Petrol Ofisi

Petrol Ofisi Bayilik Açıklaması

Petrol Ofisi Bayilik alma

Petrol Ofisi İstasyon yatırımları ve akaryakıt bayilik başvurularını kabul etmektedir.Petrol Ofisinin 2200 civarı bayisi bulunmaktadır. Petrol Ofisi Bayilik 2012 yılında 20,2 milyar TL’lik satış geliri elde eden OMV Petrol Ofisi Türkiye’nin en büyük ikinci özel sektör şirketi konumundadır. OMV Petrol Ofisi 2.200’e yakın akaryakıt istasyonu, 1 madeni yağ fabrikası, 11 akaryakıt, 3 LPG dolum terminali, 25 havaalanı ikmal ünitesi ve 1,3 milyon metreküpü aşan depolama kapasitesiyle Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketidir. Petrol ofisi bayilik

Petrol Ofisi ve OMV

OMV Aktiengesellschaft, 2012 yılında gerçekleştirdiği 42.65 milyar avro grup satışı ve 29.000 çalışanı ile Avusturya’nın en büyük halka açık sanayi şirketidir. Arama ve üretim alanında uluslararası dengeli bir portföye sahip olan OMV’nin, bu alandaki merkez ülkeleri, Romanya ve Avusturya’dır. OMV’nin, 2012 yılında günlük yaklaşık 303.000 varil yakıta eşdeğer üretimi olup, 1,12 milyar varil yakıta eşdeğer petrol ve doğal gaz rezervi bulunmaktadır. Gaz ve enerji faaliyet alanında yaklaşık 437 TWh gaz satışı gerçekleştirilmiş ve 2.000 km’lik doğal gaz boru hattı aracılığıyla 2012 yılında yaklaşık 103 milyar metreküp gaz taşımıştır. OMV’nin gaz ticaret platformu olan Central European Gas Hub, 528 TWh ticaret hacmiyle Kıta Avrupası’nın en önemli gaz dağıtım merkezlerinden biridir.

Rafineri ve Pazarlama alanında OMV, 2012 sonu itibariyle 22 milyon ton yıllık rafinaj kapasitesi ve yaklaşık 4.400 akaryakıt istasyonu ile aralarında Türkiye’nin de olduğu 13 ülkede hizmet vermektedir. OMV mevcut konumunu, Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım şirketi Petrol Ofisi’nin %97’lık hisselerinin satın alımı ile daha da güçlendirmiştir.

Petrol Ofisi Sürdürülebilirlik

OMV, sorumlu davranış biçimini tüm değer zincirinde etkin bir şekilde uygulayabilmek için “Resourcefulness” konseptinden yararlanmaktadır. Temel amaç yenilikçi çözümler aracılığıyla toplum, çevre ve OMV için bir kazan-kazan ortamı yaratmaktır. Bu yaklaşım genel olarak su ve CO2 yönetimi, geleceğin enerji kaynaklarını güvenceye alma ve özellikle kadınlara destek veren yerel eğitim ile gelişime odaklanmaktadır. OMV, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalamış olmasının yanı sıra, sosyal ve çevresel değerleri de etkin bir biçimde desteklemektedir. Şirket, söz konusu faaliyetlerini Küresel Raporlama İnisiyatifi Yönergeleri (GRI) doğrultusunda hazırlanan sürdürülebilirlik raporu ile belgelemektedir.

 

Petrol Ofisi Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR