Berliner Tercüme &Amp; Danişmanlik

BERLINER TERCÜME & DANIŞMANLIK Bayilik Açıklaması

BERLINER TERCÜME & DANIŞMANLIK BAYİLİK

BERLINER TERCÜME & DANIŞMANLIK BAYİLİK HAKKINDA FİRMA AÇIKLAMASI:Şirketimizin Gurbetçilere yönelik vermiş olduğu sosyal güvenlik müşavirlik hizmetleri departmanı olan "TÜRKİYE'DE EMEKLİOLMAK" markamızın özellikle yurtdışında daha yaygın hale gelmesi amacıyla temsilcilikler veriyoruz. Şirketimiz 17.11.2009 tarihinde AdilGO TELEKOMÜNİKASYON REKLAM DANIŞMANLIK TURİZM TERCÜMANLIK TİC. LTD. ŞTİ. unvanıyla kurulmuş olup öncesinde ise şahıs şirketi olarak iki yıl yurtdışı çağrı merkezi hizmetleri alanında faaliyet göstermiştir. 2014 tarihinden sonra artık resmen BERLINER TERCÜME DANIŞMANLIK REKLAM TURİZM EĞİTİM BİLİŞİM LTD. ŞTİ. unvanını kullanmaya başlamıştır.

BERLINER TERCÜME & DANIŞMANLIK BAYİLİK ve BİLGİLERİ Şirket kurucusu Adil GÖKDEMİR, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden 1998 yılında mezun olduktan sonra Lisansüstü Eğitimini yapmıştır ve Formasyon Eğitimini de tamamlayıp Almanca öğretmeni olarak önce Türkiye’de sonra da Almanya’da çalışmıştır.

1999 yılından sonra Almanya’nın Berlin şehrinde uzun süre serbest çalıştıktan sonra 2006 yılında tekrar Türkiye'ye dönmüştür. Şirket kuruluşundan kısa bir süre sonra kendisinin de uzun yıllar Berlin'de yaşamış olmasından dolayı ve de tercüme alanındaki yetkinliği ve tecrübelerini kullanarak bu alanda öncelikle BERLINER YEMİNLİ TERCÜME markasını oluşturup tercüme sektörüne yeni bir ivme kazandırmıştır. 

BERLINER YEMİNLİ TERCÜME, 2009 - 2010 yıllarında birçok kamu kurum ve kuruluşlarına tercüme hizmeti vermiş olup; 2011 yılında ise Türkiye’de tercüme ihtiyacı en yüksek kapasitede olan kurumlarımızdan SGK’nın Yurtdışı Borçlanma ve Tahsis Dairesi Başkanlığı’nın Almanca ağırlıklı olmak üzere tüm dünya dillerindeki resmi yazışmalarını, evrak çevirilerini, tıbbi ve hukuki çevirilerini bir yıl boyunca hakkıyla ekip olarak yapmıştır. 2013 yılında da tekrar SGK’nın tercüme ihalesini bir yıllığına kazanmış olup beşi tam zamanlı ve kadrolu ile yarı zamanlı ve muhtelif dünya dillerine vakıf yaklaşık 50 kişilik mütercim tercüman kadrosuyla her ay yaklaşık 3.500 sayfa (2.500 sayfa Almanca, 750 sayfa İngilizce, 250 sayfa muhtelif diller) çeviri kapasitesine erişmiştir.

Bu şekilde BERLINER YEMİNLİ TERCÜME, hem kadrosunu büyütmüştür hem de sadece dili bilmenin yanı sıra terminolojilerin de büyük önem taşıdığını görmüştür ve bu sayede özellikle tıbbi ve hukuki çeviri konusunda kendini geliştirmiştir ve şu an hukuki çeviri ve tıbbi çeviri konulu dersler vermektedir. 2011 yılında SGK’nin tercüme işlerini yaparak 3201 ve 5510 sayılı kanunları detaylıca öğrendikten sonra yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın emeklilik işlemlerini daha nitelikli ve adaletli bir şekilde yapmaya başlayarak www.emekliolmak.com markasını da kurarak BERLINER TERCÜME & DANIŞMANLIK unvanın altında Profesyonel Emeklilik Danışmanlığı Hizmeti vermeye başlamıştır (Emeklilik Danışmanlığı için tıklayınız!).

Bu sayede sektörün daha nitelikli ve gurbetçilere verilen hizmetlerde daha anlayışlı olmasını da sağlamıştır. Yine bu alanda yurtdışı televizyon kanallarındaki sayısız programlarla, yurtdışında fuar ve etkinliklerle, yurtiçi ve yurtdışındaki temsilcilikleriyle, Avrupa’daki Gurbetçilerimizin giriş kapısı olan Kapıkule’deki organizasyonuyla her zaman Gurbetçinin yanında olduğunu ispatlayarak haklı olarak “…biz hep yanınızdayız…” sloganını kullanmaya başlamıştır.

