1. Bayilik Veren Firmalar
 2. Gıda
 3. BULLS BREATH

BULLS BREATH

Global adıyla Dragon Breath (Ejderha Nefesi) olarak tanınan ürün BULLS BREATH marka kimliği ile artık Türkiye’de sizlerin hizmetine açılmıştır.

Gıda

50000 ₺

Global adıyla Dragon Breath (Ejderha Nefesi) olarak tanınan ürün BULLS BREATH marka kimliği ile artık Türkiye’de sizlerin hizmetine açılmıştır.

BULLS BREATH sunduğu ürünleri hızla soğutarak servis eder, hazırlanışı sırasında oluşturulan görsel şölen ürünü cezbedici bir hale getirmektedir.

Bir bardak porsiyon ile sunulan ürünümüzün %200-300 marjında karlılığı bulunmaktadır.

Ürünler alışılagelmiş gıda ürünlerinin yanı sıra görsellik ile ön plana çıkmaktadır. Yapacağınız yatırım ile AVM, yoğun nüfusa sahip merkezi lokasyonlar, tatil beldeleri ve plajlarda kuracağınız işletmeleriniz 1-3 ay  arası bir süre zarfı içerisinde karlılık sağlayacaktır.

Ejderhanın Nefesi nedir?

Ejderha’nın Nefesi , sıvı azot içine batırılmış tahıllardan yapılan donmuş bir tatlıdır. Yemeği ağzına yerleştirdikten sonra, burun ve ağzından çıkan tatlıya adını veren buharlardır.

Ejderha’nın Nefesi, Froot döngülerine benzer bir tada sahip olduğu halde renkli tahıllardan yapılır. Froot döngüleri Kellog’s tarafından üretilen ve birçok ülkede satılan tatlandırılmış, meyve aromalı bir kahvaltı gevreği markasıdır, sıvı azotun içine batırılır ve bir bardakta servis edilir. 

Tarihçe

Glutto Digest'e göre Dragon's Breath,(Ejderhanın nefesi) 2008 yılında José Andrés tarafından “minibar” da icat edildi ve sunuldu . Andrés, 2009 yılında LA restoranı “The Bazaar” da hizmet vermeyi bıraktıktan sonra, Tayvan, Kore ve Filipinler'de yayılmaya devam etti. “Dragon Breath” terimi, ABD'nin Los Angles eyaletinde 2016 yılında Chocolate Chair tarafından tescil edildi ve şimdi özellikle 2016'dan bu yana Chocolate Chair tarafından satılan sıvı azotla beslenen meyveli gevrek tahıl ponponları ifade ediyor.

Straits Times göre;, Ejderha'nın Nefesi ilk 2015 tarihinde Filipinler ve Güney Kore'de ortaya çıktı, ama 2016 yılında ABD'nin Los Angles eyaletinde bulunan zincir mağaza Chocolate Chair tarafından tescil edildi.

Dragon's Breath, Filipinler ve Güney Kore'de gece pazarlarında görünmeye başladı. Ardından ABD'deki Los Angeles'ta bir tatlı dükkanı olan Chocolate Chair satmaya başladıktan sonra bir sosyal medya hissi oldu.

Abra cow dabra'nın (Singapur’da bulunan hazır gıda şirketi) sahibi olan 21 yaşındaki Bayan Evelyn Wang, Dragon's Breath’in “şu anda dünyadaki en popüler Instagram sokak gıdaları” arasında olduğunu söylüyor.

 

BULLS BREATH SUNUM

Bulls Breath ; Froot döngüleri (mısır gevreği) ve beze olarak satışa sunulan tatlı bir atıştırmalıktır. Mısır gevrekleri meyve karışımı, çilek, çikolata, portakal ve tutti frutti gibi çeşitli lezzetlerle harmanlanarak yapılan bu atıştırmalıkta, malzemeler üzerine, sıvı azot dökülmek üzere bir kabın içine yerleştiriliyor ve azot döküldüğü zaman yaklaşık -196 dereceye düşüyor. Ardından, donmuş gevrek topları elin azottan yanmasını önlemek için bir kürdan ya da çubukla bardağa servis edilip yeniliyor.

Bu hiper donmuş atıştırmalıkların lezzetleri, sıvı azotun kendisinin bir tadı bulunmadığı için çok yumuşak olabilir, ancak meyveli tahıl versiyonu Froot Loops  tadı alır.

Yenilip soluk alındığında, bir ejderhanın nefesini taklit eden, ağızdan ve burun deliklerinden duman bırakan kalın bir sis olarak salınır.

sıvı azot ponponlarının tadını çıkarırken  ejderha solunum becerilerinizi kamerada mükemmel bir şekilde yakalamak dışında endişelenecek bir şeyiniz olmamalıdır.

Ürünlerimiz alışılagelmişin dışında bir soğutma yöntemiyle sıvı azot gazı kullanılarak soğutularak servis edilmektedir peki sıvı azot gazı nedir?

SIVI AZOT

Soluduğumuz havanın %78’inin azot, %20’sinin oksijen, %2’sinin ise diğer gazlardan oluştuğunu hepimiz biliriz. Kimya ile yakından ilgili olmayanların bilmediği ise nitrojen ile azotun aslında aynı olduğudur. -320 fahrenhayt yani  -196 derecede bile sıvı halde kalabilen azot, yani nitrojen,  renksiz, kokusuz ve tatsız bir madde. Sıvı nitrojen, yiyeceklerin dondurulması,  uçak ve otomobil lastiklerinin şişirilmesi, siğil ve kanser riski taşıyabilecek cilt yaralarının alınması, tüp bebek uygulamaları başta olmak üzere çok değişik alanlarda kullanılıyor.

Azot, atmosferde en bol bulunan elementlerdendir. Canlı yaşamının devamı için azota ihtiyaç vardır. Azotun diğer adı; Latince “nitrum”, Yunanca “nitron” (doğal soda) kelimesinden türeyen “nitrojen”dir. Nitrojen, doğada bilinen en iyi soğutucudur. Azot döngüsü, azotun, havadan canlıların DNA’larına kadar süren uzun bir yolculuğudur. İnsan hayatı için oksijen ve su kadar önemli olan azot, bitkilerde proteine dönüşen nadide bir gazdır

 

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ ?

 • Azot, atmosferin yaklaşık yüzde 78’ini oluşturur. Atmosferde yüzde 21 oranında bulunan oksijenle karışım halindedir.
 • Bütün canlı dokularda azot içeriği vardır. Canlılarda proteinler, vitaminler ve nükleik asitlerin yaklaşık yüzde 15’inde azot bulunur.
 • Ay, Satürn ve Titan gibi gezegenlerin atmosferinde büyük oranda moleküler azot vardır. Mars’taki azot oranı yüzde 3 civarındadır.
 • Güneş sistemi ve galakside en çok bulunan yedinci elementtir.
 • Atmosferdeki azot miktarı oksijenden dört kat daha fazladır. Ancak Dünya’daki azot miktarı oksijenin onda biri kadardır. Bunun bir nedeni; gaz haldeki azotun Dünya’nın katı haldeki merkezinde değil, gaz haldeki atmosferinde toplanmasıdır.
 • Güneş ışınları azot moleküllerini parçalayamaz.
 • Sıvı azot, en iyi dondurucu olarak bilinir ve cilde temas ederse ani donmalara yol açar. Kısa sürede -50 ve -170 derecede soğutma ve dondurma işlemi yapılabilir.
 • Proteinlerin oluşumu için azota ihtiyaç vardır. Canlılar da proteinsiz yaşayamaz. Yani yaşamın devamı için azot gereklidir.
 • “Güldürücü gaz” olarak bilinen “azot protoksit”, anestetik özelliği de bulunan bir gazdır. Doğumlarda ve diş hekimliğinde ağrı kesici olarak kullanılır.

Şimşek çakması sırasında oluşan azot oksitleri yağmur tarafından toprağa sürüklenir.

 1. Atıştırmalık Ürünler
 2. Dondurulmuş Gıda

BULLS BREATH Bayilik Destekleri

Personel Desteği
Personel Desteği
Eğitim Desteği
Eğitim Desteği
Pazarlama Desteği
Pazarlama Desteği
Bölge Koruması
Bölge Koruması
Yer Seçimi
Yer Seçimi
Reklam Desteği
Reklam Desteği

BULLS BREATH Şartlar & Koşullar

 • Bulunduğu şehre hakim olması.
 • İş takibini iyi yapabilen azimli olması.

BULLS BREATH Fotoğraflar

Gıda Sektöründeki Diğer Bayilikler

Öne Çıkan Gönderiler

Tümünü Gör