Wheely’s Bisiklet

Wheely’s Bisiklet Bayilik Açıklaması

Wheely’s Bisiklet Kafe Franchise

Wheely’s bisiklet kafeler güneş enerjisi ile çalışan kahve makinesi ile yeni bir franchise modeli oluşturmayı hedefliyor. Az sermayeli girişimcileri hedefleyen proje genç girişimcilerin yatırım yapmak isteyecekleri küresel bir zincir kurmak niyetinde. Dünya geneline baktığımızda da Starbucks’ın bayi sayısı 13.000'in üzerinde. Bu yüzden bir kahve markası yapmak ve bu markanın rekabet etmesini sağlamak kolay değil.

Fakat İsveçli bir tasarım firması, az sermayeli genç girişimcilere kendi mini kahve dükkanlarını kurma şansı tanıyor.Wheely’s Cafe Bu minik dükkan, güneş enerjisi ile çalışan, bisiklet üzerinde yer alan mobil bir kahve dükkanı. İndiegogo'da yatırım toplayan bu fikir ile İsveçli tasarımcıların hedefi yeni bir franchise modeli oluşturmak.

İlk hedefleri Avrupa. Mobil kahve dükkanını geliştiren şirketin adı Nordic Society For Invention and Discovery. Şirketin kurucularından Per Cromwell, “Büyük markalarla yaptığımız çalışmalardan neler öğrendiysek, onları kullanmak istedik. Düşüncemiz bir franchise’ın sağladığı fırsatlardan, çok daha ucuz bir şekilde yararlanmak. Bunları, fiyatlandırma, markalaşma, sosyal medya, ürün geliştirme olarak sıralayabiliriz” diyor.

Wheely’s Bisiklet Kafe - Marka olmak önemli

Proje, Indiegogo yoluyla fon topluyor. Şu an için fiyatı 1.800 dolar.  

Bu parayı veren Wheely’s Cafe’nin tamamını satın alabiliyor: Bir bisiklet; kahve makinesini çalıştıran güneş enerjisi sistemi; depo ve müşterileri koruyan bir şemsiye. Cromwell, “Küçük, bağımsız kahve dükkanlarını seviyoruz, ama bir markaya ait olmanın daha avantajlı olduğunu kabul etmemiz gerekir.

En azından geçtiğimiz 40 sene boyunca, küresel markaların büyük başarılara imza attığını gördük” derken, markalı bir kahve olarak Starbucks’la daha iyi rekabet edeceklerini düşünüyor. Wheely’s’den franchise alan kişiler, belli bir coğrafi bölgenin haklarını ele geçirmiş olacaklar. Şirket aynı zamanda, tüm franchise’ları daha geniş bir küresel ağ içinde toplamayı da amaçlıyor. Böylece birbirleri ile bağlantı kurabilecekler. Şirket, yönetim ve pazarlama konularında yasal danışmanlık vermeye devam edecek.

Wheely’s Bisiklet KAfe Her ne kadar İsveçli şirket, Starbucks ve diğer zincirlerle rekabeti amaçlasa da, hedefi çok büyümek değil. Cromwell’in yorumları şöyle: “Süper markalar dünyayı sıkıcı bir hale çeviriyorlar, ama markalar temelde kötü değil. Wheely’s’in mantıklı bir büyüklüğe ulaşmasını, ve dünya geneline yayılabilmek için yeterince karlı olmasını hedefl iyoruz. Ama istediğimiz tüm dünyaya hakim olması değil.”

 

Wheely’s Bisiklet Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR