Bolu Çimento

Bolu Çimento Bayilik Açıklaması

Bolu Çimento Bayilik Veriyor

Bolu Çimento Hakkında : 1967 yılında Bolu Ticaret Odası Yönetim Kurulu tarafından geliştirilen bir fikir sonucunda Bolu'ya bir çimento fabrikası kurulması kararı verilmiş ve bu doğrultuda çalışmalara başlanmıştır. 05 Ağustos 1968 tarihinde Bol-Bak Gıda ve Sanayii Ticaret A.Ş., Kamil Bilgihan, Nazım Adasal, Mustafa Çizmecioğlu, İstanbul Bankası ve Bolu Karaköy tüzel kişiliği kurucu ortak olarak 500.000 TL sermayeli Bolu Çimento Sanayii A.Ş'yi kurmuşlardır.

 Bolu Çimento Bayilik Ana sözleşmesinde değişiklik yapılarak sermayesinin 40.000.000 TL'ye yükseltilmesi kararı alınan Bolu Çimento Sanayii A.Ş. için ortak arayışına başlanmış, Türkiye Çimento Sanayii ve Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) ile gerçekleştirilen müzakereler sonucunda % 25 hisse OYAK'a, %16 hisse Türkiye Çimento Sanayii'ne (Çisan) devredilmiştir. Kuruluş prosedürü tamamlanan fabrikanın 26 Eylül 1969 tarihinde temeli atılarak inşaat çalışmaları başlatılmıştır.

1973 tarihinde montajı tamamlanarak deneme üretimlerine geçen fabrika, 1 Haziran 1974 tarihinde işletmeye açılmıştır. Bolu Çimento'nun yıllık klinker üretim kapasitesi 1,5 milyon ton, çimento üretme kapasitesi 4 milyon ton'dur:

Merkez Tesis: Bolu'da bulunan merkezde tüm klinker üretiminin yanı sıra 2 milyon ton yıllık çimento kapasitesi bulunmaktadır. Şirketin yönetimsel faaliyetleri ve ana birimleri de bu merkezde konumlandırılmıştır. 

Ankara Şubesi: 1996 yılında paketleme ünitesi olarak kurulan Sarayköy'deki tesis, 1998 yılında öğütme ve paketleme tesisine dönüştürülmüş olup, yıllık 1 milyon ton kapasiteye sahiptir. Şirketin Ankara bölgesine satışları bu tesis vasıtasıyla gerçekleşmektedir. 

Ereğli Öğütme ve Paketleme Tesisi:Karadeniz Ereğli bölgesinde yer alan bu tesis, Yıllık 1 milyon tonluk öğütme kapasiteli olup 45.000 m² lik bir alan üzerinde bulunmaktadır. Bolu Çimento, sektöründe bir ilke imza atarak T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı "Atıkların Ek Yakıt Olarak Kullanım Lisansı" almıştır. ÇEİS'in koordine ettiği proje çerçevesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi uygunluk belgesini alan ilk şirket olan Bolu Çimento 2006 yılında başlattığı Ar-Ge Çalışmaları ile de sektöründeki öncü konumunu pekiştirmiştir.

Türkiye çimento endüstrisinin ilk patenti için Bolu Çimento tarafından 27.03.2007 tarihinde başvuru yapılmış, alınan olumlu rapora istinaden incelemeli patent başvurusu 21.10.2007 tarih ve 136 sayılı Türk Patent Enstitüsü bülteninde yayınlanmıştır. İlanın askı ve inceleme süresinin ardından TR 2007-01995 nolu patent 22 Aralık 2008'de alınmıştır. Uzun uğraşların ardından tamamlanan Döner Fırına Entegre Atık Yakma Sistemi, sektörün ilk patenti olma özelliğini korumaktadır.

Bolu Çimento Bayilik Başvurusu

Bolu Çimento Bayilik Başvurusu yapmak isteyen girişimci yada yatırımcılar. Ve Bolu Çimento Bayilik, Bolu Çimento Bayilik Şartları hakkında bilgi edinmek isteyenler aşağıdaki irtibat numaralarından firma ile iletişime geçebilirler.

 

Bolu Çimento Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR