Bayilik Açıklaması

Demlik Bayilik

Demlik Türkiye Çay Hakkında : Türkiye'de çay yetiştirilmesi konusunda temel oluşturan girişim ise 1917 yılında gerçekleştirilmiştir. Zamanın 'halkalı ziraat mektebi alisi' müderrislerinden botanikçi ve Eski Mardin Mebusu Ali Rıza Erten'inde aralarında bulunduğu bir heyet inceleme yapmak üzere doğu Karadeniz yöresine gönderilmiştir. Bu inceleme esnasında Ali Rıza Bey, çay, narenciye ve bambunun bu yörede yetiştirilmekte olduğunu görmüş; bu bitkilerden bilhassa çayı, ilmi olarak da etüt etmiştir. İncelemelerinin sonucunda bu yörede verimli şekilde çay yetiştirilebileceği kanaatine varmıştır. Fakat bu araştırmaların 1. dünya savaşı dönemine denk gelmesi ve savaş sonrası toparlanma süreci sebebiyle girişim ertelenmiştir. 

Demlik Bayilik ve Bayilik Şartları 6 şubat 1924 tarihinde büyük millet meclisinde, Rize vilayeti ile borçka kazasında fındık, portakal, mandalina, limon ve çay yetiştirilmesi' adında 407 sayılı kanun kabul edildi. Fakat ilk denemeler tamamen amator ve alt yapı kurulmadan yapıldığı için başarısız olmuş ve 1947 yılındaki ilk çay fabrikası kurulana kadar ciddi bir çay üretimi başarısı sağlanamamıştır. 2004 yılında, Türkiye 205,500 tonluk (dünyanın toplam çay üretiminin %6.4) çay üretimi ile Dünya üzerindeki en büyük çay pazarlarından biri olmuştur. Ayrıca, 2004'te Türkiye kişi başına 2.5 kg'lık çay tüketimi ile dünya birincisi olmuştur, onu kişi başına 2.1 kg ile İngiltere izlemiştir. Elde edilen verilere bakıldığında çay üretim ve tüketiminin oranları, Türk Çayının özellikle ülkemizde ne denli önemli bir ürün olduğunu gözler önüne sermektedir. 

Demlik Bayilik Başvurusu yapmak isteyen girişimciler yazımızın en sonundaki irtibat numaralarından Demlik Bayilik ve Demlik Bayilik Şartları hakkında detaylı bilgi alabilir veya vermiş olduğum bu Demlik Bayilik Başvuru Formu linke tıklayarak Demlik Bayilik Başvurusunda bulunabilirsiniz. 

Demlik Fikri ve Konseptin Ortaya Çıkışı Bursa Kültürpark’ın kuruluşundan (1958) bu yana, Kültürpark’ın içinde tam 55 yıldr hizmet veren Özgen Kahve’yi günümüzün trendine uygun bir konsept haline dönüştürerek günün her anında ve her yerde kolay ulaşılabilir hale getirmek istedik. Yiyecek ve içecek ürünlerimizle Türk insanının damak zevkini ön planda tutarak geleneğimize bağlı kalırken, DEMLİK konseptiyle de Dünya’da şu anda bu sektörde yeni trend olan “Go Small” sloganıyla ortaya çıkan akıma kayıtsız kalmak istemedik. Böylelikle gelenek ile geleceği buluşturduğumuz DEMLİK markasını ortaya çıkardık.

Franchising Fırsatını Sizin için "DEM" ledik Sabahlar kahvaltımzda, her dost sohbetinde, günün her saatinde demleme bardak çay Türk insanının vazgeçilmezi oldu. Bu zenginlikten yola çıkarak ince belli cam bardak ve kırmızı-beyaz bardak altlığı ile bütünleşerek milli içeceğimiz haline gelen Türk çayı demlik konsepti sayesinde dünyaya tanıtmak için yola çıktık. Türk çayının yanı sıra limonata, boza, sahlep, sütlü Türk kahvesi, yayık ayran gibi gelenekselleşmiş lezzetlerimizi yine Türk damak tadına uygun tost ve simit çeşitleri, lokum kurabiyesi, acıbadem gibi mini aperatiflerle birleştirerek zincir cafe markalarından bizi ayran bir konsept oluşturduk. 

Demlik Nerelerde Olmalı?

Demlik kiosklarını ve dükkanlarını insan yoğunluğunun olduğu avmler, vapur iskeleleri, kent meydanları, havalimanları, üniversite kampüsleri, otogarlar, metro durakları gibi yerlerde ticarete dönüştürmeyi amaç edindik. Bu geleneksel lezzetlerimizi muhteşem tasarımlı ve çok kullanışlı Demlik’ler aracılığıyla ticaretin zenginliği ile buluşturmak isteyen, siz değerli yatırımcıların değerli birikimlerini kökü çok eskiye dayanan bu geleneğin en yeni haline DEMLİK’E BEKLİYORUZ.

Bayilik Verdiği Bölgeler
Tüm Türkiye
BAŞVUR