Mobicaps Mobil Aksesuar

Mobicaps, Yurt Içinde 20 Şanslı Yatırımcı Ile Büyüme Ivmesini Yükseltmek Istemektedir.

Neden Moicaps Franchise'ı Olmalısınız?

Neden Moicaps Franchise'ı Olmalısınız? Tüm detaylar bu röportajda.

12 Ekim 2018 10:48 · 70
Neden Moicaps Franchise'ı Olmalısınız?

Sektörünüzü, yatırım yapmayı düşünen girişimcilere nasıl tanımlarsınız?

Çünkü mobil aksesuar sektörü Gfk raporlarına göre halen haftada 68.000 civarında akıllı telefon satılan ülkemizde sürekli büyüyen bir pazardır. Doğru lokasyon seçimi yapılarak, doğru partnerlerle açılan bir mobil aksesuar mağazası, ürün takibi ve doğru fiyatlamanın da iyi yapıldığı sürece yatırımcısına en erken kazandırmaya başlayan sektördür.

Neden bir yatırımcı bulunduğunuz sektörü seçsin?

50-100bin TL bütçeyle yatırım yapıp sürekli bir akar temin ederek kazanç sağlamak isteyen yatırımcı, 6-12 ay içerisine tüm yatırım maliyetlerini karşıladığı gibi dişe dokunur kazançlar da elde etmeye başlamaktadır. Bugün bir gayrimenkul yatırımı çok daha fazla bütçelerle yapıldığı halde geri dönüş zamanı 12 yılı bulmaktadır. Örneğin; belirttiğim bütçeyle otomobil al-sat yapmak isteyen birisi asla mobil aksesuar perakendeciliğinden kazandığı kadar kazanamayacaktır. Kabul edilebilir bir yatırım maliyetiyle, sektörün kâr marjı yatırımcısına hep daha çok kazandıracak tek sektördür. Zira dalgalı ekonomik seyri olan ülkemizde, bireylerin ellerinde mevcut olan telefon cihazlarını ve yabancıların “emergency technology” olarak nitelediği ürünleri almaya devam edeceklerini düşünürsek iş yapma potansiyeli hep var olan sektör olduğu daha net anlaşılacaktır.

Ayrıca büyük teknoloji perakendecilerinin, satın alma serencamı çok farklı olması hasebiyle bu işi başarılı yapamadıkları çok ortadadır. Dolayısıyla müstakil mobil aksesuar perakendesi önemli bir ihtiyaçtır.

Mobicaps Bayilik Avantajları

Neden yatırımcılar bulunduğunuz sektörde firmanızı seçsinler?

Mobil aksesuar sektörü, yukarıda anlattığım nedenleri fark eden –özellikle genç ve tecrübesiz- yatırımcılar için fırsat sektörü olarak görülmektedir. Ancak bu kesimde ticari tecrübe ve know-how kıtlığı hemen ilk aylarda baş gösterdiği için yatırım iyi bir fikir olsa bile sürdürülebilir olamamaktadır. Mobicaps olarak biz tam da buradaki büyük eksikliği gideriyoruz aslında. Yani ürün her yerden alınabilir, herhangi bir marka tabela ile de işe başlanabilir. Ancak devamlılıkta çok büyük ihtimalle sorunlar yaşanır. Mobicaps kendi mağazalarında da mobil aksesuar perakendesi yaptığı için franchise iş ortağına seçilmiş, stok devir hızı düşük ürünleri sunmaktadır. Doğrusu bu ürün gibi gözükse de çevre etkenleriyle beraber Mobicaps, satış kolaylığında yatırımcısına ciddi bir tecrübe sunmaktadır.

En önemlisi; Mobicaps, yazılım altyapısı, franchiseına webden sipariş verme kolaylığı (B2B), vizyonu ve önemli değerli olan markası ile yatırmcısını sektörde rakiplerinden birkaç adım önde başlatmaktadır. Her şeye rağmen, satılmayan ürünlerin satılanlarla değiştirilebilmesi imkanı, franchiseın cirosundan pay almak şöyle dursun, kendi yaptığı cironun üzerine www.mobicaps.com ’dan yapılan online satışlardan franchise lokasyonundan yapılmışsa yatırımcısına web satışlardan prim vermesi gibi yatırımcının hayatını kolaylaştıracak birçok argüman sunması tercih sebebidir.

Kendisinin mağazaları için volümü yüksek satın alma yapan Mobicaps bu satın alma fiyatlamasından yatırımcısını faydalandırmayı hedefleyerek kazanç elde etmeyi işin ana fikri olarak benimsemiştir.

Toparlayacak olursak ciddi perakende birikimi olan Mobicaps ile beraber sektöre girmek yatırımcıyı kötü senaryolara karşı mümkün mertebe koruduğu gibi sürdrülebilir adil kazanç paylaşımını hedefleyerek yola çıkmış bir kuruluştur. Yatırımcıyı yaşatarak kendisi hayatta olmayı hedefler. Tüm bunlar yatırımcı adaylarının aklındaki istifhamlara açıklık getirmektedir.

Sektörünüzün kar marjı oranları ne düzeydedir?

Nispeten küçük metrekarelerde hacim olarak küçük ürünlerin satışı yapıldığı için çok fala SKU satışı yapılmaktadır. Bu SKU’ları gruplara ayırırsak, minimum kâr marjı %100 iken belli gruplarda bu kâr marjı %400’lere kadar çıkmaktadır.

Girişimciye hangi konularda yardımcı oluyorsunuz?

Mobicaps yatırımcısına, personel oryantasyonu, açılış kampanya ürünleri ve pazarlama/reklam faaliyetlerinde ve en önemlisi mağaza/kiosk projelendirmesinde yardımcı olmaktadır. Açılışlarda iyi bir adresleme için gel-gel ürünleri diyebileceğimiz birçok üründe damping fiyatlar uygulayarak bu kampanyaları da yatırımcının lokasyonunda yoğun sosyal medya reklamları ile duyurmaktadır. Kampanya ürünlerinin zarar bütçesi ve reklam giderleri ile ilgili de yatırımcısından herhangi bir ücret talep etmemektedir. Yatırımcı için sağlayacağımız yazılım satılan/satılmayan raporlamalarının kolay ve anlaşılır olduğu ciddi raporlar sunmaktadır. Bu raporlar franchise iş ortağımıza yol göstermektedir. Sipariş aşamasında önemli bir kolaylık olan mobicaps.com ’un (B2B) altyapısından faydalanacak olan yatırımcı veya yetkilendirdiği personeli cep telefonundan bile mağazası için ürün sipariş edebilmektedir.

Firmanızın rakiplere göre farklılıkları nelerdir?

Mobicaps, rakiplerinden farklı olarak ekran koruma ürünleri ve kişiye özel telefon kılıfı ürünlerini kendisi üretir veya kendisi için özel ürettirir. Dolayısıyla yatırımcı rekabetten korunmuş olur. Zira diğer satıcılar da Mobicaps marka ürün olmayacaktır. Çünkü Mobicaps yatırımcısının bölge koruması altına almıştır ve yatırımcısının rakibine ürün satışı yapmaz. Bu konular müeyyideli bir sözleşme ile kayıt altına alınmaktadır.

Yanı sıra Mobicaps’in tüm ürünleri kendi ambalajında ve barkod/stok kayıtlıdır. Dolayısıyla rakiplerde olmayan şekilde Mobicaps franchiseı açacağı mağazada kendisi bulunmasa bile personellerini ve mağazasını fresh envanter bilgisi üzerinden rahatça denetleyebilir.

Başlangıç esnasında yatırımcının personel arayışında, personel bulma ve mülakat süreçlerini de Mobicaps yapmaktadır. Açılan mağazanın rutin denetlemelerini de Mobicaps yapmaktadır. Dolayısıyla kendisi halen başka bir işle iştigal eden herhangi bir yatırımcı kendisi işin içine girmeden ve zaman ayırmadan bu yatırımı gerçekleştirerek ek kazanç sağlayabilir. Başka bir işte çalışan yatırımcımız bir otomat işletme kolaylığında yatırımından gelir elde edebilir.

Yine yukarıda bahsettiğimiz satılamamış yaşlı stok ürünlerini de belli kurallar çerçevesinde çok satılanlarla değiştirebilir ki bu hiçbir rakipte olmayan bir özelliktir.

Kârlı yatırımlarda görüşmek dileğiyle

Yorumlar
Henüz hiç yorum yapılmamış, düşüncelerinizi belirtmek ister misiniz?
Yorum yap
BAŞVUR