Solarturk

Solarturk Bayilik Açıklaması

Solarturk Bayilik

Solarturk Bayilik Hakkında : SOLARTURK güneş enerjisi alanında, Güneş Panelleri ve Güneş Hücreleri üretmek amacıyla 2009 yılında kurulmuştur. SOLARTURK şirketi faaliyetlerine Gaziantep'te devam eden, ŞİRECİ Grup, ÖZBERKLER Grup ve AYDEMİR Grup çatısı altında Akıl,Sinerji ve Güç birliği yaparak devam etmektedir.  

Solarturk Bayilik ve Güneş Enerji Panelleri Bayilik Türkiye’de kabul edilen yenilenebilir enerji kanunuyla gerek özel sermaye gerekse kamusal kuruluşların güneş enerjisinden elektrik elde etme ilgisi her geçen gün artmaktadır.Özellikle sahip olduğu güneşlenme süresi ve güneş radyasyon değerleri düşünülürse ülkemizin çok ciddi bir potansiyele sahip olduğu aşikardır. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmeyi hedef alan SOLARTURK, 2 yıllık yurt dışı araştırmaları sonucunda güneş enerjisinden elektrik enerjisi elde edebilmek için çalışmalarına hızla devam etmektedir. 

SOLARTURKşirketinin güneş enerjisiyle ilgili öncelikli hedefi PV güneş paneli üretimidir.Gerekli ekipmanlar,çalışmalar ve Öngörüler hazırlanmış olup 2013 ilk aylarında üretime başlamıştır. Üretim merkezi olarak Türkiye'nin Endüstri ve Sanayi merkezi olan Gaziantep seçilmistir. SOLARTURK Türkiye de güneş enerjisi üretim sektöründe ulusal ve global iş ortaklarıyla birlikte büyümeyi hedeflemiştir.

Bu sektörde 5 yıl içerisinde 300 MW Güneş Paneli, Güneş modülleri için gerekli olan hücre üretimini ve 100 MW gücünde güneş tarlası proje uygulamasını, yapmayı hedeflemektedir. SOLARTURK bu sektörde büyük projeler oluşturup istihdam yaratarak ülke ekonomisine katkıda bulunmayı kendine görev bilmektedir.

Güneş Enerji Panelleri Bayilik

Solarex Güneş Enerji Fuarında Solarturk Geçtiğimiz hafta sonlanan ve yoğun ilgi sebebi olan Solarex Güneş Enerji Fuarı'nın şüphesiz en dikkat çeken ekibi Solarturk oldu. İlgiden memnun kalan ekibimiz, Güneş Enerjisi'nin ilerleyen dönemlerde hayatımızın bir çok alanında yer alacağına inanmaktadır. Ayrıca Solartürk Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Osman Özberk fuara katılımın geçmiş yıllara göre büyük bir artış gösterdiğini belirterek, bu yoğunluğun sektörün Türkiye’de yavaş yavaş önünü görmeye başladığının önemli bir göstergesi olduğunu dile getirdi.

Osman Özberk "Bu yıl fuarda aşırı derecede bir yoğunluk vardı. Bunun sebebi de bu yıl ilk defa proje sahipleri yani işi bilenlerin fuara gelmesi. Artık ‘güneş paneli nedir, nasıl elektrik üretir’ soruları değil, profesyonel yöneticiler ile birlikte lisanslı güneş enerjisi santralleri için başvuranların teknik elemanları buradalar. Şirketler fizibilite için altyapı çalışmalarına başlamışlar bile. Yani sektör yavaş yavaş önünü görmeye başlamış. Ayrıca Enerji Bakanımız Taner Yıldız’ın katılımı ile birlikte Ankara bürokrasisinden gelen teknik elemanların, yani sorunlarımızı dile getireceğimiz ve sektörün sıkıntılarını anlatabileceğimiz insanların burada bulunması da bizim için çok önemliydi" diye konuştu.

Solarturk Bayilik Başvurusu

 Solarturk Bayilik, Solarturk Bayilik Şartları hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyenler ise aşağıda vermiş olduğum irtibat numaralarından firma ile iletişim kurabilirler.

 

Solarturk Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR