Helvacı Necmi

1883 Yılından Bu Yana Aynı Işyerinde Helva, Tahin, Prkmez Ve Dondurmalı Irmik Çeşitlerinin Imalatı Ve Satışını Yapıyoruz. Büyümeye Devam Ediyoruz, Ülke Genelinde Bayilikler Veriyoruz.

Helvacı Necmi Bayilik Maliyeti

10.000 - 25.000 *
* Tam konsept Yatırım maliyeti 50.000 – 150.000 tl arasında değişmektedir Mobi konsept maliyeti 10.000 - 25.000 TL arasındaxır

Helvacı Necmi Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Helvacı Necmi Bayilik Şartları

Pazarlama Veya İşletme Deneyimi

Helvacı Necmi Bayilik Açıklaması

HELVACI NECMİ, KLASİK HELVA VE DONDURMALI İRMİK HELVASI KONSEPTİYLE FRANCHİSE FIRSATI

HELVACI NECMİ BAYİLİK

Helvacı Necmi olarak asırlardır, tarihi mirası taşımanın gururunu yaşıyoruz.  Kurucumuz Mehmet Çavuş gençlik yıllarında Aydın’a giderek helva üretiminin eşsiz formülünü usta ellerden öğrenir. Öğrenmiş olduğu bu zaanatı, memleketi olan Konya ilinin Akşehir ilçesinde hayata geçirmeye karar verir. 1883 yılında Akşehir’e gelerek en doğal ve katkısız ham maddeleri taş değirmende işleyerek tahin ve helva üretimine başlar.

Üretmiş olduğu lezzetler kısa zamanda sevilir ve sofraların vazgeçilmez bir parçası haline gelir. Yıllar sonra Mehmet Çavuş’un oğlu Şaban AKKUŞ babasının ona bırakmış olduğu bu mirası ikinci kuşak olarak devam ettirmiştir.  Yıllar sonra Şaban Usta bu geleneği bozmayarak oğlu Tacettin AKKUŞ’a bu eşsiz lezzetlerin tüm detaylarını devretmiştir.Tacettin AKKUŞ kısa zamanda tüm ilçede nam salmış Helvacı Topal Hacı olarak bilinmeye başlamıştır. Helvacı Topal Taci ileri görüşlü vizyonu ve hareketliliği ilçe halkında iz bırakan bir isim olmuştur.

Helvacı Topal Taci, oğlu Necmi AKKUŞ’u yetiştirerek bu tarihi mirası devam ettirmesini istemiştir. Necmi AKKUŞ atalarının bıraktığı bu mirası 4. kuşak olarak en iyi şekilde devam ettirmiş ve sadece ilçe bilinirliği ile kalmamış birçok ilde Helvacı Necmi ismini duyurmuştur. Birçok sanatçı, bürokrat ve ileri gelen isimler ilçeye her ziyaretlerinde Necmi Usta’nın eşsiz lezzetlerini tatmadan gitmemiştir.

Helvacı Necmi olarak bilinen Necmi AKKUŞ 1883’den gelen bu mirası oğlu Tacettin AKKUŞ’a devretmiştir. 5.kuşak olarak üretimin başına geçen Tacettin AKKUŞ Helvacı Necmi markasını kurumsallaştırarak mirası zirveye çıkartmayı başarmıştır.  Doğal üretim politikalarını her zaman ön planda tutarak helva üretiminin sırrını aile içinde kuşaktan kuşağa aktarıp en doğal ve katkısız lezzetleri ile bir asrı devirerek tarihte yerini almayı başarmıştır.

2020 yılında şubeleşmeye karar verilmiş ve franchisingle 8 şubeye ulaşılmıştır. Bir tarih mirası lezzetleri herkesle buluşturmak için bayilik verilmeye devam edilmektedir.

 

BASINDA BİZ

ANADOLU AJANSI

https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/ayni-lezzetle-5-kusaktir-helva-yapiyorlar/1325756

 

CNN TÜRK MEHMET YAŞİN – YOL ÜSTÜ LEZZET DURAKLARI

https://www.youtube.com/watch?v=-3F6z4H3O74

 

TRT2 YUNUS EMRE AKKOR - SARAYIN LEZZETLERİ https://www.facebook.com/permalink.php?id=265062610354193&story_fbid=1497607833766325

 

HAKANLA GEZİYORUM – HAKAN DOĞANAY https://www.facebook.com/helvacinecmi/videos/sevgili-dostumuz-hakandoganayofficial-ayaklar%C4%B1n%C4%B1za-sa%C4%9Fl%C4%B1k-herzaman-bekliyoruz-ha/437179933899688/

 

 

TÜRKİYE'NİN VE İSTANBUL'UN ASIRLIK FİRMALARI – İTO YAYINLARI - MEHMET MAZAK https://kutuphane.ttk.gov.tr/details?id=479946&materialType=KT&query=Do%C4%9Fan%2C+Mehmet.

 

HELVACI NECMİ 2 FARKLI KONSEPTLE BAYİLEŞMEKTEDİR. TAM KONSEPT OLAN ŞUBE VE ÜRÜN SATIŞ ODAKLI MOBİL ŞUBE’DEN OLUŞMAKTADIR.

 

HELVACI NECMİ BAYİ(TAM KONSEPT)

Min. 20 m2

Kalabalık caddeler ve yürüyüş yollarında yer alan yerler tercih edilmektedir.

Ön cephe min. 3 m2

Yatırım maliyeti  50.000 – 150.000 tl arasında değişmektedir.

 

HELVACI NECMİ MOBİL

Kalabalık caddeler ve yürüyüş yollarında faaliyet gösteren işletmeler(çiğköteci,restaurant,kafe gibi…) iç veya işletmenin ön kısmında dondurmalı irmik helvası satmak için mobil helva tezgahı konseptimizden faydalanabilirler. Az yatırımla işletmelerine ek gelir kazandırabilirler. Mobil tezgah,  kullanılacak tüm sarf malzemeler ve ürünler tarafımızca temin edilmektedir. Helvalar vakumlu şekilde kargoyla mobil şubeye ulaştırılmaktadır.

Yatırım maliyeti  istenilen pakete göre 10.000 – 25.000 tl arasında değişmektedir.

 

İLK TEMAS VE SÜREÇLER

Telefonla sağlanan iletişimle, kurumumuz anlatılarak yatırımcı hakkında genel bilgiler alınmakta ve birlikte değerlendirmeler yapılmaktadır. Sürecin olumlu olması durumunda yatırımcı merkezimize davet edilmekte veya sahadaki ekiplerimizce ziyareti yapılmaktadır. Anlaşma sağlanması durumunda sözleşme imzalanmaktadır.

Saha ekibimiz, yatırımcı ile beraber lokasyon değerlendirmesi yapmaktadır. Mimarımızla birlikte konseptin detayları oluşturulmaktadır.  İsterseniz bu projeyi sizde bizim denetimimizde uygulayabilirsiniz. Devamında inşaat tamamlanıp açılış hazırlıkları yapılmaktadır. Açılış öncesi saha ekibi bayinin eğitimi ve hazırlıkların tamamlanması için çalışma yapar ve açılışı yaparak süreci tamamlar.

 

ÜRÜN TEDARİĞİ

Soğuk zincir olmayan irmik helvası ve klasik ürünlerimizi stok döngüsüne uygun şekilde kargo ile ulaştırmaktayız. Kullanılacak sarf malzeme(cup,kapak,kaşık,kepçe,sos…) ve yardımcı malzemeler tarafımızca yine kargo ile bayilere ulaştırılmaktadır. Dondurmada Türkiye’nin en iyi markalarından ve ürünlerinden olan ALPEDO tercih edilmiştir, keçi sütünden yapılan Maraş dondurmaları sözleşme kapsamında Alpedo tarafından bayilere ulaştırılmaktadır. Alpedo stok dondurmalar için ücretsiz derin dondurucu temin etmektedir.

 

KARLILIK

100  cc bir cup irmik helvasından alım fiyatı üzerinden %75 ortalama kar elde edilmektedir. Kısaca özetlemek gerekirse 100 cc dondurmalı irmik helvası sade’den(satış fiyatı 8 tl öngörülmüştür) günlük 100 adet satılması durumunda(işletme 30 gün açık kabul edilmiştir) aylık ortalama brüt kar elde edilmektedir. Bu karlılığın içinde tüm ürün giderleri(helva+dondurma+cup+ kaşık+kapak+sos…) yer almaktadır. Günlük 800 tl satışla aylık ortalama 10.000 tl kar elde edilmesi öngörülmektedir

Helvacı Necmi Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR