Vitev Concept

Profesyonel Çözüm Ortaklarımız Ile Güclerimizi Birleştirip, Kaliteli, Şık Ve Modern Ürünleri Bir Araya Getirerek, Her Bütçeye Uygun, Her Tarza Uygun Ürünleri Siz Değerli Müşterilerimiz Ile Satış..

Koltuk Takımı alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

12 Haziran 2021 12:44 · 1
Koltuk Takımı alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Koltuk takımı alırken dikkat etmeniz gereken kriterler bunlar olmalıdır.

İskeletinin sağlamlığı, eviniz için uygun boyutları, kumaş rengi, varsa deseni, kullandığınız alana göre kumaşın özellikleri ve fiyatı önemlidir.

Satın almayı düşündüğünüz  koltuk takımını uzun yıllar rahat kullanmak için nelere dikkat etmemiz gerekiyor dersek beş ana noktaya özellikle çok dikkat etmemiz ileride size çok fazla avantaj sağlamaktadır. 

 

1- Mobilyaların yapımında,iskeletinde  kullanılan ağacın cinsine dikkat etmeliyiz. 

İskeletin profil,sunta veya kavak gibi koltuk takımı iskeletinde kullanılmaması gereken ağaçlardan yapılmamış olmasına dikkat etmek gerekirken İdeal koltuk takımlarında kullanılan gürgen ,kayın gibi ağaçlardan yapılmış iskeletleri tercih etmeliyiz.

 

2- Kullanılan süngerin kalitesidir.İdeal olan sünger cinsi ,ağır  gramajlı olan süngerlerdir.

Bunları bir tüketici olarak araştırmanız çok zor olmakla beraber buradaki en büyük kriteriniz satın alacagınız firma'nın garanti süresidir. Ek olarak firma'nın lojistik desteği ve satış sonrası hizmet alanındaki tecrübesi önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

3 - Odanızın ölçüsüne göre koltuk takımı seçmeniz çok önemlidir. 

Evinizin ölçülerine uygun olmayan bir takım size hem görünüş hemde kullanım olarak zorluk çıkarabilir.bu tür can sıkıcı olaylarla karşılaşmamak için mutlaka  önce evinize uygun ölçülerde koltuk takımı bakmanız uygun olur.

 

4-  Koltuk takımına kullanıdıgınız alana göre kumaş seçimi yapılmalıdır.

Oturma odalarımızda leke tutmaz kumaşlar tercih edilmelidir.bu tür kumaşlar dayanıklıdır ve temizlenmesi çok kolay ürünlerdir.

Salonlarda ise kadife,şönil,goblen tarzı kumaşlardan seçim yapabilirsiniz. bu tarz kumaşlarda renk seçenekleri leke tutmaz kumaşlara göre daha fazladır.

 

5- Koltuk takımında kullanılan  var ise boyalı parçalardır.

Çok parlak ürünler yerine  mat yada ipek mat boyalı ürünler  her zaman kullanım ve temizlik açısından  daha kolay olmasının yanında uzun ömürlü olması ilerde doğabilecek çizik vs bariz görünmemesi açısından da değerli bir bilgidir.

Yorumlar
Henüz hiç yorum yapılmamış, düşüncelerinizi belirtmek ister misiniz?
Yorum yap
BAŞVUR