Bu şekilde ivme kazanan kuruluşumuz 2013 yılında da konum olarak hemen SGK Genel Müdürlük Binasının karşısında yaklaşık 280 metrekarelik büyüklüğünde ofiste hizmet vermeye başlayarak “ANKARA’NIN EN BÜYÜK TERCÜME VE DANIŞMANLIK MERKEZİ” unvanını almaya hak kazanmıştır. Almanya – Türkiye arasında adeta bir köprü görevini üstlenen şirketimiz ayrıca Profesyonel Vize Danışmanlığı hizmeti vermektedir (Vize Danışmanlığı için tıklayınız!) ve bununla bağdaşan Aile Birleşimi Vizesi kapsamında A1 Almanca Dil Dersleri veren profesyonel bir ekibe sahiptir.

Berliner Almanca Dil Hizmetleri (www.berlineralmanca.com) ekibiyle B2 Almanca seviyesine kadar dersler vererek Almanya’ya gitmek isteyen Tıp Öğrencilerine de ışık tutmaktadır. Buradaki sloganımız da “TUS YERİNE B2 ALMANCA”dır. Şirketimiz altıncı yılında artık edindiği tecrübe ve yaratmış olduğu güvenden dolayı yine Almanya – Türkiye arasındaki yoğun talep ve ihtiyaçtan dolayı Berliner Hukuk Müşavirlik (www.berlinerhukuk.com) hizmetleri vermeye başlamıştır.

Bu birimde de avukatlarını özellikle alanlarında uzman olanlarını ve de yurtdışı deneyimi olanlardan oluşturmuştur. TANIMA TENFİZ DAVALARINDA uzmanlaşan ekibimiz A’dan Z’ye gerekli tüm evrakları ve tercümeleri hazırlayarak bu tür davaları çok kısa bir süre içersinde tamamlıyor. Berliner Tercüme & Danışmanlık ekibinin çoğunluğu bizzat gurbette büyüdüğünden ve ikinci nesil gurbetçilerden oluştuğundan “Gurbetçinin Derdinden Gurbetçi Anlar” misali bir gurbetçinin Türkiye’de yaşadığı en büyük sorunlardan biri olan Ev Sahibi – Kiracı sorunlarına da ışık tutmak ve sorunları çözmek adına Almanya’daki Ev Bürosu (www.evburosu.com) hizmetlerini de Türkiye’de tesis etmeye başlamıştır.

2011 yılında Türkiye Çevirmenler Derneği’nin Ankara Şubesinin Yönetim Kurulunda aktif görev alan ekibimizle mesleğimiz adına olan eksiklikleri gidermek, bu sektördeki otorite boşluğunu giderip sektörün hem hak ettiği seviyeye erişmesini ve de belirli standartların oluşmasını sağlamak adına çalışmalara başlamıştır.

Türkiye Çevirmenler Derneğindeki gayri resmi ve sektörden uzak oluşundan dolayı 2012 yılında özellikle ülkemizin yurtdışında tanıtımına da katkıda bulunabilmek amacıyla KİTAP ÇEVİRMENLER DERNEĞİ’nin kurulması sağlanmıştır ve bu sayede ekip olarak kitap çevirilerindeki hassasiyetlere yönelik çalışmalar yapılmaya başlanmıştır.

2012 yılında çeviri sektöründeki eksikliklerden dolayı medyaya da yansıyan bazı olumsuzluklardan sonra AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI ÇEVİRİ PLATFORMU toplantıları yapılmaya başlandı. Sektöre yön vermek adına ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI - MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU’na verilen talimatlar doğrultusunda sürdürülen kuramsal çalışmalara TURÇEF FEDERASYONU ASBAŞKANI sıfatıyla Adil Gökdemir de katkıda bulunmuştur.

Bu çalışmalar sayesinde nihayet ÇEVİRMEN ULUSAL MESLEK STANDARDI 29.01.2013 tarihli Resmi Gazete aracılığıyla tebliğ olunmuştur.

BERLINER TERCÜME & DANIŞMANLIK BAYİLİK BİLGİLERİ

Firma ismi: BERLINER TERCÜME & DANIŞMANLIK Bayi - Franchise Şube Sayısı: 21Franchising / Bayilik Destekleri: Reklam, Pazarlama Bayilik Şartları ve Yatırım Maliyetleri: Temsilci olabilmek için öncelikle geniş kitlelere ulaşabilen, toplumda saygınlığı olan, yardımsever ve insanlarla iletişim kurabilen kişiliğe sahip olmak gerekir. Öğrenmekten ve çalışmaktan çekinmeyen bir kişiliğiniz varsa ve de saygın bir hizmet vererek para kazanmak istiyorsanız, mutlaka bizimle iletişime geçiniz.

 

BERLINER TERCÜME & DANIŞMANLIK Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR