Değirmen

Değirmen Bayilik Açıklaması

1982 yılında Fenerbahçe’de açılan ilk mağazası ile faaliyetlerine başlayan Değirmen Pastaneleri ilk 5 şubenin ardından Franchising Sistemine geçerek gelişimine devam etmiştir. Hali hazırda İstanbul içinde toplam 33 şubeyle hizmet veren kuruluş , Antalya’da 2 ve Kocaeli illerinde 3 şubesiyle hizmet vermektedir. 2013 yıl sonunda hedef 50 seçkin şubeyle hizmet vermektir. 

Değirmen Pastaneleri , kendi bünyesi dışındaki bir çok firma için de ek üretim yapmaktadır. Değirmen Pastaneleri’nde üretim fabrika merkezli yapılmaktadır.Üretim Tesisleri ve Marka Yönetimi 2011 yılında ayrılarak daha profesyonel bir yapılanmanın temelleri atılmıştır. Günlük olarak üretilen ürünlerin %70’i donuk olarak hazırlanıp mağazalara soğuk zincir kırılmadan sevk edilmektedir.Şube taleplerine göre belirlenen günlük ürünlerin sevkiyatı gıda mühendisleri ve üretim Müdürleri kontrolünde yapılmaktadır.Değirmen Pastaneleri

Mağazalarda üretim mevcut değil , yalnızca pişirme bölümleri mevcuttur. Böylece ürünler tüm şubelerde standart ve kontrol altında satılmaktadır. Tarım Bakanlığından izni olmayan ham maddeler fabrikaya alınmamaktadır. Üretim tamamen kontrollü hammadde ile gerçekleştirilmektedir.

Değirmen şubelerinin % 80’ninde yemek konsepti mevcuttur. Mutfaklar açık mutfak olarak hazırlanmaktadır. Yemeklerin hammaddesi franchise işletme sahipleri tarafından temin edilmekte olup,tüm süreç Marka hizmetlerinin kontrolüyle yapılmaktadır. Mağazalarda menüler bölgeye göre değişmekte ve yemek üretimi lokal olarak yapılmaktadır.

Özel Alışveriş Merkezlerinde bulunan mağazalarımızda sandviç ve salata büfesi bulunmaktadır. Beylerbeyi’nde, 3000m2’lik bir kapalı alanda hizmet veren fabrika ; kurabiye , pasta , sütlü tatlı , kek , ekmek , baklava ve börek grupları adı altında 450 çeşit ürün üretmekle birlikte , özel üretimlerde gerçekleştirmektedir. Kuruluş amacı unlu mamuller olarak görülen Değirmen Pastaneleri’nin hizmet alanı yemek ve pastane olmakla birlikte firma pastane konseptinin ötesinde hizmet vermeye çalışmaktadır. Değirmen Pastaneleri , aynı zamanda Catering hizmeti ve Private label ürün üretimi de yapmaktadır.

2004 yılı itibariyle açılan tüm mağazalarında aynı konsepti uygulamaya çalışan Değirmen Pastaneleri’nde insanların rahat edip uzun vakit geçirebilecekleri , göze hitap eden bir tasarım uygulanmaktadır. Müşterilerin siparişlerinin hazırlanışına tanık olabildikleri açık mutfak anlayışıyla işletilen mekan gerek kendi ekipleri , gerekse Tarım Bakanlığı tarafından belli periyotlarda denetlenmektedir.

 Franchising sistemi ile çalışan firma , şubelerine sektörle ilgili çeşitli eğitimler düzenlemektedir. Mağaza açılış öncesi ve sonrasında farklı eğitimler ile çalışan ekibin en iyi şekilde hizmet vermesi sağlanmaktadır.

 

Değirmen Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR