Bayilik, Veren İçin Nasıl Yarar Sağlar?

Son Güncellenme: Thu Apr 2024 03:25

Bayilik Veren İçin Bayilik, Veren İçin Nasıl Yarar Sağlar? Konusu : Ülkemizde 1985 yılından bu yana kullanılmakta olan franchise uygulaması, bir isim yada mark

Bayilik, Veren İçin Nasıl Yarar Sağlar?
İlyas Özkurt user

Bayilik Veren İçin

Bayilik, Veren İçin Nasıl Yarar Sağlar? Konusu : Ülkemizde 1985 yılından bu yana kullanılmakta olan franchise uygulaması, bir isim yada markayı bir başkasının kullanmasına izin verilmesi yöntemidir. Bir nevi isim ya da marka kiralama işlemi olan franchise yöntemi verene de alana da kimi zaman oldukça önemli getiriler sağlasa da kimi zaman da riskleri ile zarara yol açabilmektedir. Bayilik, Veren İçin Nasıl Yarar Sağlar? Tüm dünyanın son yıllardaki iş ve işletme sistemi gözdesi olan franchise, veren için nasıl yara sağlar konusuna gelince öncelikle ilk giriş ödentisi ile franchise veren mükemmel bir kar elde etmektedir. Zira franchise alan işletmelerin yapacağı giriş ödentisi, yeni yatırımlar yapmaksızın para kazanmak anlamına gelmektedir.

Bayilik, veren için nasıl yarar sağlar diye merak edenler için bir başka açıklamamız ise şu şekildedir: aslında franchise, yeni yatırımlar yapmadan ve yeni işletmeler açmak zorunda olmadan en az maliyetle en iyi şekilde büyümeyi ve tanınmayı sağlamaktadır. Kısacası isim kullanma hakkı sayesinde siz yeni işletmeler açmasanız da dünyanın her yerinde sizin adınızı taşıyan işletmeler açılabilir ve bu durum da tanınırlığınızı ve bilinirliğiniz arttırabilir. Pazar ile ilgili sürekli bir bilgi akışının sağlanması ve dağıtım sisteminin rahat ve denetimin mümkün olabilmesi de franchise, veren için nasıl yarar sağlar sorusuna kısaca cevap niteliği taşımaktadır.

Bu Konumuzu Bayilik Veren Firmalar Okudunuz mu? Franchise verilmesi, mal ve hizmetlerin daha fazla satılmasını, daha hızlı bir dağıtım olmasını, büyümeyi ve iş hacminin artmasını da sağlamaktadır. Bir başka yönden düşünüldüğünde ise işletmeniz kendi şubelerini açmak zorunluluğundan kurtulmuş olacaklardır. Zira bu işi sizin yerinize bayilik hizmeti verdiğiniz kişi ya da kurumlar yapmakta olacaklardır. Bir başka açıdan da hızlı bir şekilde nakit girişi sağlanmış olacaktır. Üstelik de bu nakit girişi için hiçbir şey yapmanıza gerek de kalmayacaktır. Yani ekstra para harcamadan ve yeni şubeler açmadan hatta yeni sorumluluklar almadan adınız tanınacak ve para kazanmaya devam edeceksiniz. Bir başka açıdan baktığınızda da franchise verdiğiniz zaman sürekli olarak gelecek bir paradan söz etmek de mümkündür. Zira yaptığınız sözleşmede belirlediğiniz kurallar arasında ilk giriş aidatı yanında her ay belli bir kira bedeli de belirlemeniz halinde her ay para gelmesi de söz konusudur.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler