Opet

Opet Petrolcülük Aş; Madeni Yağlar, Depolama, Uluslararası Ticaret Ve Endüstriyel Yakıtlar Konularında Faaliyet Gösteren Köklü Ve Kurumsal Bir Firmadır.

Opet Bayilik Maliyeti

500.000 - 1.000.000+ *
* OPET bayilik almak için gereken yatırım tutarı firma yetkilileriyle yapılan görüşmeler sırasında öğrenilebilir.

Opet Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Opet Bayilik Şartları

Sadece Opet Markasının İzin Verdiği ürünlerin Satışını Yapmak
Gerekli Yatırım Tutarına Sahip Olmak
Marka Kriterlerine Uygun Akaryakıt Satışı İstasyonu Lokasyonunu Seçmek
İstasyonun Güvenliğini Kesintisiz Olarak Sağlamak
Temiz Bir Ticari Sicile Sahip Olmak
Firma Kurum Kültürüne Uygun Hizmet Anlayışı Benimsemek

Opet Bayilik Açıklaması

Opet Bayilik

Akaryakıt sektöründe bayilik almak isteyen yatırımcılar tarafından en çok tercih edilen markalar arasında yer alan Opet bayilik fırsatları sunarak Türkiye genelindeki bayilik sayısını giderek arttırmaktadır. 2002 yılında KOÇ Holding’in ortak olmasıyla faaliyetlerine hız veren ve Türkiye akaryakıt pazarındaki payını çoğaltan OPET bayilik vereceği yatırımcıları titizlikle seçmektedir. Karlı bir iş ortaklığı kurulması öncesinde yatırımcıların ticari geçmişini ve ticari hedeflerini kapsamlı bir şekilde sorgulayan marka hedef kitlesine eriştiği her bir hizmet noktasında kurumsal değerlerinin yansıtılmasını amaçlamıştır. 

Trafik yoğunluğunun yüksek olduğu noktalarda açılan Opet bayilikleri girişimcilere yüksek karlılık sunmaktadır. Opet markasının bilinirliği ve ürün kalitesi hedef kitlenin OPET markasını tercih etmesinin en önemli nedenleri arasında yer almaktadır. Bayilik veren firmalar arasından ürün çeşitliliği ile de öne çıkan Opet bayilik almak isteyenlere çapraz ürün satışı imkanı vermesiyle de avantajlarını arttırmaktadır. 

Hedef kitlesine 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermek isteyen girişimciler, firma tarafından istenen arsa kriterlerini karşıladıkları ve gerekli yatırım bütçesine sahip oldukları takdirde OPET bayilik fırsatlarından yararlanabilirler. 

2004 yılında ISO: 9001:2000 kalite belgesini almaya hak kazanan OPET, sektörde ilklere imza atmasıyla da pazar payını kademeli olarak yükseltmeyi başarmıştır. Türkiye pazarına 98 oktan kurşunsuz benzini ilk sokan firma olan Opet sosyal sorumluluk projelerine katkısıyla da ayrıcalıklı bir marka olmayı başarmıştır. Son yıllarda tüketicilerin firmalar hakkında artan farkındalığı ile birlikte Opet tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projeleri markanın bilinirliğine ve imajına önemli katkılar sunmuştur.

Opet bayilik başvurusu yapmak isteyen girişimciler firmanın bölge müdürlükleriyle bağlantıya geçerek OPET bayilik almak için adım atabilirler. Firmanın bayiliğini almak için gereken yatırım tutarı ile ilgili net bir bilgi paylaşılmadığı için yatırım tutarı ve gereken teminat bedeli ile ilgili de marka yetkililikleriyle irtibata geçilmesi gereklidir. 

OPET Bayilik Şartları

OPET bayilik şartları arasında en önemlisi kuşkusuz gerekli yatırım sermayesine sahip olunmasıdır. Marka iş ortaklığı kuracağı yatırımcılardan teminat ister. Yatırımcıların lokasyon bulma sürecini de incelikle planlaması gereklidir. Gerekli genişliğe sahip arazi bulunmadığı takdirde Opet bayilikalma süreci sekteye uğrayacaktır. İşletmenin açılacağı lokasyonun işlek olması da OPET bayilik alma şartlarının en önemlileri arasındadır. 

OPET bayilik ücreti hakkında net bir bilgi bulunmasa da bayilik açılacak bölge, il, ilçe ve lokasyon bazında bayilik ücretinin değişeceği bilinmektedir. OPET bayilik almak isteyen girişimcilerin OPET bayilik bedeli ile ilgili marka yetkilileri ile karşılıklı görüşmesi gerekir. 

OPET markasını temsil eden iş ortaklarının işletmeleri ile sürekli ilgilenmesi markanın öne sürdüğü şartlar arasında yer alır. İşletmenin başında durulması ve marka değerlerinin tüm hedef kitleye yansıtılıp mutlak müşteri memnuniyeti kazanılması gerekir. Bayi adaylarının sorumluluk sahibi olmaları ve ticari sicillerinin temiz olması marka tarafından gözetilen öncelikler arasında yer alır. OPET akaryakıt istasyonlarının kurulumu ve kesintisiz güvenliğinin sağlanması yine bayilerin sorumluluğuna bırakılmıştır. 

OPET Bayilik Fırsatları

Köklü geçmişsi ve sürekli artan satış ağı ile OPET bayilerine büyük bir karlılık sunmaktadır. Güçlü destek mekanizması ve marka bilinirliği yatırımcıların yüksek kazanç sağlaması adına önemli fırsatlar sunmaktadır. 

Marka bilinirliğini geleneksel ve dijital reklam kanallarında yaptığı çalışmalarla destekleyen OPET, bayilerine en çok katkı sağlayan bayilik veren firmalar arasında arasında bulunmaktadır. Markanın sosyal sorumluluk projelerine büyük destek vermesi tüketicilerin OPET markasını önceliklendirmesini sağlamaktadır. 

Trafik akışının yoğun olduğu stratejik lokasyonlarda açılan OPET bayilikleri ile girişimciler kısa süre içerisinde yatırım tutarlarını amorti edebilirler. Aynı zamanda prestijli bir markanın temsilcisi olma şansını da yakalayarak kazançlı iş ortaklıklarını uzun yıllar sürdürebilirler. 

 

Opet Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR