Ünye Çimento

Ünye Çimento Bayilik Açıklaması

Ünye Çimento Bayilik Veriyor

Ünye Çimento Hakkında : Ünye Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş., çimento üretimi faaliyetinde bulunmak üzere 28 Mayıs1969 tarihinde Ordu'nun Ünye ilçesinde kurulmuştur. Türkiye Çimento Sanayii T.A.Ş. ve Ordu Yardımlaşma Kurumu'nun (OYAK) % 40, gerçek kişilerin % 20 paya sahip olarak oluşturduğu ortaklık toplam 1.000.000.-TL. sermaye ile faaliyetlerine başlamış, fabrika ilk çimento üretimini 27 Mayıs 1974 tarihinde gerçekleştirmiştir.

 Ünye Çimento Bayilik Kurulu kapasitesi 600.000 ton / yıl çimento olan fabrika, kuruluşundan itibaren muhtelif tarihlerde yaptığı kapasite artırımı, iyileşme ve modernizasyon çalışmalarıyla bugünkü 1,5 milyon ton / yıl yarı mamul klinker ve 2,6 milyon ton / yıl çimento kapasitesine ulaşmıştır. 

Ünye Çimento tarafından üretilmekte olan tüm ürünler, EC Uygunluk Belgesi'ne sahiptir. Ayrıca; TSE standartlarına uygun çeşitli çimento tipleri de üretilmektedir. 

Şirket satışlarını üç noktadan yapmaktadır: Merkez Tesis: Ünye merkezli tesiste tüm yönetimsel faaliyetlerin yanı sıra yıllık 1.5 milyon ton klinker kapasitesi ve 2.6 milyon ton çimento kapasitesi kuruludur. İç satışların ve ihracatın büyük kısmı bu merkezden ve fabrikaya 2 km mesafede 49 yıllığına öncelikli kullanım hakkına sahip olunan Ünye Çimento Limanı'ndan yapılmaktadır. 

Rize Çayeli Terminali: 1998 yılında faaliyete başlayan paketleme terminali Doğu Karedeniz Bölgesine dökme ve torbalı çimento satışları yapmaktadır.

 Romanya Terminali: 2009 yılının ilk çeyreğinde faaliyete geçen Mangalia Limanı'nda kurulu stoklama ve paketleme terminali, gelişmekte olan Romanya pazarına ve sınıra 10 km mesafede bulunduğu Bulgaristan pazarına dökme ve torbalı çimento tedarik etmek üzere kurulmuştur. Ünye Cem SRL şirketi Romen yasalarına göre 2007 yılında kurulmuştur.

Hazır Beton Tesisleri, 2004 yılında Şirket ortaklığı olan OYAK Beton A.Ş.'ye ayni sermaye olarak devredilmiştir. Ünye Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri 11 Mayıs 1990 tarihinden itibaren UNYECsembolü ile İMKB'de işlem görmektedir. Şirket 2007 yılı Ordu ili Kurumlar Vergisi rekortmeni ve 2007 yılı için Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında en çok kar eden 30. şirket olmuştur.

Ünye Çimento Bayilik Başvurusu

Ünye Çimento Bayilik Başvurusu yapmak isteyen girişimci yada yatırımcılar. Ve Ünye Çimento Bayilik, Ünye Çimento Bayilik Şartları hakkında bilgi edinmek isteyenler aşağıdaki irtibat numaralarından firma ile iletişime geçebilirler.

 

 

Ünye Çimento Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR