Masterkids

Bu ilan, firmanın talebi üzerine yayından kaldırılmıştır.

İlanla İlgili Sektörler
Bayilik Veren Kreş ve Anaokulları

MasterKids Bayilik Destekleri 4/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

MasterKids Bayilik Şartları

Çocuklarla İletişimi Güçlü, Onlarla Vakit Geçirmekten Zevk Alan, Bireylere Bayilik Verilmektedir.

MasterKids Bayilik Açıklaması

MasterKids Felsefesi
MasterKids felsefesi Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) profesör olan Seymour Papert’ın öğrenme teorisi olan konstrüktivizmden ilham almıştır. Bu teori Jean Piaget’nin bilginin sadece öğretmenden öğrenciye geçen bir transfer olmadığını, öğrenmenin en iyi bize ve başkalarına anlamlı gelen yeni şeyler tasarlarken ve yaratırken meydana geldiğini savunan konstrüktivist teorisine dayanır (Papert, 1993). Ayrıca konstrüktivizm, insanların yeni fikirler üretmeye, yaparken, inşa ederken (bu bir robot, kumdan kale, resim yada bilgisayar programı olabilir) daha yatkın olduklarını savunur. Bu felsefe doğrultusunda, MasterKids mentorları farklı yaşlardan birçok çocuğun keşfetmeye ve öğrenmeye teşvik edildiği bir ortam yaratmaktadır.
“…en mükemmel öğrenme tecrübelerimiz kendimiz tasarlarken ve yaratırken oluşur…”
-Seymour Papert
  
Yaratıcılık hakkında…
Doğumdan itibaren, nörolojik sistemimiz bizi problem çözmemizi ve yaşamımızı devam ettirebilmek için merak etmemizi sağlıyor. Yaratıcı toplumun önem kazandığı bu günlerde bildiklerimiz bilmediğimiz zaman ne yapacağımızı bildiğimizden daha önemli değil. smartkids’te problemlere çözümler aramak ya da yaratıcı bir şekilde fikirler sunmak bir kitaptaki sayıları ve harfleri bilmek kadar önemli. Çocukların nasıl öğreneceklerini bilmenin getirdiği güven, keşfetmelerine ve yaratmalarına olanak tanıyacak olan kaynaklar onlara yeni ve beklenmedik sorunlara yaratıcı çözümler aramalarını sağlayacak.
 
“Çocuklarımız icin dogal öğrenme isteklerinin ve yaratıcılıkların peşinden gitmekten daha önemli birsey yoktur”
-Prof. Hans Henrik Knoop
   
Oyun hakkında…
LEGO firmasının yaptığı uluslararası bir araştırma serbest oyunun, planlanmış aktiviteler arasına sıkışmış sınırlı bir süre haline dönüştüğünü gösteriyor. Çocuklar baskı altında oldukları rekabetçi eğitim sisteminde kendilerini yansıtabilecekleri ve değerlendirebilecekleri gelişimsel aktivitelere katılma imkanı bulamıyorlar. smartkids’te çocuklar keşfederken ve oynarken öğrenmeyi öğreniyorlar. Küçük araştırmalar yapıyorlar, hikayeler yaratıyorlar ve daha önceden edinmiş oldukları bilgilerini yeni durumlarla kullanıyorlar. En önemlisi, oyun oynuyorlar, keşfediyorlar, fikirlerini paylaşıyorlar, hayal ediyorlar, yaratıyorlar ve düşünüyorlar. Bunların hepsi gelişimi, bağımsızlığı ve özgüveni destekliyor.
 
“Artık akıllı olmak ne kadar bilgi sahibi olduğun değil, ne yapacagını bilmediginde ne yapacağını bulabilmektir.”
-Seymour Papert
 
Teknolojiyi kullanmak…
Çocuklar büyüdüklerinde ister bilim adamı, ister sanatçı isterse sporcu olmak istesin teknoloji hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olacaktır. smartkids’de hedefimiz, çocukların hayatları boyunca yeni teknolojilere kendine güvenli bir şekilde yaklaşmalarına teşvik etmektir. smartkids çocukları erken yaşlarda bilgisayar ile tanıştırırken, bireysel bir çalışmayı mentorları ve arkadaşları ile iletişim ve etkileşim halinde yapmalarını sağlıyor. 3 yaşındayken, çocuklar bilgisayar ve keşfetmeyi temel alan programları kullanabilirler. Küçük ve büyük çocuklar için kullanılan programlar iletişimi ve işbirliğini güçlendiriyor. Teknolojiyi sanat, müzik ve Lego gibi diğer faaliyetlerle birleştirerek çocukların erken öğrenme tecrübelerini geliştirip, büyük çocuklara teknoloji ile içiçe hayatlarında üretken olmaya ve etkin kullanmaya teşvik ediyoruz.
 

MasterKids Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR