İpragaz

İpragaz Bayilik Açıklaması

İpragaz Bayilik

İpragaz, Eureka Metal A.Ş. adıyla 1961 yılında kurulmuş, sektördeki ilk tüp dolumunu gerçekleştirmiş, İzmit Yarımca'da, Türkiye'nin ilk Resmi Sıvılaştırılmış Petrol Gazı (LPG) dolum tesisini ve dolum istasyonlarını faaliyete geçirmiştir. Şirket, 1966 yılında, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile birleşerek, İpragaz A.Ş. adını almıştır. 1992 yılında özelleştirilen İpragaz, Fransız Primagaz bünyesine katılmıştır. 1999 yılında Primagaz'ın da dünyanın en büyük LPG dağıtım firması Hollandalı SHV Energy tarafından satın alınması ile İpragaz, SHV ailesinin bir parçası haline gelmiştir. 

İpragaz Bayilik ve İpragaz Bayilik Başvurusu  İpragaz Bayilik ve İpragaz Bayilik Başvurusu 27 ülkede faaliyet gösteren SHV Energy, 14.000 çalışanı ve 6 milyar €'yu aşan cirosu ile milyonlarca tüketiciye LPG ulaştırmaktadır. SHV Energy, 6 milyon tonluk satış hacmiyle dünyanın en büyük LPG şirketidir. 100 yılı aşkın bir süredir son tüketicilere ve iş yerlerine enerji sağlayan SHV Holdings N.V. ailesinin bir üyesidir. SHV aynı zamanda, yan kuruluşu The Clean Energy Company ile; yenilenebilir enerji teknolojileri alanında da faaliyet göstermektedir.

Türkiye enerji sektörünün ‘Mavi Dev'i İpragaz, 50 yılı aşkın tecrübesiyle ve gerçekleştirdiği ilklerle, Türkiye'deki Likit Petrol Gaz (LPG) sektörünün öncüsüdür. Türkiye'nin en büyük 25 firması arasında yer alan İpragaz; Türk LPG sektörünü kurmasının yanı sıra, gerek şirket hacmi, gerek Türkiye'nin her tarafında sağlamış olduğu istihdam imkanları ile Türk Ekonomisi'ne 1961'den bugüne önemli katkılarda bulunmaktadır. 

İpragaz, halen Türkiye genelinde 10 Tüplü Satış Müdürlüğü, 7 Tüplü Saha Ofisi, 13 Dökme ve Otogaz Bölge Satış Müdürlüğü, 6 Dökme ve Otogaz Satış Ofisi, 16 LPG Dolum Tesisi, 3 LPG Stoklama Terminali ve 8 adet tüp ve emtia deposuna sahiptir. İpragaz bu iş yerlerinde görev yapan 1.200'ü aşkın personeli ve Türkiye'de 3.000'i aşkın tüpgaz ve otogaz bayisi ile hizmet vermeye devam etmektedir. İpragaz, 1996 yılında Türkiye'de "ilk resmi otogaz istasyonu”nu açarak, bu tarihten itibaren de özel ve ticari otomobillerde kullanılan "Otogaz" segmentinde faaliyet göstermeye başlamıştır.

Halen ülke genelinde 400'ü aşkın İpragaz markalı otogaz istasyonu ile hizmet vermeye devam etmektedir. İpragaz 2004 yılı sonu itibariyle de LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) çalışmalarını başlatarak Türkiye geneli sanayi müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

İpragaz, 1 Eylül 2012 itibari ile İpragaz Elektrik ile elektrik toptan satışını başlatarak, tüm Türkiye'de ‘serbest tüketici'lere hizmet vermeye devam etmektedir. İpragaz halen SHV Energy Asya ve Doğu Avrupa Bölgesi'nin merkezi konumundadır. SHV Energy'nin Polonya, Macaristan, Türkiye, Hindistan, Pakistan, Çin ve Filipinler'deki organizasyonları İstanbul'a bağlıdırlar. İpragaz hizmet kalitesine verdiği önemin yanı sıra markasını taşıyan ev ve sanayi kullanımına yönelik üretilen ürünlerine de büyük özen göstermektedir. İpragaz markalı bu ürünler, yüksek teknoloji ile ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak imal edilmektedir.

LPG depolaması için hizmete sunulan ürünler ise sigortalı olarak tüketiciye verilmektedir. İpragaz, tüketicilerinin LPG kullanımı ile ilgili tüm sorularını 7 gün 24 saat kesintisiz olarak 444 İPRA (4772) numaralı Tüketici Danışma Hattı'nda cevaplandırmaktadır. . 

İpragaz bayilik şartları hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz aşağıda vermiş olduğum irtibat numaralarından bayilik veren firma ile iletişime geçiniz.

İpragaz Tüpgaz Bayilik

İpragaz, 1961 yılında ülkemizde ilk dolum tesisini kurarak Türkiye'yi tüpgazla tanıştırdı. Yaklaşık yarım asırdır, güvenli LPG kullanım tekniği ve müşteri ilişkileri konularında eğitimli Enerji Takımı'yla, Türkiye'nin her noktasına ulaşıyor. İpragaz Enerji Takımı'nın bir parçası olan yaklaşık 2.000 İpragaz tüpgaz bayisi ve bu bayilerde çalışan 4.000'den fazla servis elemanı her gün; evlere, iş yerlerine, ihtiyaç duyulan İpragaz enerjisini güler yüzle taşımaya devam ediyor. İpragaz, enerjisini tecrübesinden alıyor, Türkiye'ye veriyor.

İpragaz Otogaz Bayilik

Otogaz, en verimli, çevreci ve ekonomik yakıt LPG'nin, araç yakıtı olarak kullanılan haline verilen isimdir. Propan ve bütan gazlarının TS EN 589 standardına uygun mevsimsel karışımıyla verimli ve çevreci hale getirilir.

  • LPG, Sıvılaştırılmış Petrol Gazıdır.
  • LPG, ham petrolün damıtılması, parçalanması sırasında ya da doğal gaz yataklarından elde edilen basınç altında sıvılaştırılan; bütan ve propan gazlarının karışımıdır.
  • Renksiz ve kokusuzdur. Gaz kaçaklarının fark edilmesi için rafineri tarafından özel bileşikler ile kokulandırılır.
  • Basınç altında likit halde özel basınçlı kaplar içinde tutulur.
  • Gaz halinde havadan ağırdır.

 

İpragaz Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR