Bayilik Hakkında Daha Detaylı Bilgi

Son Güncellenme: Sat Mar 2024 03:51

Bayilik Hakkında Bayilik Hakkında Daha Detaylı Bilgi : Önemli bir ekonomik faaliyet alanı haline gelen franchising, ülkemizde de son dönemin en popüler alanı ha

Bayilik Hakkında Daha Detaylı Bilgi
İlyas Özkurt user

Bayilik Hakkında

Bayilik Hakkında Daha Detaylı Bilgi : Önemli bir ekonomik faaliyet alanı haline gelen franchising, ülkemizde de son dönemin en popüler alanı haline gelmiştir. Gerek dünyanın önemli markalarının ülkemize getirilmesi, gerekse ülkemizin önemli markalarının uluslararası piyasalara açılması, yatırımcıların ve girişimcilerin ufuklarını genişleten bir ekonomik dünya açmaktadır. Bayilik Hakkında Daha Detaylı Bilgi Ancak ekonomik faaliyetler yanlarında her zaman birtakım riskleri de getirmektedir. Dolayısıyla franchising alanına yönelmek isteyenlerin mutlaka araştırma yapmaları gerekmektedir. Ülkemizde bu dalda bilgi edinme açığını kapatmak amacıyla UFRAD adı atında bir kurum oluşturulmuştur. Bayilik sisteminin ülkemizde 1985 sonrasında popülerleşmeye başlamasıyla 1991 yılında kurulan UFRAD, franchising hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen girişimcilerin aydınlanması için oluşturulmuştur.

Bayilik Hakkında Daha Detaylı Bilgi Bayilik Hakkında Daha Detaylı Bilgi Belirttiğimiz üzere franchising hakkında daha detaylı bilgi edinmek için kurumla irtibata geçilmesi ve kararların bu doğrultuda alınması, en doğru hareket tarzı olacaktır. Her sektörde birtakım kurumların yer alması ve sektörün genel çizgilerini belirlemesi gerekmektedir. Aksi takdirde bir standardizasyon sağlanamayacak, bu durum da pek çok firmanın canının yanmasına sebep olacaktır. UFRAD, tam da bu açığı kapatmak amacıyla kurulmuş bir kurumdur. Ekonomik faaliyetler her ülkede farklı kanun ve yönetmeliklere tabi olmaktadır. Türkiye için yeni sayılan franchising sisteminin ülkemizde yasal çerçeveye oturtulması çalışmaları da UFRAD aracılığı ile gerçekleştirilmiştir. Bir franchising derneği olarak faaliyetlerine devam eden UFRAD, ülkemizde franchising kuruluşlarını da bünyesinde toplama çalışmaları yapmaktadır. Çalışmalar kapsamında UFRAD üyesi olan firmalar, sektörün güvenilir olarak kabul edilen firmalarıdır. Çünkü UFRAD, franchising dünyasında prestijin de adreslerindendir. Dernek elbette ki faal bir dernektir. Faaliyet alanı ise elbette ki franchising sisteminin Türkiye’deki yasal prosedürlerinin oturtulması kapsamındadır.

Bayilik veren markalar. Franchising hakkında detaylı bilgi almak isteyen kişilerin bilmesi gereken temel bir mesele vardır ki o da URFAD’ın temelini uluslararası franchising birliklerinden almasıdır. Franchising konusunda dünyanın lideri olan Amerika Birleşik Devletleri ve hemen ardından gelen Avrupa Birliği ülkeler, URFAD’ın örnek aldığı alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bu devletlerin birlikleri franchising konusunda tam anlamıyla uzmanlaşmıştır ve her türlü ayrıntıyı düşünebilmektedir. Dolayısıyla tüm detayların hazır olarak alınması ve ülkemize uyarlanması oldukça kolay olmaktadır.

İçeriklerden Haberdar Ol! Hemen E-Posta Bültenine Kaydol!

Önerilen İçerikler