Golf Dondurma

Golf Dondurma Bayilik Açıklaması

 Ülker Golf Dondurma Ülker Grup şirketlerinden birisi olan Natura Gıda San. Ve Tic. A.Ş., Türkiye Dondurma pazarına, 2003 yılında Nestle Schöller’e ait Bursa’daki dondurma fabrikasını alarak giriş yaptı. 8 yıl içinde, fabrika üretim kapasitesi 10 Milyon litreden 100 Milyon litreye ulaştı. Satış miktarı ise 4.5 Milyon litreden 60 Milyon litreye büyüme gösterdi. 2003 yılından bugüne kadar, tüketiciye ürünleri ulaştıran dolap sayısı 100,000’e ulaştı. Yine aynı tarihten itibaren, güçlü ARGE yatırımları ile Ülker Golf şemsiyesi altındaki 50 markaya ilişkin ürün sayısı 200’ü aşmış bulunmaktadır. Bugün, Ülker Golf, 8 yıldır sürdürdüğü satış büyümesiyle Türkiye Dondurma pazarının %30 payına sahiptir. Ülker Golf markası altında; İmpulse (ambalajlı porsiyonluk), Take Home (ev tipi) ve Catering (otel ve cafe tipi) olmak üzere üç ana grup bulunuyor.

Ayrıca en sevilen Ülker lezzetleriyle dondurma keyfini birleştirerek, Coco Star, Metro, İçim ve Hobby ürünlerini de tüketicilerle buluşturuyoruz. Ülker Golf’ün 2006 yılında 3 ülke ile başladığı dondurma ihracatı 2010 yılı itibariyle 12 ülkeye ulaştı. Orta Doğu, Balkan ülkeleri ve KKTC’nin yanı sıra uzak coğrafyalarda bulunan ülkelere de yapılan ihracatlar ile Ülker Golf dondurma kalitesini on milyonlara ulaştırmış ve büyük beğeni kazanmıştır. 2009 yılında Suriye’de %51 hissesi satın alınan Golf Muller ile Suriye pazarında 2 yıl içinde % 50 pazar payı ile lider olduk. Bu ülkede yatırımı tamamlamakta olan yeni fabrikanın 2011 yılı içersinde açılışının yapılması planlanmaktadır.

Ülker Golf’ün bu başarılarının arkasında, ürünlerinin kalitesine ve müşterilerinin memnuniyetine verdiği önem vardır. Ülker Golf, 20’yi aşkın gelişmiş ve gelişmekte olan ülkede yürütülen Ulusal Müşteri Memnuniyeti Endeksi’nin Türkiye uygulaması olan ve ülkemizde Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından yürütülen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) 2010 yılı ölçüm sonuçlarına göre müşteri memnuniyetinde en yüksek puanı alarak birinci oldu. Ülker Golf’ün 3. kez birinci olduğu ölçümler, 81 ilde ve 10 bin 812 müşteri görüşmesi ile bilgisayar destekli telefon anketi yapılarak belirlendi. 

Golf Dondurma Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR