın geneline bayilik veren bu firmayı tercih eden girişimciler zor ama bir o kadar da kazançlı bir işe sahip olma fırsatı yakalıyor. Bio-One çalışanları olay yerlerine giriyor, her yeri temizliyor ve hatta ortam kokusunun değişmesini sağlıyor. Yapılabilecek en zor ve belki de en sıkıntılı işlerden biri olsa da, cesur girişimciler için Bio-One bayiliği önemli bir fırsat olarak ön plana çıkıyor. 

Beef Jerky Outlet – Timsah Çeşnili Kurutulmuş Ete Ne Dersiniz?

En garip bayilikler - Timsah çeşnili kurutulmuş et

Kuru ya da diğer bir deyişle kurutulmuş et sadece ülkemizde sevilmiyor. Amerika’da yaşayan bir girişimci bu ihtiyacı analiz ediyor ve kurutulmuş et satışı yapan bir işletme kuruyor. Üstelik kısa süre sonra da Amerika’nın geneline de bayilik vermeye başlıyor. “Bunda ilginç olan ne?” diyebilirsiniz, hemen açıklayalım. Sunulan kurutulmuş et kanguru, timsah ve geyik eti gibi egzotik ürünler dahil olmak üzere 200’den fazla ayrı çeşniyi kullanıcılarıyla buluşturuyor. Kiraz ağacında tütsülenmiş sığır eti, kerevit balığı aromalı kurutulmuş et, biberiye fümeli hindi eti, elma ağacı odunu ateşinde fümelenmiş sığır eti gibi alternatifleri ile ürünlerini çeşitlendiren Beef Jerky Outlet geniş bayilik ağına yeni üyeler katmaya devam ediyor.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler