Dry Ni̇l Kuru Temizleme

DRY NİL Kuru Temizleme Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

DRY NİL Kuru Temizleme Bayilik Şartları

Görüşmede Açıklanacaktır.

DRY NİL Kuru Temizleme Bayilik Açıklaması

Hakkımızda

1961 yılında İstanbul'da Hizmete başlayan firmamız 1983 yılında İSTANBUL KURU TEMİZLEME adı altında İnegöl'de siz değerli müşterilerimize 29 yıl boyunca aralıksız hizmet vermiştir. 01/02/2012 tarihi itibarıyla uluslararası kalite ödüllü 2012 model Real Star Re215 sistem ve ekipmanlarıyla DRY NİL TEKSTİL KURU TEMİZLEME markası ile sizlere hizmet vermeye devam etmektedir.

Bilmeniz Gerekenler

Temizleme (Bakım) talimatlarının önemi nedir?

Türkiye' deki tekstil ürünleri imalatı ve satışı ile ilgili yasalar, tüm tekstil ürünlerinin üzerinde, bu ürünlerin en uygun şekilde nasıl temizleneceğini belirten temizleme talimatlarının bulunması zorunluluğunu getirir. Etiket talimatı kolayca bulunabilen bir yere konulmalı ve üründen ayrı olmamalıdır.Etiket talimatında "kuru temizleme" yazısı veya işareti olması; kumaş, boya aksesuar, astar, kullanılan iplik, süsler, düğmeler gibi giysiyi oluşturan tüm parçaların kuru temizlemeye uygunluğunun üretici firma tarafından garanti edildiği anlamına gelir.

* Uzman yardım için Dry Nil sizlere yardıma hazırdır.

Kuru temizlemenin avantajları nelerdir?

Bu temizlemenin en önemli avantajı, giysilere zarar vermemesidir. Oysa sulu yıkama zamanla giysilerin orijinal yapılarını bozar, kumaş dokularını yıpratır. Kuru temizleme de bu tip sorunlarla karşılaşılmaz.Kuru temizleme, giysilerin özelliklerini bozmadan koruyarak temizlediği ve giysilerin ömrünü uzattığı için de tercih edilmektedir.Ayrıca leke çıkarmaya yönelik özel kimyasallar ve kullanılan ekipmanlar sayesinde kuru temizleme, leke çıkarmada en etkili yöntemdir.

 * Uzman yardım için Dry Nil sizlere yardıma hazırdır. 

Lekelere neden garanti verilemiyor?

Uluslararası Profesyonel Kuru Temizlemeciler Derneği üyesi olan hiçbir profesyonel kuru temizleme, lekeye müdahalede bulunmadan lekenin çıkacağı konusunda garanti veremez. Başarılı leke çıkarma, önemli ölçüde lekenin doğası, kumaş üzerinde kalma süresi, aldığı suni veya doğal ışık, kumaşın cinsi ve ürün üzerinde kullanılan boyanın dayanıklılığı gibi bir çok etkene bağlıdır.Kuru temizleme operatörlerimiz özel kimyasal ilaçları, ekipmanları, eğitim ve tecrübeleri ile bir çok lekeyi çıkarabilmektedirler. Fakat yapılan bütün işlemlere rağmen bazı lekeler yukarıda belirtilen sebeplerden dolayı kumaştan arındırılamamaktadır.

* Uzman yardım için Dry Nil sizlere yardıma hazırdır.

Temizleme talimatlarına uyulmasına rağmen meydana gelen problemlerden kim sorumludur ?

Temizleme talimatları, hem tüketicilerin hem de kuru temizlemeci firmaların ürünlerin temizlenmesi için nasıl bir yol takip etmeleri gerektiğini belirten bir rehberdir. Üretici firmalar imal ettikleri ürünleri yıkama, kuru temizleme ve çekmezlik testi gibi bir takım işlemlere tabi tutmalı ve bunun sonucunda en uygun temizleme yöntemlerinden en az birini etiket talimatında belirtmek zorundadırlar. Ayrıca temizleme talimatında ürüne zarar verebilecek bakım yöntemleri konusunda da uyarılar olmalıdır. Üretici firmalar, ürünlerde bu talimatların bulunmasından ve ürün üzerinde bulunan talimata göre yapılan temizleme işleminin sonuçlarından sorumludurlar.Temizleme talimatında kuru temizleme tavsiye edilmesine rağmen, yapılan standart kuru temizleme sonucunda üründe herhangi bir problem meydana gelirse, kanunlarda belirtildiği gibi sorumluluk gerekli testleri yapmadan temizleme talimatını koyan üretici firmanındır.Giysinizi satın alırken temizleme talimatının olup olmadığını kontrol edin. Temizleme talimatını okuyun ve talimatta tavsiye edildiği gibi bakım yapın.

* Uzman yardım için Dry Nil sizlere yardıma hazırdır. 

 Kuru temizleme uzmanına neyin lekeye yol açtığını söylemeli miyim ?

Lekenin ne lekesi olduğunun bilinmesi ve ürünün en kısa sürede temizlemeye getirilmesi lekenin çıkma şansını arttıracaktır.

 * Uzman yardım için Dry Nil sizlere yardıma hazırdır. 

Sezon bitiminde giysilerimi neden temizleterek kaldırmalıyım ?

Giysi dolabınızın havasız kalması, sıcaklığı, aldığı doğal ve suni ışık en kolay çıkarılabilecek lekelerin bile sabitleşmesine neden olabileceğinden giysilerinizi sezon bitiminde mutlaka temizletmelisiniz.Ayrıca leke ve kirlerin tekstil ürünlerinizin, giysilerinizin üzerinde uzun süre kalması, kir ve lekelerin sabitleşmesine ve giysinin liflerine işlemesine neden olur. Kirler ve lekeler uzun süre elbisenin üzerinde kaldığında kumaş dokularında oksidasyon olabilir ve lekeler çıkması imkansız hale gelebilir. Giysileriniz kirlendiğinde veya lekelendiğinde en kısa zamanda temizletin.

* Uzman yardım için Dry Nil sizlere yardıma hazırdır.

DRY NİL Kuru Temizleme Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR