Solis Traktör

Solis Traktör Bayilik Açıklaması

Solis Traktör Bayilik

Solis Traktör Bayilik Hakkında : 1969 yılında kurulan Sonalika Grubu, otomotiv ve tarım ekipmanları üretimi yanında biçerdöver, dizel jeneratör, dizel motor ve otomotiv yedek parça konularında faaliyet göstermektedir. Sonalika Grubu, 5.000 kişiye istihdam sağlamakla birlikte geçtiğimiz yıl ortalama % 30’luk bir büyüme ile Hindistan'da en hızlı büyüyen şirketlerden biri olmayı başarmıştır. Grup, üretimini yaptığı ürünleri dünya genelinde 72’den fazla ülkeye ihraç etmektedir. 

Solis Traktör Bayilik Sonalika Grubu kuruluşlarından biri olan ITL firması (International Tractor Limited) 1995 yılında “Solis” markasıyla traktör üretimine başlayıp, bugün sahip olduğu yıllık 80.000 adet üretim kapasitesiyle dünyadaki en büyük 10 traktör üreticisi arasında yer almaktadır. Bununla birlikte ITL firması, 2013 yılında yaptığı yeni yatırımlar ve kullandığı yüksek teknoloji sayesinde günlük 300 adet traktör üretimi gerçekleştirmektedir.

 Solis Traktör Bayilik ve Yetkili Servis Başvurusu Şirketin, üretim süreci, kalite kontrol sistemleri ve Ar-Ge tesisleri, Avustralya ve Yeni Zelanda ortak Akreditasyon sistemi ile ISO 9001-2008 sertifikaları bulunmaktadır. Bunun yanında International Tractor Limited, Hindistan'daki ISO 14001-2004 ve TS-16949 sertifikası olan ilk traktör üreticisi unvanına sahip olmanın gururunu yaşamaktadır. ITL, üretimini gerçekleştirdiği Solis markasıyla 20 ila 90 hp aralığında tek çeker ve çift çeker olmak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. 

Sermayesi :31.900.000 TL - tamamı ödenmiş 

Şirket merkezi : Esentepe Mah. Anadolu Cad. No:5 34870 Kartal - İstanbul 

Ticaret Sicil No : İ.T.O. 410 483 

Sanayi Sicil No : İ.S.O. 520 292 91 Bir ANADOLU GRUBU kuruluşu olan ve üretim faaliyetine 1972 yılında başlayan ANADOLU MOTOR halen şu konularda faaliyet göstermektedir:

 • Üretimine Lombardini lisansı ile başlanan ANTOR® marka tek silindirli dizel motorların üretimi, pazarlaması ve ihracatı,
 • ANTOR®, HONDA ve LOMBARDINI benzinli ve dizel motorlu ANTRAC® çapa makinelerinin, ANTOR® çim biçme makinelerinin, dal parçalayıcıların ve motopompların üretimi, pazarlaması ve ihracatı,
 • LOMBARDINI benzinli ve dizel motorların ithalatı ve pazarlaması,
 • HONDA güç ürünlerinin (benzinli motorlar, jeneratörler, motopomplar, dıştan takma deniz motorları ve benzinli motorlu tarım makineleri) Türkiye distribütörlüğü,
 • 35 kVA güce kadar benzinli ve dizel motorlu ANTOR® jeneratör gruplarının üretimi ve pazarlaması,
 • Güney Koreli LS TRAKTÖR’ün Türkiye distribütörlüğü,
 • İtalyan GALLIGNANI marka balyalama makinelerinin Türkiye distribütörlüğü,
 • İtalyan LANDINI traktörlerinin Türkiye distribütörlüğü,
 • Hindistan SOLIS traktörlerinin Türkiye distribütörlüğü,
 • Otomotiv sanayii parçaları alüminyum kokil döküm ve talaşlı imalatı,
 • Alüminyum parçaların ısıl işlemleri.
 • Firmamız toplam 55.000 m²’lik bir arazi içindeki 24.000 m² kapalı alanda faaliyet göstermektedir.

1994 yılından bu yana süren Stratejik Planlama Çalışmaları Sistematiği ile belirlenen hedeflere ulaşmak için projeler oluşturulmakta ve çalışmalar bu projeler doğrultusunda sürdürülmektedir. Stratejik planlama çalışmalarına tüm şirket çalışanları, imalatçıları ve bayilerimiz aktif bir şekilde katılmaktadırlar.

Motor, dişli kutusu ve otomotiv parçaları, güç ürünleri ve tarım makineleri gibi ileri teknoloji ürünlerinin üretimi, pazarlaması ve satış sonrası hizmetleri olarak teknik bilgi, beceri, sektör bilgisi ve insan ilişkilerinde uzmanlık gerektiren karmaşık faaliyetler bütününde güvenilir bir kalite seviyesi ve verimlilik sağlanabilmesi, çalışmaların belli disiplinler içinde yürütülmesi ile mümkündür.

Bu nedenle Firmamız 1996 yılından başlayarak, üretmiş olduğu mal ve hizmetlerde kalite güvenilirliğini ve müşteri memnuniyetini sağlamak için organizasyon yapısı, proses planlaması ve metodlarını kalite yönetimi standartları doğrultusunda geliştirmiş ve TSE-ISO-EN 9001-2008 Kalite Yönetim Belgesine sahip olmuştur.

Çevreyi koruma ve faaliyetlerimizin çevreye etkisini minimumda tutma çalışmalarımız 2008 yılından başlayarak çevre yönetimi ile ilgili standartların disiplini içinde sürdürülmüş, çevre mevzuatına uyumumuz TS-ISO-EN 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi ile onaylanmıştır.

Çevre koruma faaliyetlerimize paralel 5S çalışmalarımız sonucu temizlik ve düzen, işyerimizin de bir felsefe olarak benimsenmekte, iş yaşamının kalitesiyle beraber ürün ve hizmetlerin kalitesi ve verimlilik artmaktadır. Firmamız çalışma ortamını güvenli kılarak çalışanların, işletmenin ve üretimin güvenlik ve sağlığını korumak amacıyla mevcut makina ve ekipmanlarımızı Mevzuat ve Standartlar ışığında uygun hale getirmek için büyük yol katetmiştir. Yapılan bu çalışmalar neticesinde OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sitemi Belgesine sahip olmuştur. 

ANADOLU MOTOR’UN ÜRÜNLERİ VE DAĞITIM KANALLARI ANADOLU MOTOR, üretimine Lombardini Motori - Reggio Emilia / ITALYA lisansı ile başlanan ANTOR® markası ile 4 tip tek silindirli dizel motor üretmektedir. Üretimleri yapılan Gr.4 tip motorlar Lombardini - İtalya’ya ihraç edilmekte, yerli üretimleri olmayan Lombardini marka çok silindirli dizel motorlar, içten takma marin dizel motorlar, ultra-hafif tip diesel motorlar ithal edilerek yerli piyasa ve distribütörlük alanımıza giren ülkelerde çıplak ve aplikasyonlu olarak pazarlanmaktadır.

Üretilen motorlar bir nihai mamul olmadıklarından üzerine takıldıkları ekipman, motor pazarının oluşması bakımından son derece önemlidir. Bu nedenle motopomp, jeneratör, çim biçme makinesi ve çapa makinesinin kendi markalarımızla üretimlerinin yanı sıra ekipman imalatçıları ile işbirliği yapılarak motorların uygulama alanları sürekli geliştirilmektedir.

Motorlar ve uygulamaları olan nihai mamuller yaygın bir bayi sistemi ve servis istasyonları ağı aracılığı ile bütün yurt sathında pazarlanmakta, satış sonrası desteği verilmekte, ayrıca gerek ihracat ekibimiz, gerekse bayilerimiz tarafından çeşitli ülkelere ihraç edilmektedir. Lombardini-İtalya’ya Gr.4 komple motor ve Gr.3 motorların üretim parçaları ihraç edilmektedir.

ANADOLU MOTOR, Lombardini Gr.4 motorların dünyada tek üreticisi durumundadır. Firmamız ayrıca benzinli motor, jeneratör, dıştan takma deniz motorları ve küçük tarım makinelerini kapsayan Honda Güç Ürünleri’nin Türkiye distribütörlüğünü yapmaktadır. 15 kVA gücüne kadar Honda benzin motorlu jeneratörler, 35 kVA gücüne kadar Lombardini dizel motorlu jeneratörler üretilmekte ve yurtiçi ve yurt dışına pazarlanmaktadır. Üretimine 2004 Eylül / 2005 Ocak’ta başlanılan Antrac marka çapalama makineleri, yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda iyi bir başarı çizgisi yakalamıştır.

ANADOLU MOTOR;

 1. 30 Ağustos 2007 tarihinde imzalanan distribütörlük anlaşması ile Güney Koreli LS Traktör’lerin Türkiye distribütörlüğünü,
 2. 23 Aralık 2009 tarihinde imzalanan distribütörlük anlaşması ile İtalyan GALLIGNANI marka balya makinelerinin Türkiye distribütörlüğünü,
 3. 5 Kasım 2012 tarihinde imzalanan distribütörlük anlaşması ile Hindistan SOLIS marka traktörlerin Türkiye distribütörlüğünü,
 4. 2 Ocak 2013 tarihinde imzalanan distribütörlük anlaşması ile İtalyan LANDINI marka traktörlerin Türkiye distribütörlüğünü üstlenmiştir.
 5. Anadolu Motor, geçen kısa bir süre içinde gerek traktör, gerekse balya makinesi pazarında gerçekleştirdiği müşteri odaklı hamleleriyle ve güçlü bayi yapısıyla son derece başarılı bir gelişim trendi yakalamıştır.

ANADOLU MOTOR’UN TEKNOLOJİSİ 

Ürettiği 4 tip tek silindirli diesel motorda ANADOLU MOTOR %95’lik bir yerlilik oranına erişmiştir. İthal edilen parçalar yatak, supap sit ve gaydları gibi ancak yüksek adette yapılmaları ekonomik olan ve bu nedenle dünyada belirli firmalarca üretilen parçalardır. ANADOLU MOTOR’un alüminyum kokil döküm yapan dökümhanesi, alüminyum malzemelerin ısıl işlemleri için ısıl işlem fırınları, gelişmiş üretim tezgahlarının bulunduğu talaşlı imalat atölyesi, kendi kalıp ve aparatlarını yaptığı bir kalıp-aparat atölyesi ve motor montaj-test-boya atölyeleri bulunmaktadır. Tezgah sayısı 300 adet civarındadır.

ANADOLU MOTOR’un stratejisi; krank mili, motor gövdesi, silindir kafası, dişli kutusu ve dişli gibi üretimi belli bir teknoloji birikimi ve özel ekipman yatırımı gerektiren kritik parçaları fabrikada üretmek, diğer parçalar için de yan sanayiye gerekli mühendislik desteğini vererek buradaki yatırım ve işgücünden optimum şekilde yararlanmaktır. Yapılan stratejik plan projeleri çerçevesinde tezgah parkı, amaca uygun şekilde modernleştirilmektedir.

Modern donanımlı ARGE atölyesi ve test laboratuarında geliştirilen yeni mamuller en titiz müşteri istekleri doğrultusunda ve zorlu şartlarda çalışmaları için denenmektedirler. Anadolu Motor, ARGE çalışmalarını 2010 yılında “9.Teknoloji Ödülleri Birincisi” olarak taçlandırmıştır. Motor üretiminin yanı sıra, ANADOLU MOTOR, teknolojisini otomotiv firmalarına yan sanayi olarak üretim desteği vermek için de kullanmaktadır. Anadolu Motor, satış sonrası hizmetler bülümünün uzman personeli, merkez servis atölyeleri, teknisyen ve kullanıcı eğitim programlarıyla müşteri memnuniyetine büyük önem vermektedir.

Anadolu Motor’un tüm mamulleri, etkili ve hızlı bir yedek parça dağıtım sistemiyle desteklenmektedir. 40 yıldır üretimin her aşamasında kalite anlayışını, koşulsuz müşteri memnuniyetiyle birleştiren Anadolu Motor’un bu başarısı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “Geleneksel Tüketici Ödülleri” kapsamında “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma” ödülüne layık görülmesiyle tescillenmiştir. 

ANADOLU MOTOR HAKKINDA BAZI RAKAMLAR Anadolu Motor, 1972 yılından bu yana toplam 350.000 adetten fazla benzinli ve dizel motor imal etmiştir. Firmamız 4 tip tek silindirli motorlar için tek vardiyada toplam 19.000 adet üretim kapasitesine sahiptir. 

Diğer rakamlar şöyledir:Kurulu güç : 2.900 kW 

Trafo gücü : 2 × 1.250 kVA 

Yıllık enerji tüketimi : 2.200.000 kW-h elektrik, 200.000 m³ doğal gaz 

Jeneratör sistemi : 900 + 1.100 kVA

Basınçlı hava sistemi : 2 x 12,6 m3/dk.

Solis Traktör Bayilik Başvurusu Solis Traktör Bayilik, Solis Traktör Bayilik Şartları hakkında aşağıdaki iletişim numaralarından ilgilendiğiniz alan ile ilgili cevaplar bulabilirsiniz.

Solis Traktör Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR