Halk Ekmek

Halka Uygun Fiyatlı, Kaliteli Ve Katkı Maddesi Içermeyen Ürünler Sunmak Üzere Faaliyet Gösteren İstanbul Halk Ekmek A.ş; Sağlıklı Ekmek Ve Unlu Mamuller Üreten Bir Iktisadi Teşekküldür.

Halk Ekmek Bayilik Maliyeti

1 - 5.000 *
* Halk Ekmek bayilikleri için gerekli bütçe gereksinimi değişebilmekle beraber belediyenin temel amacı halka ucuz ve sağlıklı unlu mamuller sunmak olduğu için bayilik bedelinin oldukça düşük olduğu bilinmektedir.

Halk Ekmek Bayilik Destekleri 2/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Halk Ekmek Bayilik Şartları

Düşük Gelirli Ya Da İşsiz Olunduğunu İspatlayacak Belgeleri Almak
Resimli İkametgah İlmühaberi Almak
Adli Sicil Kaydı Belgesini Sunmak
Nüfus Cüzdan Örneği Almak

Halk Ekmek Bayilik Açıklaması

Halk Ekmek Bayilik

 

Halka ucuz, kaliteli ve sağlıklı ekmek ve unlu mamuller sunabilmek üzere faaliyetlerine 1978 yılından bu yana faaliyetlerine devam eden İstanbul Halk Ekmek A. Ş. haksız uygulamaları önleme misyonunu üstlenen iktisadi teşekküldür. Geliri az olan kitleye hitap eden bu kuruluş bayileri aracılığı ile vatandaşlara sağlıklı unlu mamuller sunmaktadır. Sadece ekmek özelinde değil, diğer unlu mamullerinin uygun fiyatlı satışında da rol üstlenen İstanbul Halk Ekmek A.Ş’nin günlük üretim kapasitesi 1.7 milyon adeti aşmış durumdadır.

Kaliteli ve sağlıklı ürünlerin tüketilmesi ile ilgili farkındalığı arttırmayı amaçlayan teşekkül, ekmek çeşitlerinin üretimindeki standartları yaygınlaştırmayı da amaçlamaktadır. Tüketicilere birçok farklı çeşitte ekmek sunarak sağlıklı beslenmeye ve dolayısıyla halk sağlığına da katkı sağlamaktadır.

Günlük tüketilen ekmeklerden tost ekmeklerine; hamburger ekmeklerinden Ayvalık tost ekmeğine kadar çeşitli ürün alternatiflerini tüketicilerle buluşturma noktasında bayilik modelini kullanan İstanbul Halk Ekmek A.Ş. farklı tahılları kullanarak özel sağlık sorunları bulunan kişilere de erişilebilir fiyatlarda ekmek çeşitleri sunmaktadır.

Glütensiz ekmek üretiminde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Derneği ile işbirliği içerisinde bulunan İstanbul Halk Ekmek A.Ş. glütensiz gıdalarla beslenen birçok kişinin ihtiyacını karşılamaktadır. Böylece hitap ettiği kitleyi hem özelleştiren hem de bu yolla genişleten marka bayilik almak isteyen kişilerin de tercihleri arasında yer almaktadır.

Halk Ekmek Bayilik Şartları

Halk Ekmek bayiliği almak isteyen kişilerin öncelikle Halk Ekmek Bayiliği Başvuru Belgelerini tamamlamaları gerekmektedir.

Başvuru Belgeleri

  • Sosyal Güvenlik Kurumundan aylık gelir belgesi
  • Adli Sicil Kaydı
  • Nüfus Cüzdan Örneği
  • Resimli İkametgah ilmühaberi

Bu evrakları tamamlayan girişimcilerin bayilik talebi ile ilgili en yakın İstanbul Halk Ekmek A.Ş. İşletme Müdürlüğü ile iletişime geçmeleri gerekir.

Halk ekmek bayiliği almak için en önemli şartlardan birinin düşük bir gelire sahip ya da işsiz olmaktır. Belediyenin hem halka uygun fiyatlı ekmek ve türevi ürünler sunmak hem de işsiz ya da az gelirli kişilere istihdam sağlamak üzere benimsediği bu politika girişimcilerin sermaye bulma gereksinimini azaltmaktadır.

Halk Ekmek Bayiliği Açmak İçin Gereken Minimum Bütçe

Halk Ekmek bayiliği almak için gereken bütçe oldukça kısıtlıdır. Halk Ekmek büfesi açabilmek için büfe kullanım ücreti için yaklaşık 400 – 500 TL’lik bir sermaye gerekir. Sonrasında ise kullanılan her kasa için yaklaşık 12 TL’lik ödeme alınır. Her 3 ayda bir 75 TL’lik ödemenin belediyeye yapılmasıyla birlikte bayiler ticari faaliyetlerine devam edebilirler.

Halk Ekmek bayiliği alarak temel gıda ihtiyacını karşılayan bayiler, bulundukları lokasyona göre aylık gelirlerini yükseltebilirler. Faaliyet gösterilen il, cadde ya da ilçe gibi farklılık teşkil eden unsurlar kazançları etkileyebilir.

 

 

Halk Ekmek Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR