Sanat Halı

Sanat Halı Bayilik Açıklaması

Sanat Halı Bayilik

Türkiye ihracat şampiyonları arasında yer alan Sanat Halı, planlı ve istikrarlı büyümesini sürdürüyor.2012 yılında 170 milyon TL’lik bir ciro gerçekleştiren Sanat Halı’nın 2013 yılı hedefi ise yüzde 25 büyüme sağlamak.27 yıllık bir tecrübe ile üretime başlayan Sanat Halı, kısa sürede yurt içinde ve yurt dışında halı sektöründeki seçkin markalar arasında yerini aldı Bin 100 kişilik çalışanı ile 10 milyon metrekarelik üretim kapasitesi olan Sanat Halı, aynı zamanda hammadde ihtiyacında dışa bağımlılığı minimize etmek için Sanat Halı İplik Tesislerini de kurdu . Yıllık 13 bin ton iplik üretimi gerçekleştiren Sanat Halı, 2013 yılında üretim bandını genişleterek , üretiminide yüzde 25 arttırmayı hedefliyor. Sanat Halı Bayilik Konu ile ilgili açıklamada bulunan Sanat Halı Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Kaplan, “2013 yılında 6 avroluk yeni ek yatırımlarımız olucak. Bu yatırım planımız ile 200 kişiye daha istihdam olanağı sağlayacağız.

Bu gün 50’nin üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Avrupa, Amerika, Orta Doğu ve Asya ülkelerine yoğun bir şekilde ihracat yapıyoruz. Kullanışlı, kaliteli, farklı, özgün ve ileri teknoloji ile ürettiğimiz ürünlerimizi dünyanın bir çok ülkesine daha ihraç etmeyi planlıyoruz. Kendimize özgü çizgimizle Dünya makine halısı trendlerini belirleyen firma olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.” Dedi. Kaplan sözlerini şöyle sürdürdü; “2011 yılında 350 olan bayi sayımızı 2012 yılında yüzde 70 oranında arttırarak 60 bayiye ulaştık. Hedefimiz bu büyümeyi önümüzdeki dönemde de arttırarak sürdürmek ve bayi ağımızı genişletirken aynı zamanda bayilik mağaza yatırımlarımız ile büyümeye devam etmek.

Sanat Halı Hakkında : 1985 yılında ticarete başlayan ve ihracat şampiyonları arasında yer alan Kartal Halı'nın Türk Halı Sektörüne kazandırdığı Sanat Halı, "Halıya İşlenen Sanat" sloganı ve özgün tasarımlarıyla sektördeki yerini almıştır.nSektörünün önemli bir üreticisi olan firmamız toplamda 50.000 m² kapalı alanda faaliyet göstermekte olup yıllık 10.000.000 m² parça halı üretimi gerçekleştirmektedir. Sanat Halı iplik tesisimiz ile de yıllık 13.000 ton iplik üretimi gerçekleştirerek hammadde ihtiyacımızda dışa bağımlılığı minimuma indirip 2013 yılı için üretimimizi %25 arttırmayı hedefliyoruz.

 

Sanat Halı Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR