Jival Konsept

Jival Konsept Bayilik Açıklaması

Jival Konsept Mağazacılık Sistemi Türkiye çapındaki 7 bölge müdürlüğümüz ve 15 satış ekibimizle pırlanta ve altın koleksiyonlarımızı ülke çapında faaliyet gösteren 1.700’ün üzerinde seçkin kuyumcuya ulaştırıyoruz. İletişim kurduğumuz bölgelerdeki lider esnaflardan gelen yoğun talepler geleneksel semt kuyumculuğundan modern mağazacılığa ve ulusal markalara geçişin bir göstergesi oldu. Bu nedenle Jival; mağazalaşma alanında genişleme kararıyla 2008 senesinde “Jival Konsept Mağazacılık Sistemi”ni oluşturdu. “Jival Konsept Mağazacılık Sistemi” ile başladığımız mağazalaşma sürecinde kuyumcu ve takı severler arasında daha güçlü bir köprü olmayı, iş ortaklarımıza geleceğe dair yatırımlarında Jival markasının tecrübe ve avantajlarını modern bir bakış açısıyla sunmayı amaçlıyoruz. Jival Modern mağazacılığa ve ulusal markalara geçişin arttığı şu günlerde doğru zamanda, doğru iş ortaklarıyla yapılan doğru işbirlikleri sayesinde kendilerini daha güçlü bir şekilde geleceğe taşıyabileceklerinin farkında olan kuyum sektörünün öncü firmalarını Jival olarak iş birliğine davet ediyoruz.

 “Jival Konsept Mağazacılık Sistemi” süreçlerini şu şekilde özetleyebiliriz: Yatırımcı adaylarıyla Jival kurumsal kimlik ve yapılanmasının paylaşıldığı marka sunumları görüşmelerin ilk adımlarını oluşturur ve iş ortaklığı konusunda varılan uzlaşma “Bayilik Sözleşmesi” ile her iki taraf nezdinde resmiyete kavuşur. Bundan sonraki her adım Jival mağaza koordinatörlüğünün danışmanlığında iş ortaklığı sürecine başlamış olduğumuz yatırımcılarla koordineli olarak atılır. Lokasyon ve mağaza seçiminin ardından mağaza projelendirmesi ve dekorasyon çalışmaları mimari denetimlerle kontrollü olarak yürütülür.

Mağaza dekorasyon sürecinin tespit ve projelendirme aşamasından sonra 25–30 gün alan bir uygulama süreci öngörülmektedir. Projenin somutlaşma sürecine paralel olarak ürün koleksiyon yapısının belirlenmesi ve diğer yönetsel faaliyetler yürütülmektedir. Altın, pırlanta, saat, alyans, erkek ürün ve aksesuarlarının yer aldığı ürün gamında ürünlerin seçiminin lokasyon ve müşteri segmenti özelliklerine bağlı olarak gerçekleştirilmesi sırasındaki danışmanlık Jival Mağazacılık Sistemi’nin önemli sorumluluklarından birini oluşturuyor. Kadro seçimi ve personel eğitimlerinin de yer aldığı diğer süreçler ve modern mağazacılığın genel işleyişiyle ilgili bilgi akışı eş zamanlı olarak taraflar arasında devam eder.

Pazarlama ve bölgesel reklâm çalışmaları bu süreci destekler. Jival genç bir marka olmasına rağmen ortaklarından gelen köklü bir ticari deneyime sahiptir. Bu tecrübe ve mesleğe duyulan saygı, istikrarı ve büyümeyi de beraberinde getirdi. Mağazalaşma süreciyle birlikte Jival olarak sahip olduğumuz iş felsefesiyle bağdaşan fikirlere sahip olan kuyumcu ve kuyumcu adaylarını onurlu, başarılı ve bol kazançlı işimize ortak etmek istiyoruz. Jival olarak sahip olduğumuz kurum kültürüyle aynı ortak değerleri paylaşan sektörün önde gelen temsilcileriyle çalışacağımız gibi sektör dışından talepleri de değerlendiriyoruz. İş birliği yapacağımız kuyumcu ve kuyumcu adaylarının yeniliklere açık olması, modern mağazacılık ilkelerini benimseyebilmesi, müşteri ve piyasa referanslarının olumlu olması, ticari alanda başarılı ve sermaye gücüne sahip olması kriterlerini önemsiyoruz. Mağazalaşma sürecinde başta AVM’ler olmak üzere ana caddelerde de yer almak istiyoruz.

Türkiye’nin tüm bölgelerinde ve yurt dışında mağaza açma hedeflerimiz mevcut. İlk mağazamızı 25 Eylül 2008 günü Palladium Alışveriş Merkezi’nde, ikinci mağazamızı ise 26 Eylül 2008 tarihinde Pendik’te açtık. 2009 yılında Bursa Pırlanta Konsept mağazasını, en son 11 Kasım 2009’da Kıbrıs’ta açtığımız Jival Lefkoşa Mağazamız izledi. 2010 yılında halen projeleri hazırlanan yeni mağazalar mevcut. Alt yapımız hazır, gelecek talebe göre yurt içinde ve dışında farklı şehirlerde mağazalar açmaya devam edeceğiz.

 

Jival Konsept Bayilik Verdiği Bölgeler

Tüm Türkiye
BAŞVUR