Bayilik Nasıl Bulunsun?

Son Güncellenme: Fri May 2024 06:49

BayilikListesi size yatırımcılara teklif ulaştırma fırsatı sunuyor. Gerçekten ilgili bir kitleye ulaşarak, mantıklı bir teklif iletmek için bir mecra sağlıyor.

Bayilik Nasıl Bulunsun?
Enes Öksüz admin

İnternet icat oldu, mertlik bozuldu. Eskiden, insanlar bilgi almak istedikleri konuda; bir bilene, bir uzmana, dostuna, tanıdığına danışırdı. Şimdi her şeyi bilen bir alim gibi Google, tüm sorulara cevap veriyor. Bu kadar sorunun aynı noktadan cevaplanması da bilgi kirliliğine sebep oluyor.
Özellikle ticaret konulu aramalarda bu kirlilik hat safhada. Bir arama motoruna para kazanmak ile ilgili bir soru cümlesi yazıp aratın. Sonuçlara şaşıracaksınız.
Bu karmaşa arasında, özellikle bayilik yöntemi ile büyümek isteyen ciddi bir firmadan, ciddi bir teklife ulaşmak imkansız. Yanıltıcı reklamlar ile dolu ortalık. 
Bir girişimci düşünün; kendi çapında bir bütçesi ve kararları var. Kendini ve çevresini potansiyel gördüğü bir sektörde, yaşadığı bölgede bir markanın bayiliği ile işletme sahibi olmak istiyor. Bu veriler ışığında, mantıklı bir teklif bulabilmek için ne yapmalı?
İnternette siteler ve blog yazıları arasında kaybolmalı!
Birinden diğerine geçmekten ibaret saatler sonunda bu işten vazgeçmeli!

Bayilik Kitlesi Nerede?

İlgili bir kitleye ulaşma konusu daha sıkıntılı. Bayilik veren firmalar kendi ürünleri konusunda reklam verirken yatırımcıları hedefliyorlar. Televizyon reklamı verebilecek bütçelere ulaşmış firmalar, hala ürünlerini bir yatırım aracı olarak tanıtıyorlar. Bu yanlış reklam çalışmaları yüzünden çiğköfte dediğimiz şey artık bir yatırım aracı, bir ürün değil. İnsanlar çiğköfte hakkında sadece kazanç konulu cümleler kuruyorlar, lezzetten bahseden yok.
Aynı sorun, başka ürün kalemlerinde de yaşanmak üzere. Firmalar bayilik satabilmek için ürünleri altın, gümüş, arsa ya da konut gibi bir yatırım aracı olarak lanse ediyorlar. Tüketimden bahseden yok. Bu mallar hep “satılma” fikri ile kodlanıyor beynimizde, alıcıları yok gibi.

Ekonomik Bir Fırsat Olarak Bayilik

Bayilik konusu hem bireyler hem markalar hem de ülke için bu kadar önemli iken bu kirlilik konusunda çözüm bulunmalı. 
Bireyleri bayilik yatırımları konusunda teşvik etmek, iflasları azaltacaktır. Çalışan bir iş modeli olarak bayilik yatırımları, münferit girişimlere göre daha az risk barındırıyor. Bu bireyler ve sermayeleri açısından önemli. 
Markalar açısından büyümenin en mantıklı yolu olan bayilik sistemi, kalitesiz bilgiler ve kirlilik yüzünden kötü bir imaja sahip. İyi bir ürün ve marka yatırımcıların sermaye desteği ile potansiyelini bile aşabilecekken, vasıfsız kaynaklarda kendini anlatma çabası içerisinde kalıyor.
Bir ülke ekonomisinin iskeletini oluşturmasını beklediğimiz orta ölçekli firmalar, ne kadar güçlü ise ekonomi de o kadar güçlü olacaktır. Her işletme, yeni istihdam imkanları yaratacaktır.

BayilikListesi Hizmetinizde

BayilikListesi size yatırımcılara teklif ulaştırma fırsatı sunuyor. Gerçekten ilgili bir kitleye ulaşarak, mantıklı bir teklif iletmek için bir mecra sağlıyor. Bayiliklistesinde markanız için bir profil açabilir, bayilik şart ve destekleriniz ile, size özel bir bayilik ilanı oluşturabilirsiniz. 
Markanıza yatırımcı bulmak için yaptığınız tüm çalışmaları bayilik listesine toplayın. Diğer mecralardaki çalışmalarınız ürününüzün tüketimi konusunda olsun. 
Siz de BayilikListesine üye olarak ücretsiz bayilik ilanı yayınlayabilir, girişimcilere bayilik konusunda bir teklif iletebilirsiniz.

 

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler