Koçak Gold

KOÇAK Gold Bayilik Açıklaması

Koçak Gold Koçak Gold, 50 yılı aşkın süredir yurtdışı ve yurtiçinde verdiği başarılı toptancılık hizmetinden sonra perakendecilikte de istikrarlı bir şekilde büyümektedir. 14 ve 22 ayar ürünlerinin yanı sıra KOÇAK PIRLANTA’yı da sunarak tam hizmet veren bir kuyum markası haline gelen Koçak Gold, önümüzdeki dönemde perakende sektörüne kattığı yeni soluk ve değişimle başarısını arttırmayı hedeflemektedir. 2008 yılı başında perakende organizasyonunun alt yapısını tamamlayan firma, hem kendi mağazalarını açmaya hem de önemli cadde ve alışveriş merkezlerinde bayilik vermeye başlamıştır. 50 senenin verdiği kuyumculuk tecrübesi ile müşterilerine özgün, yüksek kaliteli, modaya uygun, çok geniş bir ürün yelpazesi sunabilen marka, her ürün grubunda sürekli ürettiği yeni koleksiyonlar ve modellerle mağazalarının daima son tüketici tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır.

Perakende müşterileri mağazalarda çeyrek altından lüks mücevher modellerine kadar her türlü kuyum ürününü bulabilme olanağına sahiptir. Bu şekilde, tüketicinin mağazaya güvenle girebilme ve alışveriş yapabilme olanağı sunulmaktadır. Dekorasyonundan mağaza işletmeciliğine, müşteri ilişkilerinden insan kaynakları ve muhasebeye, kullanılacak bilgisayar programlarından mağazanın yerel tanıtım planına, özel günler öncesinde ve sırasında yapılacak etkinliklerden mağaza personelinin giyim tarzına ve hatta mağazada çalınacak müziğe kadar her türlü yön gösterici ve standart belirleyici bilgiyi firmamız bayileriyle paylaşmaktadır. Yenilikçi, kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışıyla bir markanın kurumsal imajından ve profesyonel ekibinden yararlanma fırsatını sağlamaktadır. Reklam, tanıtım, mali, ticari ve hukuki danışmanlık olanağı sunmanın yanı sıra, materyal ve görsellerin tasarımını ve teminini gerçekleştirmektedir. Koçak Gold, farklı, çağdaş ve müşteri odaklı bir yaklaşımla, perakende mağazalarını tüm Türkiye’de Alışveriş Merkezlerine ve önemli il -ilçelere yaymayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda da, son 4 senedir yoğun olarak sürdürülen son tüketiciye yönelik ulusal reklam ve tanıtım faaliyetlerine devam edilmektedir.

Koçak Gold Bayilik - Mağaza Konseptimiz Mağazalarda, geçmişten gelen kültürel değerlere ve geleneksel karakterlere bağlılığın korunması, bu değerlerin günümüz çağdaş değerleriyle uyumunun sağlanması hedeflenmiştir. Özellikle de alışveriş merkezlerinde modern minimalist mimari tarzındaki mağaza konseptiyle Koçak Gold, müşteri ihtiyaçlarına uygun ve yenilikçi bir tasarım sunmaktadır. Detaylara önem veren, özgün ve Koçak Gold ruhunu yansıtan bu konsept, kurumsal renkler olan siyah ve yaldızın birlikte kullanılması ile daha da çarpıcı hale getirilmiştir. Mağaza içi dekorasyonunda ve vitrin düzenlemelerinde en önemli nokta ürünlerin en doğru ve en göz alıcı şekilde sergilenebilmesidir. Bu yüzden ürünlerin ön plana çıkarılabilmesi için mağazalarda gözü yormayan ve dikkati dağıtmayan yumuşak renklere önem verilmiştir. Doğru materyallerin homojen şekilde kullanılması da mimari tasarımda fonksiyon ve estetik bütünlüğü sağlamaktadır. Ayrıca, hem mağazanın bütünlüğüne uygun hem de Koçak kurumsalını temsil edebilecek görseller firma tarafından yaptırılıp mağazalara verilmektedir. 

Koçak Gold Bayilik ve Personel Müşterilerin mağazalardan içeri girdikleri saniyeden itibaren onlara Koçak Gold’un kurumsallığını hissettirmek ve her mağazada bu kurumsal bütünlüğü korumak gerekmektedir. Bu da mağaza dekorasyonunun yanı sıra orada çalışanların markanın ruhunu doğru yansıtabilmesi ile mümkündür. Mağazaya giren müşteriler kendileri ve sevdikleri için en iyi seçenekleri bulabilmesinin yanı sıra hemen kiminle muhatap olabileceğini bilmeli, güler yüzlü ve içten hizmet ile tüm sorularına hızla yanıt alabilmeli ve alışveriş yapsın ya da yapmasın aynı güler yüzle uğurlanabilmelidir.

Bu yüzden Koçak Gold satış sorumlusu;

• Her zaman siyah pantolon ve siyah ceket giyer.

• Kurumsal renk olan altın rengi kravat takar.

• Mıknatıslı yaka kartlarını ceketlerinin üzerinde bulundurur.

• Her zaman özenli ve temiz görünür.

• Müşterilere, kibar, saygılı ve içten davranır.

• Ürün, iş ve şirket hakkında tam bir bilgi sahibidir.

• Dinlemeyi bilir. Sorun olduğunda bunu en hızlı şekilde çözüm üretir.

• Planlı, öngörülü, detaylara önem vererek ve hedefe yönelik çalışır. Ayrıca, Koçak Gold bünyesindeki uzman çalışanlar tarafından bayii personeline yönelik satış becerileri, kurumsal işleyiş, pırlanta ve altın mamul hakkında eğitimler gerçekleştirilebilmektedir.

Koçak Gold Bayilik > Ürün Tedariği Bayii, showrooma gelerek ürünleri kendisi seçip hemen alabilir ve ya perakende bölümümüzle görüşerek isteklerini dile getirebilir. Marmara Bölgesi’ne haftada bir kez, diğer bölgelere ise en kısa zamanda teslimatlar gerçekleştirilir. Ayrıca, bölge dışında kalan bayilere sigortalı kargo ile de teslimatının aciliyetine göre hizmet verilebilir. Reklam ve koleksiyon ürünleri ise bayilere reklam kampanyaları başlamadan ulaştırılır. 

Koçak Gold Bayilik > Müşteri İlişkileri 

• Müşterilere ait genel ve kişisel bilgiler veri tabanına detaylı olarak girilmektedir.

• Müşteri veri tabanından alınan istatistikî raporlar sayesinde müşteriler merkezce tanınmakta, istekleri ve talepleri pazarlama departmanına iletilmektedir.

• Müşteri sadakatinin oluşturulmasının önemini bilen marka, müşterilerinin özel günlerini takip etmekte ve kendilerine özel oldukları hissini vermektedir.

• Kampanya dönemlerinde mutlaka müşterilerle iletişime geçilmekte ve kendilerine kampanya duyurusu yapılmaktadır. Müşteriler bir sorunla karşılaştıklarında, sorunlarına hızlı çözüm getirileceğini ve her zaman marka tarafından korunacaklarını bilmektedirler.

Ülkemizin değişen ekonomik ve sosyal durumuyla birlikte, nihai tüketicilerde marka bilinci oluşmuştur. Tüketiciler artık kaliteli ürün, rahat ve konforlu alışveriş, huzurlu ve şık mağazalar, yüksek sunum standardı ve satış sonrası hizmeti aramaktadır. Tam da bu doğrultuda Koçak Gold’un tüketici nezdinde güvenilir bir marka olması, ürün yelpazesinin bir kuyum ve mücevher mağazasının tüm ihtiyaçlarını karşılaması, bayiler için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Dönemsel olarak gerçekleştirilen kampanyalardan, çıkarılan yeni koleksiyon ve modellerden ilk önce bayilerin faydalanabiliyor olmaları, daha fazla müşteriyi kendi mağazalarına çekmeleri anlamına gelmektedir. Tanınmış bir markanın sağladığı hali hazırda müşteriler, rekabet gücünün arttırılması, markalı ve kaliteli ürünler için uygun fiyatların bulunması, bağımsız olarak kendi işini kurmanın riskinin azalması bayilik için sunulan diğer avantajları oluşturmaktadır. 

“Bayiler, firmanın iş ortakları ve Koçak Gold ailesinin değerli temsilcileridir...” Bayilerle olan ilişkiler bu doğrultuda gelişmekte ve şekillenmektedir. Firma, bayilere ilkeli, dürüst ve seçkin hizmet verirken, bunun karşılığında bayilerden markanın misyon, vizyon ve değerlerini benimseyip ona göre davranmalarını beklemektedir. 

 

KOÇAK Gold Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR