1. Bayilik Veren Firmalar
  2. Insaat ve Yapi Malzemeleri
  3. Granit Sanat doğal taş

Granit Sanat doğal taş

Granit Sanat doğal taş bayiliği için aranan şartlar ve destekler ile birlikte, Granit Sanat doğal taş bayilik başvurusu için iletişim bilgileri

Insaat ve Yapi Malzemeleri

Biz Kimiz

Günümüzün modern yapılarının özellikle dış cephe kaplamalarında ve yer döşemelerinde müşteri projeleri doğrultusunda doğal taşa şekil veren Granitaş, sektörün öncüsü konumundadır.

Firma Profili

Granitaş 1989 yılında Bilecik'te 40.000 m2 arazi üzerinde modern teknoloji ile kurulmuş, ülkemiz doğal kaynaklarına değer katmak hedefi ile faaliyet gösteren, sektöründe öncü bir sanayi kuruluşudur. Granitaş, Aksaray (2), Bergama, Giresun, Kırklareli ve Eskişehir ve Ankara'da birer adet olmak üzere ülkemizde toplam yedi adet granit ocağı işletmektedir.

Bilecik'te dünya granit sektörünün son teknolojisiyle kurulmuş ve geçen yıllar boyunca da daima yenilikleri takip edip yatırımlar yaparak hep modern ve yeni kalmış fabrikasında kendi granit ocaklarından elde ettiği granit bloklarını işlemenin yanı sıra yurt dışından ithal ettiği zengin renk ve doku çeşitliliğine sahip granit bloklarını da işleyerek müşterilerine geniş bir ürün yelpazesi ile her zevke hitap edecek şekilde sunmaktadır.

Günümüzde en dayanıklı ve prestijli yapı malzemesi olan granit, inşaat sektörünün ülkemizdeki gelişmesine paralel olarak her geçen gün daha fazla talep görmektedir. Günümüzün modern yapılarının özellikle dış cephe kaplamalarında ve yer döşemelerinde müşteri projeleri doğrultusunda granite şekil veren Granitaş, sektörün öncüsü konumundadır.

Granitaş, Bilecik fabrikasından sonra ocaklarının yakınına kurmuş olduğu Bergama, Kırşehir, Aksaray ve Sivrihisar fabrikaları ile 2.000.000 m2 üretim kapasitesine ulaşmıştır. Üretimini yurt içinde pazarlamanın yanı sıra yaptığı dünya standartlarındaki üretim ile Rusya, İngiltere, Türki Cumhuriyetler, Almanya, Hollanda, Bulgaristan, Romanya, Arnavutluk, Makedonya, Endonezya, Ukrayna ve Irak gibi ülkelerin de yer aldığı dış pazarlara da ihracat yapmaktadır.

Granitaş, ülkemizde graniti ve diğer doğal taşları tanıtmak, kullanımı yaygınlaştırmak amacıyla Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Bilecik, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul (Alibeyköy - Beylikdüzü - Ferhatpaşa - Kartal - Pendik), İzmir (Buca - Menemen) Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Mersin, Muğla, Ordu, Samsun ve Tekirdağ (Çorlu) olmak üzere, toplam 22 ilde 27 satış merkezi açarak, granitçi meslektaşlarına daha yakından hizmet vermeye başlamıştır.

Tarihçe

1989

Borusan Holding bünyesinde, Bormer A.Ş. adıyla kuruldu.

1991

120.000 m2 kapasiteli işletme üretime başladı.

1995

Suat Sarısoy yönetim kuruluna atandı. Şirket unvanı Borusan Granit A.Ş. olarak değişti. Tevsi yatırımıyla, üretim kapasitesi 240.000 m2 ye çıkarıldı. Aksaray ocağı açıldı.

1997

Borusan, sektörden çekilme kararı aldı. Şirket hisselerini, Suat Sarısoy’a sattı.

1998

Şirket unvanı GRANİTAŞ olarak değiştirildi.

1999

Küçük ihtisas şirketleri kuruldu. (Ocaktaş - Tektaş)

2001

Bilecik fabrikasının üretim kapasitesi 360.000 m2 ye arttırıldı.

2002

Bilecik-Antalya-Afyon-Bursa satış merkezleri kuruldu.

2003

Bergama’da 80.000 m2 (120.000 m2 ye çıkarıldı) üretim kapasiteli, Granitan firmasının yatırımına başlandı. Dudullu, Outlet ve Gaziantep satış merkezleri açıldı.

2004

Bilecik fabrikasının üretim kapasitesi, modernizasyon yatırımı ile 470.000 m2 ye çıkarıldı. Bergama tesisi üretime başladı. Kırşehir Organize Sanayi Bölgesinde 100.000 m2 (120.000 m2 ye çıkarıldı) üretim kapasiteli işletmenin temeli atıldı ve aynı yıl faaliyete geçirildi. İzmir ve Ordu’da, yeni satış merkezleri açıldı. Granitaş Concept adıyla, Pendik’te yeni genel yönetim ve satış merkezi açıldı. Karadeniztaş şirketi kuruldu.

2005

Granitaş Granit Industry Trading SRL firması, Romanya’da faaliyete geçti. Ankara satış merkezi açıldı.

2006

O.O.O. Granitaş Ukraine firması, Ukrayna’da faaliyete geçti. Ordu satış merkezi bölgesel bayiye devredildi. Bilecik fabrikasının üretim kapasitesi 600.000 m2 ye çıkarıldı. Kırşehir ve Bergama dâhil olmak üzere, toplam üretim kapasitesi ise 850.000 m2 ye ulaştı. Taş Holding A.Ş. kuruldu.

2007

Sivrihisar ve Aksaray fabrikalarının temeli atıldı. Ocaktaş ve Karadeniztaş şirketlerinin unvanı, Madentaş ve Mermertaş olarak değiştirildi.

2008

Sivrihisar ve Aksaray fabrikalarının devreye girmesiyle, toplam üretim kapasitesi 1.000.000 m2 ye ulaştı.

2009

Kartal satış merkezimiz yeni yerine taşındı. Dudullu satış merkezimiz ise bölgenin gelişimine paralel olarak vasfını yitirmesi nedeniyle kapatıldı. Ordu satış merkezimiz yeniden faaliyete geçti.

2010

Konya ve Silivri satış merkezleri açıldı. Aksaray Ozancık, Crema Lal ocağı açıldı.

2011

Kırşehir fabrikasının üretim kapasitesi arttırıldı. Kuvars esaslı taşta, Türkiye'de ilk üretici olan Çimstone firması ile ana distribütörlük anlaşması imzalandı. Ankara irtibat büromuz faaliyete geçti.

2012

Alibeyköy, Kocaeli ve Trabzon satış merkezleri açıldı.

2013

Malatya satış merkezi açıldı.

2014

Ferhatpaşa satış merkezi açıldı.

2015

Samsun ve Isparta satış merkezleri açıldı. Silivri satış merkezimiz, Çorlu'daki yeni yerine taşındı.

2016

Eskişehir ve Mersin satış merkezleri açıldı. Ordu satış merkezimiz yeni adresinde hizmet vermeye başladı. Bilecik fabrikamızda mermer plaka üretimine başlandı.

2017

İstanbul (Beylikdüzü) Muğla, Denizli ve Adana satış merkezlerimiz açıldı. Antalya satış merkezimiz yeni adresinde hizmet vermeye başladı.

2018

İzmir Menemen ve Kayseri satış merkezlerimiz açıldı. Kuvars esaslı kompoze taşta Coante, porselende ise Laminam ürünlerinin distribütörlüğü alındı.

  1. Zemin Uygulamaları
  2. Korku Evi

Granit Sanat doğal taş Bayilik Destekleri

Personel Desteği
Personel Desteği
Eğitim Desteği
Eğitim Desteği
Pazarlama Desteği
Pazarlama Desteği
Bölge Koruması
Bölge Koruması
Yer Seçimi
Yer Seçimi
Reklam Desteği
Reklam Desteği

Granit Sanat doğal taş Şartlar & Koşullar

Granit Sanat doğal taş Fotoğraflar

Insaat ve Yapi Malzemeleri Sektöründeki Diğer Bayilikler

Öne Çıkan Gönderiler

Tümünü Gör