Le Chateau Du Bois - Provence

Provence'ın Mavi Altını Olarak Bilinen Saf Lavanta Içerikli, Ecocert Organik Sertifikalı Fransız Dermokozmetik Markası...

Le Chateau Du Bois - Provence Bayilik Maliyeti

50.000 - 100.000 *
Bütçe açıklaması belirtilmemiş.

Le Chateau Du Bois - Provence Bayilik Destekleri 6/6

Reklam Desteği
Yer Seçimi
Bölge Koruması
Pazarlama Desteği
Eğitim Desteği
Personel Desteği

Le Chateau Du Bois - Provence Bayilik Açıklaması

Le Château Du Bois markası saf lavantaya, Fransa’nın “mavi altınına” hissedilen tutkunun bir hikayesidir.  Le Château Du Bois dünya saf lavanta üretiminin %25’ini gerçekleştirmektedir. 1890 yılından beri Lagarde d’Apt’daki Haute-Provence bölgesinin merkezinde bulunan 350 hektarlık arazisinde saf lavantayı yetiştiren marka, Provence’ın yağmur sularıyla saf lavantayı damıtmakta ve tüm ürünlerini Provence’ta üretmektedir.

Le Château Du Bois yalnızca Provence’ın saf lavantasının ölçütü olmakla kalmaz, aynı zamanda doğal ve organik kozmetik ürünler alanında bir mükemmelliyet imzasıdır. Cilde faydalı özellikleri ile ün salmış, her yıl yetiştirdiği ve damıttığı saf lavantanın kalitesini Fransız Hükümeti tarafından verilen AOP Etiketi ile kanıtlayan LCDB,  Ecocert Sertifikası ile de tümüyle doğal ve organik yöntemlerle üretim yaptığının güvencesini veriyor. Cilt Bakımı, Vücut Bakımı, Banyo, Parfüm ve Aromaterapi ürünlerini tüketicilerle mağazalarda ve spa & güzellik merkezlerinde buluşturmaktadır. Le Château Du Bois ayrıca Provence saf lavantanın hikayesini 1991 yılında Coustellet Fransa‘da Lavanta Müzesini açarak, dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilere anlatmaktadır.

Her ürün %100 Doğal ve Organik içeriğe sahiptir. EcoCert ile tüm ürünlerinin %100 doğal ve organik olduğunu kanıtlayan LCDB, aynı zamanda vegan bir markadır. Her ürünün etki alanına göre içeriğini ilgili tedavi edici etkiyi sağlayacak doğal bitkilerle zenginleştirmektedir. Hayvanlar üzerinde kesinlikle test yapmamakta ve geri dönüşümlü ambalaj sitemiyle de tüm canlılara saygılı yaklaşım sergilemektedir.

Tüm ürünlerin içerisindeki temel navigator içerik olan Saf Lavanta pek çok tedavi edici özelliğe sahip, son derece özel ve belirli koşullarda yetişen bir bitkidir. Tedavi alanları arasında baş ağrısı, migren, uykusuzluk, egzama, tahriş, böcek ısırıkları, sindirim rahatsızlıkları, eklem ağrıları ve iltihaplı enfeksiyonlar sayılabilir.

Doğal ve organik kozmetik ürünler alanında seçkinliğin adresi olan Le Château Du Bois hızla büyüyen bir dünya markasıdır. Fransa, Belçika, Almanya, Japonya, Lüksemburg, Malezya, Hollanda, Kore, Singapur ve Taiwan’ dan sonra Türkiye’ye giriş yapmıştır. Dağıtım kanalları olarak Provence havasını yansıtan özel conceptli mağazaları, güzellik merkezleri, eczaneler ve Spa lar yer almaktadır. Hong Kong’ ta açılan LCDB Spa ayrıca 3 yıldır en iyi SPA ödülünü almaktadır. Türkiye ‘de İzmir Butik LCDB mağazası, İstanbul’da Akmerkez Wepublic ve Modülİstanbul’daki cornerlarıyla büyük ilgi görmektedir. Ayrıca tüm Türkiye’ye online alışveriş hizmeti vermektedir.
 

Franchising:

  • Türkiye’ de 4 adet yeni mağaza bayilik vermeyi planlamaktadır.
  • LCDB, Franchising bedeli talep etmiyor.
  • Mağazanın dekorasyonu, marka tarafından belirtilen konseptte girişimci tarafından karşılanıyor.
  • Mağazanın, bulunduğu bölgedeki yaya trafiği yoğun AVM veya işlek caddede yer alması gerekiyor.
  • İdeal mağaza için minimum 20 metrekare tercih edilmektedir.
  • Mutabakat sonucunda personele marka, ürün ve satış eğitimi LCDB tarafından verilmektedir.
  • LCDB tarafından pazarlama desteği verilmektedir.
  • Girişimci tarafında kar marjı %100 olacak şekilde belirlenmiştir.
  • LCDB diğer tüm detayları görüşmeler esnasında yatırımcı ile görüşmeyi tercih etmektedir.

Le Chateau Du Bois - Provence Bayilik Verdiği Bölgeler

BAŞVUR