Pirelli

Pirelli Bayilik Açıklaması

Pirelli Bayilik

İtalyan lastik devi Pirelli, 2013- 2017 yılları arasındaki yatırım planlarını açıkladı. Premium segment üzerine yatırımlarını sürdüren Pirelli, 2013 yılında & 38 olan premium segment adetlerini 2016 yılında % 44’e çıkarmayı, premium segment cirosunu ise % 53’dan 2016 yılında % 60’a çıkarmayı hedefliyor. 

Pirelli Bayilik ve Pirelli Lastik Bayilik Bilgileri Tüm dünyada premium alanda lider olmayı hedefleyen Pirelli, sahip olduğu 140 yıllık endüstriyel deneyim ile sektörün önde markası olarak çalışmalarını sürdürüyor. 2013 – 2017 yılları yatırım planlarını açıklayan Pirelli, bu dört yıl boyunca 1,6 milyar Euro’luk yatırım gerçekleştirecek. Avrupa Ekonomisinde yaşanmakta olan zorlu makro ekonomik koşullara rağmen, premium segmentteki büyümesini sürdüren Pirelli, bu segmentin premium olmayana göre 3 kat daha hızlı büyüdüğünü belirtiyor.

Pirelli’nin finansal sonuçlarında, büyümesi ve yüksek marjları sayesinde bugüne kadar çok önemli katkısı olan premium segment (17 inç veya üzeri ölçüye sahip lastikler), Pirelli’nin cirosunun yaklaşık %53’ünü, karlılığının ise yaklaşık %80’inini oluşturuyor. Pirelli’nin sürdürülebilirlik alanında planları grubun endüstriyel planını desteklemektedir.

Pirelli, sürdürülebilirlik konusunda yatırımcılar ile firmalar arasındaki diyaloğu teşvik etmek amacıyla BM PRI (Birleşmiş Miletler Sorumlu Yatırım İlkeleri) ve BM Küresel İlkeler Sözleşmesinden ilham alan “Değer Yaratan Etkenler” modeline uygun bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Bugün “yeşil” ürünlerden elde edilen gelirler lastik gelirlerinin %42’sini temsil ediyor. Pirelli’nin sürdürülebilirlik performansı önde gelen sektörel derecelendirme endeksleri tarafından da teyit edildi:

Pirelli, 2013 yılında altı yıllık dönemde Dow Jones Stoxx Sürdürülebilirlik ve Dow Jones Sürdürülebilir Dünya endekslerinde “Otomobil Parçaları ve Lastik” alanında sektörünün lideri seçildi. 2020 yılı için bir dizi hedef koyan Pirelli, 2014-2017 sürdürülebilirlik planını şu şekilde öngörüyor: Runflat ve Seal-inside gibi yeşil performans ürün serilerinin önemli ölçüde geliştirilmesi ile 2017 yılında “yeşil” ürünlerden elde edilen cironun lastik cirosunun %48’ine ulaşması;

  • 2020 itibariyle CO2 emisyonlarında %15 düşüş;
  • 2020 itibariyle enerji tüketim oranında %18 düşüş;
  • 2020 itibariyle su kullanımı oranında %58 düşüş;
  • 2020 itibariyle üretim atıklarında %95’i aşan geri dönüşüm;
  • Premium cirosunun %7’sinin Ar-Ge çalışmalarına ayrılması.

Pirelli, tüm yollarda ve her türlü hava koşullarında maksimum performans ve konfor elde etmek için tasarlanmış geniş bir çözüm yelpazesiyle araba, SUV ve ticari araçlar için lastik üretiminde bir öncü şirkettir. Lastik sektöründe uzun deneyimi, şirket tarafından araştırma ve geliştirme aşamasında yorulmak bilmez çabaları ve yaygın olan bir satış ağı, her bir ürünün zirveye ulaşmasına imkan tanıyor.

Eğer araba, motosiklet ve otobüs lastikleri satın almanız gerekiyorsa, Pirelli dünyasına girin ve Türk pazarı için mevcut olan geniş lastik yelpazesi hakkında bilgi edinin: araba, motosiklet, kamyon ve otobüs lastikleri. Pirelli’nin Türkiye ve dünyada neden lider olduğunu keşfedin. Pirelli Ürün Hizmeti

  • Otomobil Lastiği
  • Motosiklet Lastiği
  • Kamyon Lastiği
  • Otobüs Lastiği
  • Zirai iş makinası Lastiği

 

Pirelli Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR